banner129

Meclis şekilleniyor

Belediye meclis listelerinin İSK'ya teslimi için 6 günlük bir süre kalırken Alanya'da siyasi partilerin meclis listesi şekilleniyor

Meclis şekilleniyor
Mevlüt UYGUR
31 Mart Mart Yerel seçimlerine 48 gün kala Alanya'da gözler belediye başkan adaylarının meclis listesine çevrildi.  Alanya Belediye Başkan Adayları bir taraftan seçim çalışmalarını sürdürürken bir taraftan da belediye meclis listesini hazırlıyor. Llisteler 17 Şubat'ta İlçe Seçim Kurulu'na (İSK) teslim edilmesi son gün olurken elini hızlı tutmak isteyen siyasi partiler ince eleyip sıkı dokuyarak en iyi liste ile seçime güçlü bir şekilde girmek istiyorlar.
YÜCEL'İN MECLİSİ SON ŞEKLİNİ ALIYOR
Cumhur İttifakı'nın Alanya Belediye Başkan Adayı Adem Murat Yücel olurken, ittifak adayının meclis listesinin tek mi, yoksa çift mi olacağı ile ilgili liderlerden henüz resmi bir yazı gelmedi. MHP İlçe Teşkilatı'na  50'nin üzerinde belediye meclis üyeliği aday adaylığı başvurusu yapılırken, Yücel'in meclis listesi de son şeklini alıyor. Daha önce Alanya Belediye Başkan Yardımcılığı'ndan istifa eden Tunahan Kasapoğlu, Mehmet Kula, Adem Er'in yanı sıra mevcut belediye meclis üyeleri Melike Nazifoğlu, Mehmet Ali Tekin,  Kerim Erketin, Mustafa Toksöz, Fahri Baysal ile yola devam edilecek.  Meclise yeni girmesi beklenen isimler ise, Konaklı Eski Belde Başkanı Ali Şahin'in avukat kızı Emel Şahin Babaoğlu,  Hüseyin Görgülü, Fevzi Alattinoğlu, Mustafa Sünbül, Murat Çetinkaya, Ali Uğur, Ali Sakar. 
AK PARTİDE SÜRPRİZ İSİMLER
AK Parti'den ise henüz Eski İlçe Başkanı Hüseyin Güney, Mustafa Keşoğlu, Şükrü Cimrin'in de mecliste tekrardan yer verilmesi beklenirken, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu mecliste  sürpriz isimlere yer vereceğini açıklamıştı. Ancak henüz meclisin nasıl şekilleneceği ile ilgili Genel Merkez'den resmi bir açıklama gelmezken, listenin Cumhur İttifakı kapsamında ortak yapılması kararı alınır ise, AK Parti'den meclise girecek isimlerin partilerinden istifa etmesi gerekiyor. 
MİLLET İTTİFAKI İYİ PARTİ ÇATISI ALTINDA TOPLANACAK
Millet İttifakı cephesinde ise Alanya Belediye Başkan Adayı Abdullah Sönmez'in meclis üyeleri İYİ Parti'nin çatısı altında toplanacak.  Fermuar sisteminin uygulanacağı meclis üyeliklerinde, CHP'den Alanya Belediyesi Meclis Üyesi Adayı olmak isteyen aday adayları Nazmi Zavlak, Emine Keyaoğlu, Mehmet Okyanus, Murat Can, Pınar Vural meclise girmek için partilerinden istifa ettiler. CHP'den mevcut belediye meclis üyeleri Gökhan Sipahioğlu, Erdoğan Toktaş ve Hüseyin Yaman'ın tekrardan meclise girmesi bekleniyor. 
APAYDIN İNCE ELEYİP SIKI DOKUYOR
Öte yandan  20'nin üzerinde Alanya Belediye Meclis Üyeliği Aday Adaylığı başvurusu alan İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın,  seçimi kazanabilecekleri en iyi listeyi oluşturmaya çalışıyor.  Gelen kulis bilgilerine göre 24 Haziran seçimlerinde Antalya Milletvekili adayı olan Meryem Aydoğan'a listede ilk sırada yer verilecek. İYİ Parti'de meclise girmesi beklenen diğer isimler ise Şefik Bahçe, Fikret Arık, Didem Dim Özaltın.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 23:26
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107