banner84

Mahmutlar'da seferberlik

Mahmutlar Mahalelsi Muhtarı Ahmet Top, Alanya'nın il, ahmutlar'ın ilçe yapılması için yeniden seferberlik başlattıklarını söyledi.

Mahmutlar'da seferberlik

Konuyla ilgili olarak, meclis üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri ve diğer platform üyeleri ile akşam bir toplantı yapacaklarını ifade eden Mahmutlar Mahalelsi Muhtarı Ahmet Top, şu açıklamayı yaptı: "Bizim belediyemiz varken bir başkan, bir başkan yardmcısı, 14 meclis üyesi ve 250 personelle hizmete yetişemiyordu. Mahmutlar şu anda perişan durumda. Tek kurtuluşumuz Alanya'nın il, Mahmutlar'ın ilçe olmasındadır.

MÜCADELEYE YENİDEN BAŞLIYORUZ

ilçe olma mücadelemize kaldığımız yerden yeniden başlıyoruz. Çünkü, CHP, MHP, HDP 292 milletvekili çıkardı. AKP 258'de kaldı. Bu üç parti de bize Alanya'yı il, Mahmutlar'ı ilçe yapacağız diye söz verdiler. Yeni hükümet kurulur kurulmaz bizler bu üç partinin ilçe başkanları ve Antalya vekilleri ile Ankra'da randevu alıp, il ve ilçelik mücadelemize devam edeceğiz.
Alanya'nın 190 bin seçmeni var ve mutlaka il olmalı. Bugün nüfusları 50-100 bin olan iller Ankara'ya vekil gönderiyor ama Alanya'nın vekili yok. Bu yanlıştam hemen dönülmeli" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2015, 18:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
İrfan Oymak
İrfan Oymak - 6 yıl Önce

Evet,Alanya il olmalıdır,muhtarımızın görüşüne katılıyorum

SIRADAKİ HABER

banner107