banner84

MHP bu ülkenin sigortasıdır

Çalışmalarına aralıksız devam eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar, ziyaret programı kapsamında dün Kaş'a çıkarma yaptı.

MHP bu ülkenin sigortasıdır

Sabah saatlerinde Kaş'ın doğusundan başlayıp batısına kadar Kasaba, Dirgenler, Kalkan, Karadağ, Çayköy, Kınık gibi bir çok yerleşim yerinde halk toplantıları düzenleyen Uyar'a yoğun ilgi vardı. Her toplantısı miting havasında geçen Uyar'a Kaş İlçe Başkanı İsmail Şah Yılmaz, belediye meclis üyeleri ve partililer eşlik etti. Gittiği yerlerde halka hitap eden Uyar, kendisini tanıtıp neden milletvekili olmak istediğini ve MHP iktidarında halkın yüzünü nasıl güldüreceklerini anlattı. AKP iktidarının Türkiye'yi bölmek isteyenlerle işbirliği yaptığını vurgulayan Uyar, "MHP bu ülkenin sigortasıdır. Türk milletine MHP ihtiyaçtır. MHP'ye de sizin desteğiniz ihtiyaç. Bu ihtiyacı esirgemeyin." dedi.

YÖRÜK ÇOCUĞUYUM, ÇADIRDA DOĞDUM

Ziyaretlerine Kaş'ın doğusundaki kırsal yerleşim yerleri ile başlayan Uyar, bir kahvehanede vatandaşlarla samimi ortamda sohbet etti. Uyar, "Yörük çocuğuyum, çadırda doğdum. 11 kardeşiz, 4'ümüz çadırda doğduk. Alanya'da bana Cafer Hoca derler. 10 yıl ilçe başkanlığı yaptım. Bir hükümet başkanı nasıl görev yaparsa Alanya'da öyle görev yaptım. Fakirin, fukaranın, ihtiyaç sahiplerinin hep yanında oldum. Yörük çocuğu olarak Toroslarda büyüdüm. 135 km Torosların zirvesindeki yaylamıza devenin arkasında defalarca yürüdüm" diye konuştu. Bir vatandaşın esprili bir şekilde "Çadırdan saraya mı gitmek istiyorsun?" sorusunu da yanıtlayan Uyar, Ak-Saray ve Erdoğan'dan örnek verdi. Uyar, "Geçmişte bizim padişahlarımız bile saraylarda 20-30 odayla idare etmiştir. Yeni padişah ise 1150 oda ile anca idare ediyor. Belki de 800 tanesi fazla. Bununla biz fakirlerimizi en az 5 sene idare edebiliriz" dedi.

ÇALDIRTMAZSAK KAYNAK BULUNUR

"Ben torosların sesi olmak istiyorum. Torosların 700 senedir temsil edilmediğini düşünüyorum" diyen Uyar, seçim vaatlerinin dağıtılan broşürlerde sıralandığını da belirterek "Şimdi 'Bir sürü yazmışssınız da parayı nereden bulacaksınız' diyebilirsiniz. Sadece bir kişinin çaldığını elinden alırsak  ya da bundan sonra kimseye çaldırmazsak bizim varlığımız herkese yeter. Adil olmak, milletimizi refaha ulaştırmak istiyoruz. Oylarımızla bir iktidar kurup ülkemizi böldürtmek istemiyoruz. Ülkemize sahip çıkmak istiyoruz." şeklinde konuştu. AKP'nin ABD ve İsrail ile birlikte hareket edip Müslüman kanı dökülmesine ortak olduğunu söyleyen Uyar, tarihte haçlı seferlerinin defalarca duvara tosladığını, Kurtuluş Savaşı'nda 7 düvelin de amacına ulaşamadığını ancak 100 yıl sonra Büyük Ortadoğu Projesi olarak karşımıza yeniden çıktıklarını belirtti. 'Büyük Ortadoğu Projesi'nin eşbaşkanıyım' diyenlerin Ortadoğu gibi Türkiye'yi bölmek isteyenlerle işbirliği içinde olduğunu vurgulayan Uyar, Büyükşehir Yasası'nın da hizmet değil birilerinin eyalet sistemi, özerk yönetim talepleri doğrultusunda uygulandığını ifade etti.

BÜYÜKŞEHİR, EYALET YASASI

Ülkenin bir bölümünde fiilen devlet kontrolünün olmadığını belirten Uyar, "Şimdi gidin Diyarbakır'a göğsünüze bir Türk bayrağı takın ve 20 metre yürüsün. HDP Antalya'da her tarafta cirit atıyor. Kimse bir şey demiyor. Ama üç hilali takın Diyarbakır'da, Hakkari'de, Yüksekova'da yürüyün bakalım. Antalya'nın her yerine yazmışlar 'Menderes Türel iyi gelecek' diye. Büyükşehir dedikleri yasa bize hizmet için değil, Diyarbakır'da özerk yönetim için geldi. Bu çözüm sürecinin parçası olarak anlaşma neticesinde geldi. Biz 30 - 40 bin şehit verdik. İmralı'daki cani, Kandil'deki caniler ve onların siyasi uzantıları ile pazarlıklar yapılıyor. Güneydoğu'da artık Türkiye Cumhuriyeti Adliyeleri iş görmüyor. KCK savcılarına dilekçe veriliyor. Sandığa oy atıyoruz, oradan bir ekip ülkemizi yönetiyor. Yönetemezse sandığın  içine gömüyoruz. MHP bu ülkenin sigortasıdır. Türk milletine ihtiyaçtır. MHP'ye de sizin desteğiniz ihtiyaç. Bu ihtiyacı esirgemeyin" ifadelerini kullandı.

ALANYA MUTLAKA İL OLMALI

Uyar, gittiği bütün yerlerde Antalya gibi geniş bir coğrafyada tek il olmasının hakkaniyetli olmadığını vurguladı. Antalya'nın doğusunda ve batısında birer il kurulması gerektiğini vurgulayan Uyar, bazı diğer illerin arasındaki mesafenin 640 kilometrelik sahil şeridinin yarısından bile az olduğunu ifade etti. Alanya'nın il olması gerektiğini diğer ilçelerde de tekrarlayan Uyar, "Ben Antalyalı olmayı seviyorum. Ancak doğuda Alanya'nın mutlaka il olması gerekiyor. 150 kilometre Antalya merkeze uzaklık. Kaş - Kalkan'ın ise 240 kilometre. Diğer illerin birbirine uzaklığı bu kadar yok. Doğuda Alanya, Gündoğmuş ve Gazipaşa ile birleşerek, batıda ise bir diğer ilçe diğerleri ile birleşerek mutlaka il yapılmalı." dedi.

ATAMA SORUNU BİTECEK

Kaş merkezde esnaf ziyareti yaparken bir manavın aslında Türkçe öğretmeni olduğunu ancak atanamadığını öğrenen Uyar, MHP iktidarında atanamayan öğretmenler gibi bir sorunun kalmayacağını açıkladı. Uyar, "MHP iktidarında tüm atamayı bekleyen öğretmenlerimiz kademeli olarak atanacak. Açıkta hiçbir öğretmenimiz kalmayacak. Bundan sonra da ihtiyaç kadar öğretmen mezun edilecek. Çocuklarımızın gelecekle alakalı beklentileri hüsrana dönüşmeyecek. Bir öğretmeninimiz dört yıl dirsek çürüttükten sonra atama beklerken mecbur kalıp manav dükkanı açmış. Bu çok üzücü bir şey. Elbette ki bu da şerefli bir iş. Ama öğretmenin işi bu değil. Sınıfa girip Türk insanına faydalı olmaktır. MHP iktidarında insanımız ne olmak istiyorsa oraya gidecek çıktığında da o olacak." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107