banner129

MHP'de FLAŞ istifa!

MHP, il başkanlarında yaşanan deşikliklerle gündeme oturdu. Sürpriz istifaların yaşandığı akşamın ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, açıklamada bulundu. Bu istifaların ardından ise kulisler de merak edilen ilçelerde de değişim yaşanıp yaşanmayacağı oldu

MHP'de FLAŞ istifa!

-Haber Merkezi
Çarşamba günü Milliyetçi Hareket Partisi'nde (MHP) istifalar yaşandı. Önce Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, daha sonrasında ise Balıkesir İl Başkanı Orhan Dereli, Bilecik İl Başkanı Mehmet Karuk, Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar, Çorum İl Başkanı Arslan Kaynar, Edirne İl Başkanı Süleyman Ferhatoğlu, Konya İl Başkanı Murat Çiçek, Sinop İl Başkanı Fahri Ulusoy, Karaman İl Başkanı Oktay Yılmaz istifa ettiğini duyurdu. 'MHP'de neler oluyor?' sorularıyla kulisler yankılanırken,  MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan açıklama geldi. Yalçın, "MHP teşkilatlarında bağlılık, hizmet ve liyakat yarışı niteliğindeki il başkanlığı görevi, aynı zamanda bir nevi kale komutanlığı hükmündedir.Bu görevi hakkıyla yerine getirmek kadar, zaman içinde nöbet değişimi de önemlidir. Çünkü MHP’de il başkanlığını bırakmak, bayrağı ve nöbeti bir başka liyakatli arkadaşına devretmek demektir.
9 İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ
Nöbet devrini gerçekleştiren Antalya il başkanımız Mustafa Aksoy, Balıkesir il başkanımız Orhan Dereli, Bilecik il başkanımız Mehmet Karuk, Çanakkale il başkanımız Hakan Pınar, Çorum il başkanımız Arslan Kaynar,Edirne il başkanımız Süleyman Ferhatoğlu, Konya il başkanımız Murat Çiçek, Sinop il başkanımız Fahri Ulusoy,Karaman il başkanımız Oktay Yılmaz’a müteşekkiriz. il başkanlarımız; görevleri başında bulundukları sürede, Genel Merkezimizle takdire şayan bir uyum ve camiamıza yaraşır disiplin içinde hareket etmişlerdir. Davamıza, partimize ve teşkilatımıza bugüne kadar verdikleri üstün hizmetlerden, ördükleri sağlam bağlardan ötürü, kutlu nöbeti devreden bütün arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. İl başkanlığı görevini bırakan arkadaşlarımız; Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin tasvip ve himayelerinde, seçkin birer vazife adamı olarak teşkilatımızın bünyesindeki çalışmalarını sürdüreceklerdir" dedi.
İLÇELERDE DEĞİŞİM OLACAK MI?
Yaşanan bu değişimlerin ardından gözler ilçe teşkilatlarına çevrildi.  İl başkanlıklarında gerçekleşen istifa ve görevden alınmaların ilçelerde de olabileceği kulislerde konuşulmaya başlandı. Henüz MHP'nin ilçe teşkilatlarında bir değişim yaşanma da, yeni yasama yılı öncesinde Bahçeli'nin Eylül ayının son haftasında MHP'ye mensup milletvekilleri ve belediye başkanlarıyla gerçekleşecek toplantıyla bazı ilçelerde ki değişimlerin de kesinleşeceği öngörülüyor. 
TEBRİK ZİYARETİ YAPACAK
MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP'nin öncelikleri ve yol haritasını belirleyeceği toplantı ile birlikte son seçimlerde başarı elde edilen partisinin kazandığı ilçelere de "tebrik" ziyaretleri gerçekleştirmesinin planlandığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 19:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107