banner129

'Maddi kaybı bakanlık önler'

CHP İlçe Başkanı Karadağ'ın gündeminde Thomas Cook'un iflası vardı. Karadağ, Türk turizminin bu iflas nedeniyle zarar görmemesi için bakanlığın ve devlet yetkililerin çözüm üretmesi gerektiğini belirtti

'Maddi kaybı bakanlık önler'

-Özgür YILMAZ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı Haftalık yönetim kurulu toplantılarını gerçekleştirdi. CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ'ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündeme ilişkin açıklama yapıldı. Irak'ın kuzeyinde PKK'lı teröristlerce yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen Piyade Teğmen Fikret Dinçer'in ailesine sabırlar dileyen Karadağ, "Son günlere doğru şehit sayısının çoğalması ve özellikle bizim Güneydoğu'dan Suriye'den şehitlerin gelmesi bizleri çok üzmekte. Suriyeli delikanlılar burada eğlenirken, ticaret yaparken, bizim pırıl pırıl gençlerimizin orada şehit olması bizim kanımıza dokunuyor. Suriyeliler artık ülkede çok büyük bir problem olmaya başladı. Bir an önce Türkiye'deki Suriyeli meselesinin hükümet tarafından çözülmesini bekliyoruz" dedi. Aynı zamanda Adana'da polis aracına yapılan bombalı saldırıyı da kınayan Karadağ, "Yaralı vatandaşlarımız, askerlerimiz ve polislerimiz var. Kendilerini acil şifalar diliyorum. İnşallah ölümcül bir sonuç olmaz. Terör nereden gelirse gelsin her türlüsüne karşıyız ve bu konuda da üzerimize düşen her türlü görevi de anında yaparız" dedi.
'FATURAYI TÜRKİYE ÖDEMİŞTİ'
Türk turizmini etkileyen Thomas Cook iflasına değinen Karadağ, "Dünyanın turizm devi Thomas Cook'un iflasını açıklaması turizm sektöründe endişe yarattı. Türkiye'de şu an 20 bine yakın Thomas Cook'un geri götürmesi veya onları hizmet vermesi gereken turist var. Türkiye'de bu tarz olaylar birçok sefer yaşandı ve firmalar iflasını açıkladı. Faturasını da Türkiye üzerinden ödettirdi. Bu yaşanan olayların domino etkisi yaratarak Türkiye'deki birçok firmamızın iflasını ve maddi kaybına neden olmasını istemiyoruz. Türkiye bu tarz durumları birçok sefer atlattı. Emperyalizm ve Kapitalizmin bir oyunu olarak düşünüyoruz bunu. Çünkü bu zamana kadar yan kuruluşlarıyla beraber müthiş bir kuruluş olan Thomas Cook'un iflası sanki bizlere farklı bir takım çağrışımlar yapıyor. Türk turizmi inşallah bundan etkilenmez, otellerimiz etkilenmez. Bunun bir çözümünü Turizm Bakanlığı'ndan ve devlet yetkililerinden bekliyoruz" diye konuştu.
HALCİLERİN SORUNLARI TBMM'YE TAŞINACAK
Geçtiğimiz günlerde Alanya'ya gelerek bir dizi ziyarette bulunan CHP'li Antalya Milletvekili Aydın Özer'in ziyaretine ilişkin de konuşan Karadağ, "Milletvekilimizle birlikte çeşitli ziyaretler yaptık. Yoğun bir gün geçirdik. Özellikle hal esnafı ile yaptığımız ziyarette tarımın Türkiye'deki yerini konuştuk. Milletvekilimiz  tarımın Türkiye'de çökmek üzere olduğunu ifade eden açıklamalar yaptı. Vekilimizin hallerle ilgili Ankara'da ciddi çalışmaları var. Buradaki  ziyaretlerden elde ettiği ve not aldığı sorunları dikkat alarak, hallerde yaşananları parlamentoda yansıtacak" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 19:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107