banner84

Mevcut yönetimi eleştirdi

Haberin Manşeti'nde adaylık sürecine ilişkin açıklamalar yapan Çorbacı, mevcut yönetime yönelik eleştirilerde de bulundu. CHP İlçe yönetimi ile büyükşehir arasında kopukluk olduğunu ve parti içerisinde bütünlük sağlanamadığını ifade etti

Mevcut yönetimi eleştirdi

-Haber Merkezi
Kongre sürecine giren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı'nda delege seçimleri tüm hızıyla sürerken, Başkan Adayı Sefa Çorbacı Haberin Manşeti'ne konuk oldu. Alanya Posta TV'de Gaye Coşkun'un sunduğu programda seçim sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Çorbacı, mevcut yönetime ilişkin eleştirilerde de bulundu. Büyükşehir ve kırsal mahalleler arasında kopukluk olduğunu ifade eden Çorbacı, kendisinin seçilmesi halinde bu eksiklikleri gidereceğini söyledi.
'DELEGE SEÇİMİNE GEREK YOKTU'
Delege listelerinde birçok ismin aynı olduğunu ve bu sebeple delege seçimine gerek olmadığını ifade eden Çorbacı, "Delege seçimine gerek yoktu. Zaten uzlaştırıcı bir delege yapısını istedik, ama Ömer zavlak abimiz ve mevcut başkanımızı buna çok yanaşmadı. Buradaki yaptığımız görüşmelerde üçe bölünmeyelim diye aynı ortak listede şekilde yapalım dedik, ikisi de yanaşmadı. Mecburen bizde delege listemizi çıkarmak zorunda kaldık" dedi.
'ALGI YARATILIYOR'
Delege seçimlerinde Coşkun Karadağ'ın önde gittiğine dair bir algı yaratıldığını söyleyen Çorbacı, "Sanki beyaz liste aldı açık ara gidiyor gibi bir durum gözüküyor şu anda. Sayısal olarak önde gidiyor ama delegenin yine yüzde 80'i aynı. Ayrıyeten beyaz listenin 1. çıktığı mahallelerde kırmızı ile mavi listeyi topladığımız zaman beyaz listeyi geçiyor. Orada da ortak isimler var sonuçta. Seçilen Cumhuriyet Halk Partisi'nin üyesi kimin listesinden delege seçilirse. Aldı başını gidiyor dendiği zaman biz biraz arka planda olmuşuz gibi bir algı yaratılıyor" dedi. 
'TARAF OLDULAR'
Seçimlerde sandık başında duran isimlerin ve mahalle başkanların taraf olduğunu belirten Çorbacı, "Masa başında baktığımız zaman maalesef onların ekip arkadaşları tüzük gereği. Coşkun Beyin mevcut yönetimi orada ekip arkadaşları ile beraber partide çok fazla etkili oluyorlar. Onlar da çok fazla tarafsız durmuyorlar, delegeyi yönlendirmede söz konusu. 1-2 genç kardeşimiz hariç açık açık yönlendirme yapıyorlar. Kaç kere uyarmamıza rağmen. Mahalle başkanları da gerçekten taraf olmuş durumdalar hiç hoş değil bunlar" dedi.
'HAKKIM YENDİ'
Yönetimin düşmesi ile ilgili de konuşan Çorbacı, "O gün partiden bazı istifalar oldu. Millet görevden alındı zannediyor ama görevden düştük.Yapılması gereken birçok çalışmalar vardır ve çok iyi gidiyorduk ekibimle beraber. Gerçekten çok emek veriyorduk. Hakkımın yendiğini düşünüyorum. İlçe Başkanlığını en azından seçim olana kadar  götürmem gerekiyordu. Büyük bir hata oldu. Ama bir şekilde oldu. İstifa edenler intihar edene karışılmazmış. Bir şekilde istifaları olduğu ve bu sürece geldi, atanmış bir yönetim geldi. Ben basından duydum istifa edeceklerini. Bu tarihte bir ilk oldu bundan sonra da olmaz. Arkadaşlaarın takdiridir demokratik haklarıdır bir şey diyemiyorum. 11 ay boyunca sıkmadık el bırakmadım. Hiç pes etmedik. Seçimlerde de fazlasıyla çalıştık. 
'İLK 3'TE ALANYA OLACAK'
Seçilmesi halinde Alanya'dan ilk 3 içerisinde milletvekili olacağını söyleyen Çorbacı, "Yeni bir ekiple, genç, dinamik ve tecrübeli birkaç abimizle de beraber güzel bir yönetim hazırlayıp alamadığımız Alanya Belediyesi'ni alacağız. Alanya Şimdiden çalışmaya başlayacağız. Akabinde de milletvekilliği için çalışmalar yapacağız. Hem Antalya'ya hemde Ankara'da gerekli baskıları kuracağız. Alanya'dan ilk 3'ün içerisinde olan milletvekili adayı çıkaracağız" dedi.
'DOSTLARININ İSİMLERİNİN YAZILMASI İSTEDİLER DEMEK Kİ'
31 Mart Seçimlerinde meclis listeleri ile ilgili anlaşmazlığının neden çıktığı sorulan Çorbacı, "31 Mart yerel seçimlerinde Mahmutlar'da Konaklı'da şimdi Kestel'de açıldı ofisler açıldı. Meclis listesinde kimler var Erkan Demirci, Nazmi Zavlak, Yılmaz Bağışlar, Hüseyin Yaman. demek ki önemli bölgeler için önemli isimleri yazmışız. 312 bin nüfus var 206 bin seçmen var o yüzden doğu ve batı dengesini yapmamız lazım. Meclis listelerinde bu yüzden dengeyi kurmamız gerekiyordu. Serkan Bey ve Erkan beyle merkezden temsil ettiler geri kalan da bu şekilde oldu.Beldelerden dolayı sanırım arkadaşlar sorun yarattı. Dostlarını falan istediler sanırım bu yüzden olmadı. Ben partimi düşündüm ben başkasını düşünmedim" diye konuştu. 
'CHP'YE EMEK VEREN HERKESİ YAZDIM'
Delege listesini yazarken dikkat ettiği hususları anlatan Çorbacı, "Delege yazarken ben öncelikle eski ilçe başkanlarımız, eski milletvekillerimiz, eski Parti meclis üyelerimiz, partide görev almış, sahada çalışan ve aynı zamanda yıllardır partimize gelip giden insanlarıdelege olarakyazıyorum.Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan, CHP'ye emek veren herkesi ben kendi listeme yazıyorum" dedi. 
'HEP BERABER KARAR VERECEĞİZ'
Yönetimindeki isimlerle ilgili ser verip sır vermeyen Çorbacı, "Yol arkadaşlarımızın yaklaşık 5-6 tanesi belli. Ciddi görüşmeler yapıyoruz. Sonuçta ince eleyip sık dokuyorum. Birçok talep var yönetime girmek isteyen ama ekipteki arkadaşlarımızla beraber bunu hep beraber karar vereceğiz. Bayağı bir yol kat ettik bu konuda. Ama şu anda bir isim vermem doğru değil, delege seçimleri de devam ettiği sürece. Zaten partimizde birinin ismi ön plana çıktığı zaman diğerleri de çalmaya çalışıyor, tatlı bir rekabet yaşanıyor. 
'HERKES YETKİLİ OLACAK'
Bir iki tane mutlaka tecrübeli ve siyaseti gerçekten bilen yönetici abilerim olacak ama daha çok genç dinamik sahada çalışan ve proje üretebilir fikirleri ile görüşleri ile partimizi bir üst seviyeye çıkarabilecek insanlara yönetimi yazacağım. Kesinlikle asil ve yedek olarak değil bütün 16 kişilik yönetim ilçe başkanı olacak. Herkes o kadar yetkili olacak. Hep beraber bir konsensüs sağlayıp, yönetimi paylaşacağız. Mahalle başkanlarımızdan bizle çalışmak isteyen olursa onlarla da devam edeceğiz yoksa değiştireceğiz" dedi.
'KIRSALIN SORUNLARINI BİTİRECEĞİZ'
Kırsala ağırlık verilmesi gerektiğini ifade eden Çorbacı, "Kırsal mahallelere önem vermemiz gerekiyor. 1 yıl önce yaptığım görev süresi boyunca kırsala çok önem verdim. Yine aynısını yapacağım. Büyükşehir'in gücü ile büyük şehrin bağlantısı ile beraber Demirtaş'ın köylerinden bir gireceğiz Okurcalar'ın sonuna kadar bütün köylerimizi tek tek sorunlarını görev süremiz boyunca Büyükşehir İle bağlantılı bir şekilde bitireceğiz" dedi.
'BÜYÜKŞEHİR İLE YÖNETİM ARASINDA KOPUKLUK VAR'
Mevcut yönetime eleştiride bulunan Çorbacı, "Eğer ki mevcut atanmış ilçe başkanımız ve ilçe yöneticilerimiz gerçekten işini dört dörtlük ve biraz toparlayıcı bir şekilde yapsalardı zaten ne Ömer Zavlak ne de ben aday olarak çıkardım. Ben bu işi daha iyi yapabileceğimi düşünüyorum. Bu yüzden aday oldum. Yarım kalan hikayeye gelince de  benim döneminde hiçbir zaman ne Alanya Belediyesi, ne Büyükşehir Belediyesi yoktu. Ona rağmen vatandaşımızın ve partimizin işlerini çözmeye çalıştım. Kapıma gelen kimseye geri çevirmedim mutlaka işini görmeye çalıştım. Şimdi elimizde koskocaman bir güç var o da Büyükşehir Belediyesi. Muhittin Böcek'in Başkan olmasın da da emeklerimin olduğunu düşünüyorum. Antalya Büyükşehir Belediyesi ile bir kopukluk var, şu anki mevcut yönetimde Aynı zamanda da bu kopukluğu gidereceğimi düşünüyorum" dedi.
'BİRLEŞTİRİCİLİĞİ SAĞLAYACAĞIZ'
Biz parti olarak maalesef birlik ve bütünlük içerisinde tam olarak değiliz.  Eğer olur da bir daha gelirsek yönetime, bu bütünlüğü sağlayacağız. Kendi dönemindeki birlik beraberliği şu anki mevcut yönetimde göremiyorum. Hiçbir zaman bizi toplamadılar, birlikte beraber hareket edelim demediler. Biz bunu sağlayıp büyüğümüzün elini öpeceğiz, küçüklüğümüzün de yanaklarından öpeceğiz, kucaklayacağız. Başka türlü CHP'yi iktidarı taşıyamayız Alanya'da" diye konuştu.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107