banner129

MHP ve İYİ Parti’de devir teslim

MHP ve İYİ Parti Antalya İl teşkilatlarında yaşanan istifa ve görevden almaların ardından yeni il başkanları resmen göreve başladı. MHP’de Hilmi Durgun, eski başkan Mustafa Aksoy’un da katıldığı törende görevi devralırken, İYİ Parti’de ise eski başkan Ahmet Aydın, devir teslim törenine katılmadı.

MHP ve İYİ Parti’de devir teslim

Özgür YILMAZ

MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy’un istifasının ardından başkanlık görevini devralan Hilmi Durgun, “‘Lider Ülke Türkiye 2023’ vizyonu ile Milliyetçi Hareketin, Türk milletinin siyasi izdüşümü olma hedefinden sapmadan, Antalya’da çalınmadık kapı, tutmadık el bırakmaksızın çalışmalara kaldığımız yerden devam edeceğiz” diyerek görevi devraldı. Görev devir teslimine eski il başkanı Mustafa Askoy’da katılırken o ana Alanya Belediye Başkanı Adem murat Yücel’de şahitlik etti. 
MHP Antalya İl Başkanlığı’nda düzenlenen devir teslim törenine ayrıca MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, ilçe başkanları, 23’.ncü dönem milletvekili Hüseyin Yıldız, meclis üyeleri ile partililer katıldı. Hilmi Durgun, hak ve hukuktan ayrılmadan yaşanılabilir bir Antalya için çalışacaklarını kaydetti.


İYİ Parti Antalya İl Başkanlığı’nda yapılan devir teslime görevden alınan Ahmet Aydın ‘şehir dışında olduğunu’ mazeret göstererek katılmadı. İl Başkanlığını devralan genel başkan yardımcısı Yavuz Temizer, Antalya’daki üye sayısını maksimuma çıkartacaklarını söyledi. Törene İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Tuba Varol Çokal ile Antalya Milletvekilleri Hasan Subaşı, Feridun Bahşi’de katıldı. Temizer’in il başkanlığı törenine İyi Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın ile meclis üyeleri ve partililer de katıldı. Temizer, Antalya’da 250 bin oy alan partisinin üye sayısını da bu doğrultuda arttırıp maksimum seviyeye çıkaracaklarını söyledi.
İlçe Başkanı Yücel Apaydın, görev değişimine ilişkin sosyal medya hesabından, “Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in taktirleriyle İl başkanlığına atanan sayın Yavuz Temizer ve tüm Antalya İyi Parti ailesine hayırlı olsun. Birlik, beraberlik ve kardeşlik hukukuyla İyi Parti’yi Antalya da çok daha iyi yerlere taşıyacağımıza inancımız tamdır. Allah yar ve yardımcımız olsun” mesajı yayınladı.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2019, 14:15
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107