banner84

MHP Adayı Uyar; "Onların derdi cepleri benim derdim Toroslar“

MHP Milletvekili Adayı Uyar, "Birileri vekil olur Alanya'da çakıl ocağı arar, birileri vekil olur bu güzelim doğayı katletmek ister. Adamların cepleri doldurmaktan başka bir derdi yok. Benim derdim Toroslara sahip çıkmaktır" dedi.

MHP Adayı Uyar;

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar, dün Gündoğmuş'a çıkarma yaptı. Gündoğmuş'ta yoğun bir ilgi ile karşılaşan Uyar, Gündoğmuş İlçe Başkanı Ali Yüksel, yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri Süleyman Çelik, Muhammed Kurtbaş, Adem Uysal ve beraberindekiler ile birlikte Gündoğmuş'un köylerine çıkarma yaptı. Uyar ve partililer, Gündoğmuş merkezin ardından Çayırözü (Sindirfe), Narağacı, Ortaköy, Kayabükü, Yeniköy, Çamlıalan, Bedan, Köprülü, Çaltı, Eskibağ, Balkaya (Sement), Ortakonuş, Ümütlü'de halk ile bir araya geldi. Yolda karşılaştığı insanları da durarak selamlayan Uyar, amacının bütün Torosların sesi olup hakkını savunmak olduğunu ifade etti.

Köylerde köy meydanında toplanan halka hitap eden Uyar, "Beni Alanya'da herkes Cafer Hoca olarak bilir. Ben de Alanya'yı iyi bilirim. Sadece Alanya değil, Gündoğmuş da beni, ben de Gündoğmuş'u bilirim. Alanya'nın yanında Gazipaşa, Gündoğmuş, Manavgat, Serik'te gittiğim zaman selam vereceğim, sığınabileceğim tanıdıklarım var. Köye muhtar seçerken komşu köyden muhtar adayı aramazsınız. Kendi içinizde birisini seçersiniz. Şimdi milletvekili seçeceksiniz. İstanbul'dan Konya'dan Ankara'dan gelenleri seçmezsiniz. Uzayan kol sizin içinizden birisi olsun. Alanya'da oturan Gündoğmuşlulara sorarsanız Cafer Hoca'yı daha iyi öğrenirsiniz. Mecliste mühendise, avukata, doktora ihtiyaç var. Ama sizin yüreğinizin çırpıntısını anlayacaklara da ihtiyaç var. İşte o Cafer Hoca'dır" dedi.

"TOROSLARIN SESİ OLACAĞIM"

Başından geçen acı bir olayı anlatan Uyar, 1994 yılında bir acı yaşadım. 28 yaşında amcamın oğlu Ankara Numune Hastanesi'nde 14 gün yattı. Ben 14 gün kapının önünde kartonun üstünde oturdum. 15'inci gün vefat etti. Herkes ağladı, ben de ağladım. Ama ben asıl oradaki sahipsizliğimize, kimsesizliğimize ağladım. Kapısını çalacak bir vekilimiz yoktu. İşte ben orada sahibi olmayan Torosların sesi olmak istiyorum." dedi.

Söbüçimen yolu üzerinde bulunan Ortaköy'de bir vatandaş "Mevlüt Çavuşoğlu buradan göçerdi. Meclise geldiğimiz zaman buraları unutmayın. Biz sizi meclise taşımamızın nedeni hizmet istememizdendir. Seçim geçti Çavuşoğlu gelmeyiverdi" diyerek kendilerini unutan vekillere sitem etti.
Kayabükü köyünde öğle molası veren ve Alara Çayı ve çevresinin doğal güzelliği arasında halk ile bir araya gelen Uyar, halkın HES'lere karşı verdiği mücadeleyi destekleyerek "Birileri vekil olur Alanya'da çakıl ocağı arar, birileri vekil olur bu güzelim doğayı katletmek ister. Adamların cepleri doldurmaktan başka bir derdi yok. Benim derdim Toroslara sahip çıkmaktır. Çünkü ben sizden birisiyim" diye konuştu.

Halk ile birlikte suyun açtığı köprüde açıklama yapan Uyar, şöyle konuştu: "Bu insanlara ve bu doğaya hayat veren bu sudur. Para kazanmak için birileri bu suyun yatağını değiştirip bu insanların hayatını elinden almaya hakkı yok. Bir yerlerden para kazanmak istiyorlarsa başka yerlere gitsinler. Alara Kalesi'nin arkasındaki barajı bir an önce yapsınlar. Elektrik üreteceklerse oradan elde etsinler. Ama şu köylerin can damarı olan şu suyu kesmesinler. 7 Haziran'dan sonra hayatın olduğu yerde böyle bir çalışmaya izin vermeyeceğiz."
Kayabükü sakini bir vatandaş da "Burada 100 tane hane var. Sulama ve içme suyumuz hep buradan karşılanıyor. Eğer HES yapılırsa yaşayamayız. Ayrıca kum, çakıl ocakları istemiyoruz. Bu doğal güzelliklere kıyılmasın. Gitsinler HES yapacaklarsa başka yerler arasınlar. Biz buraya kesinlikle HES yaptırmayacağız" şeklinde konuşarak kararlı olduklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2015, 07:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107