banner84

MHP'de toplantı, CHP'de kurultay ertelendi

CHP büyük kurultayı koronavirüs nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. Erteleme kararı CHP Sözcüsü Fatik Öztrak tarafından duyuruldu. MHP ise Antalya’da yapacağı belediye başkanları toplantısını iptal etti.

MHP'de toplantı, CHP'de kurultay ertelendi

-Özgür YILMAZ
Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) ilçe ve il kongrelerinin tamamlanmasının ardından 28-29 Mart tarihlerinde yaklaşık 15 bin kapasiteli Ankara Kapalı Spor salonunda yapılması planlanan kurultay koronavirüs nedeniyle iptal edildi. Kurultayda Alanya’dan CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve Şengül Yeşildal’da oy kullanacaktı. İptal açıklamasında Öztrak, olağanüstü zamanlar olağanüstü tedbirler gerektirir. Burada görev devlete düştüğü kadar halkımıza da düşmektedir. Öncelikle hedefimiz salgının bulaşmasını önleyerek vatandaşlarımızın hastaneye düşmesini engellemek olmalıdır. Karşımızdaki sorun basit bir sorun değildir. Bu çerçevede parti meclisimizin verdiği yetkiyle merkez yönetim kurulumuz tüm kongrelerimizi ve kurultayımızı ileri bir tarihe ertelemiştir” dedi.
MHP TOPLANTIYI İPTAL ETTİ
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’da Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in de katılacağı belediye başkanlar toplantısının ertelendiğini duyurdu. Yalçın, "Korona virüsün ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla hükümetçe ciddi kararlar alınmış ve alınan sıkı tedbirler uygulamaya konulmuştur. Bu çerçevede meselenin önemine binaen, Antalya’da yapılması planlanan MHP Belediye Başkanları Toplantısı ileri bir tarihe ertelenmiş; partimizin Divan ve TBMM grup toplantıları da şimdilik kaydıyla iptal edilmiştir." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107