banner84

MHP, Cafer Hoca'nın itici gücü ile 6'yı da çıkaracak!

MHP Milletvekili Adayı Uyar, "Anadolu'da yük katarları olur. Lokomotifin birisini öne birisini de arkaya takarlar. Birisi çeker diğeri iter. Beni de arkaya itici lokomotif olsun diye yazdılar. Ben de buna inanıyor, Allah'ın izni ile MHP, Cafer Uyar'ın itmesi ile beşi de çıkaracak altıyı da çıkaracak" dedi.

MHP, Cafer Hoca'nın itici gücü ile 6'yı da çıkaracak!

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar, Alanya'daki çalışmalarının yanı sıra Antalya merkezde de çalışmalarını sürdürüyor. Uyar, dün sabah Alanya'dan yola çıkarak Kepez İlçe Teşkilatı'na geldi. Uyar, burada İlçe Başkanı Mehmet Seyyar ve diğer milletvekili adayları Ahmet Selim Yurdakul, Turgut Bucak, Hasan Bölücek ve partililer ile buluştu. Burada bir süre istişarenin ardından Bölücek ile Akdeniz Sanayi Sitesi'ne geçen Uyar, esnafları ziyaret ederek MHP'ye destek istedi. Ziyaretlerden sonra Uyar, akşam toplantısı için de Manavgat'a döndü. Manavgat İlçe Başkanı İsmail Hakkı Karadağ'ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda Uyar, akrabalarının da bulunduğu Kızılot'ta halka seslendi. Buradaki toplantının ardından Antalya Merkeze geri dönen Uyar, VTV ekranlarında yayınlan Refika Akgül'ün sunduğu Seçime Doğru programına konuk oldu. Programın ardından Alanya'ya dönen Uyar, bugün tekrar Antalya'ya gelerek seçim çalışmalarını sürdürüyor. Uyar, buradaki programın ardından Alanya'ya dönüp Aliefendi ve Sapadere'de halk toplantıları düzenleyecek.

"YÖRÜKLÜĞÜMDEN GURUR DUYUYORUM"

ÇOK sayıda tanıdığı ve yakınının da bulunduğu Kızılot'ta halka hitap eden Uyar, "1963 yılının Mayıs ayının 16'sında Çakallar'dan arabaya yükü yükletip Serik'e doğru göçtüğümüzde bugün sizin karşınıza geçip bir vekil adayı olarak hitap edeceğim hiç aklıma gelmezdi. Bunun hepsine yazı deniyor. Biz vekil adayı olarak yola çıktık, günde 18 saat çalışıyoruz. Ne yazıldığını bilmiyoruz. Yazıda ne varsa ona razıyız. Vekil olacağız diye de olmazsa olmaz gibi bir derdimiz yok. Geçen günlerde Kaş ve Demre'ye gittim. Ben kendimi tanırken Alanya'nın Çakallar Köyü'nden çadırda doğmuş bir Yörük çocuğuyum diyorum. Yörüklüğümden de gurur duyuyorum" dedi.

"KENDİM İÇİN BİR ŞEY İSTEMİYORUM"

"BEN vekil adayı oldum, yemin ederim bir Allah'ın kuluna beni filance yere yazıverin demedim." diyen Uyar, şöyle devam etti: "Ben ömrümün kırk yılını bu davaya verdim, on yılını da ilçe başkanlığına verdim. Alanya Belediyesi'ni kazanan ekibin başında yer aldım. Arkadaşlarımız gidelim söyleyelim deyince, 'Giderseniz Alanya'dan 9 aday adayımız var, halkta karşılığı olan birisini yazıverin deyin. Ben kendim için bir şey istemiyorum, Alanya için bir şey istiyorum' dedim. Neticede büyüklerim beni beşinci sıraya yazdı. Neden yazdıklarını çözdüm. Anadolu'da yük katarları olur. Lokomotifin birisini öne, birisini de arkaya takarlar. Birisi çeker diğeri iter. Beni de arkaya itici lokomotif olsun diye yazdılar. Ben de buna inanıyor, Allah'ın izni ile MHP, Cafer Uyar'ın itmesi ile beşi de çıkaracak altıyı da çıkaracak."

"ŞİFREMİZ, SEVGİ, SAYGI, HOŞGÖRÜ, GÜVEN"

DEMOKRAT bir yapısı olduğunu ve Alanya'daki başarının sırrının da bu olduğunu ifade eden Uyar, "Biz Alanya'da seçim çalışması yapıyoruz. Ben, ilçe başkanı, eski vekilimiz, ülkü ocakları başkanı, ülkücü işçiler derneği başkanı, aday adayları, kadın kollarımız bir bütünüz, böyle çalışıyoruz.  İlkemiz tılsımlı, şifremiz sevgi, saygı, hoşgörü, güven. Bu ortamı yarattık. Alanya'dan AKP ile 21 bin oyu kapattık, 8 bin 500 oy öne geçtik, 4 bin 500 oyumuz da geçersiz sayıldı. Şimdi de aynı mantıkla çalışıyoruz" diye konuştu.

"YETKİYİ KİMİN ALACAĞI ÇOK ÖNEMLİ"

UYAR, "İçinizde başka partilere oy veren insanlar vardır. Demokrasiye inandığımdan dolayı saygı duyuyorum. En iyi krallıktan, faşist rejimden en kötü demokrasi iyidir. Onun için önemsiyorum. MHP bu milletin kara sevdalılarıdır. Bu ülkenin sigortasıdır. Onun için ben MHP'den bir saniye ayrılmadım. Demokrasi gereği bir seçim yapıyoruz. Sandıktan bir sonuç çıkıyor. Birisi çoğunluğu alıyor, yetki veriliyor ve iktidar deniliyor. Demokrasi ile çıkan sonuç çok önemli. Yetkiyi kimin alacağı, kiminle dost kiminle düşman olacağı, ülkenin imkanları nasıl ve kime vereceği, ülkenin coğrafyasına nasıl bakacağı, milli birliği bütünlüğü nasıl sağlayacağı önemli" diyerek AKP iktidarının yapmış olduğu yanlış uygulamaları, hukuksuzlukları, ülke ve millet menfaatinin aksine yürüttüğü politikaları eleştirdi. 7 Haziran'da tercih yapılırken 8 Haziran'dan itibaren halkı unutacak olanları  değil, bu halkın içinden olanların seçilmesi gerektiğini vurgulayan Uyar, "Sizden olanı seçin. Uzayan kol bizden olsun. İçinizden olanları seçin. Sizin sesinizi Ankara'ya duyurmak için çalışacağız" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 02:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107