banner84

Meclis üyesi istedi ve önerdi

İYİ Parti Alanya Belediye Meclis Alper Kan,  Alanya Belediye Meclisi’nin son oturumunda istek ve önerilerini sıraladı. Meclis Üyesi, Dimçayı Piknik alanlarındaki tabela karmaşasına el atılması ve otel bölgelerinde olduğu gibi, o mevkiye yakışan bir toplu tabela uygulamasının yapılmasını istedi. 

Meclis üyesi istedi ve önerdi

-Haber Merkezi
Yayla yolunun düzeltilmesini de isteyen Kan, “Alanya’mızın en önemli cazibe noktalarından olan iskele mevkiinin geçen turizm sezonunda tarihinin en verimsiz dönemlerinde birini geçirdiği bilinmektedir. Bu bölgeyi yeniden cazibe merkezine döndürmek için yapılacak projelerin bir an önce kamuoyu ile paylaşılması ve hareke geçilmesi zaruri bir hal almıştır. 2020 yaz sezonunda, iskele mevkiimizin parlak dönemlerinde olduğu gibi yeniden cazibe merkezi olmasını temenni ederiz” dedi. 
Alper Kan, Haziran aylarında gerçekleştirilen 3 gün süren uluslararası kültür ve turizm festivalinde en azından 1 gün yabancı bir sanatçının sahne almasını önerdi ve “Şehir merkezine turist çekmekte büyük katkı yapacağı düşüncesindeyiz. Buna benzer hamlelerin büyük turizmcilerinde  yaptığını ve yurtdışında tanıtım ve reklamasyon bakımından pozitif anlamda büyük verim alındığı görülmektedir” dedi. 
 Trafik sorununa da dikkat çeken Kan “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Muhittin Böcek’in destekleriyle birlikte gelecek aydan itibaren Alanya’mızın cadde ve sokakların kontrolü Alanya Belediyemize geçecektir. Bununla birlikte yapılması gereken ilk icraat olarak Hacet meydanına el atılması ve oradaki kavşak karışıklığının bir an önce sona erdirilmesini temenni ederiz” dedi. Balon Balıklarına da değinen Alper Kan, belediyenin balıkçılara destek vermesini istedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih sahin
Fatih sahin - 10 ay Önce

Cok doğru öneriler bence insAllah gerçekleşir

SIRADAKİ HABER

banner107