banner84

MHP’li Abdurrahman Başkan: “2023, Cumhur İttifakının zaferi yılı olacak”

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, “2023 yılında müstesna bir demokrasi şöleni, muhteşem bir cumhur zaferi, Cumhuriyet’in birinci yüzyılıyla birlikte ikinci yüzyılına girişinin ilk adımını da coşkuyla kutlayacağız” dedi

MHP’li Abdurrahman Başkan: “2023, Cumhur İttifakının zaferi yılı olacak”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, “2023 yılında müstesna bir demokrasi şöleni, muhteşem bir cumhur zaferi, Cumhuriyet’in birinci yüzyılıyla birlikte ikinci yüzyılına girişinin ilk adımını da coşkuyla kutlayacağız” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi olarak, bütün imkânları seferber edip geceyi gündüze katarak 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili genel seçimlerine hazırlandıklarını bildiren Abdurrahman Başkan, “Ülkemizin en kritik döneminde CHP kayıptır, diğer marjinal zillet partilerinin değirmenine su taşımaktadır” diye konuştu.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla başlatılan ”Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” toplantıları kapsamında Burdur’da Merkez İlçe başta olmak üzere Çeltikçi, Ağlasun, Bucak, Tefenni, Kemer, Çavdır, Karamanlı, Gölhisar ve Altınyayla'da düzenlenen toplantılara Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, MYK üyeleri Necmi Yıldırım, Turan Şener, İlknur Fidan, Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte, ilçe teşkilat mensupları ve partililer katıldı.
MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan “Adım Adım 2023 – İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma" toplantılarında yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi:
“Şühedâ gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar...
O, rükû olmasa, dünyâda eğilmez başlar,
Yaralanmış tertemiz alnından, uzanmış yatıyor, 
Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!
Burdur’umuzun ilk milletvekili ve İstiklal şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy, kahraman ordumuza Çanakkale şiirinde böyle sesleniyor.
Burdur'umuzun bir birinden kıymetli gönlü geniş, sofrası bereketli hemşehrilerim; öncelikle Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin her birinize ayrı ayrı selam ve muhabbetlerini iletmek istiyorum.
“GECEYİ GÜRDÜZE KATARAK 2023’E HAZIRLANIYORUZ”
Milliyetçi Hareket Partisi olarak, bütün imkânlarımızı seferber edip geceyi gündüze katarak 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimlerine hazırlanıyoruz.
“Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” temasıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız günden güne etkinlik, derinlik ve genişlik kazanmaktadır.
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin de ifade ettiği gibi; tıpkı bir derviş sabrıyla, tıpkı bir akıncı cesaretiyle, tıpkı vatan nöbeti tutan bir kahraman edasıyla, tıpkı sevdası uğruna dağları delen bir Ferhat adanmışlığıyla milletimize hizmet aşkıyla dolup taşıyoruz. İl il dolaştık, ilçe ilçe dolaşıyoruz, köylere kadar gidiyoruz.
Nerede bir vatandaşımız varsa onunla görüşüyor, derdimizi anlatıyor, dertlerini dinliyor, 2023 yılı için anlaşıyoruz.


2023, MUHTEŞEM BİR CUMHUR ZAFERİ YILI OLACAK
2023 yılında müstesna bir demokrasi şöleni, muhteşem bir cumhur zaferi, Cumhuriyet’in birinci yüzyılıyla birlikte ikinci yüzyılına girişinin ilk adımı da coşkuyla kutlayacağız. 
Türk milleti olarak bugüne kadar pek çok badire atlattık, pek çok bedel ödedik. Bu kutlu topraklarda hür ve müstakil yaşamak için çok çetin yollardan geçtik. Uçurumun kenarına itilmek istensek de doğru bildiğimizden şaşmadık, yolumuzdan dönmedik. 
Bizi güçlü kılan, mazimizden aldığımız ilham, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından sağlanan istiklâl sevdasıydı.
“SİYASET ÜSTÜ BİR ANLAYIŞI BENİMSEDİK”
Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizler de 7 Ağustos 2016’da İstanbul Yenikapı Açık Hava Toplantısı ile temelleri atılan bu ittifakın ülkemiz adına sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için taşın altına gövdemizi koyduk. 
Bizim için ‘Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır’ düsturu parola olmuştur. Politikalarımızı belirlerken bu parola ile siyaset üstü bir anlayışı benimsedik. 
Devletin ve milletin menfaatini her şeyin üstünde tuttuk. 
Yüce meclisimizin çatısı altında bu hassasiyeti göz önünde tutarak çalışmalarımıza da devam ediyoruz. 
Türk Milletinin milli birliğinin bir tezahürü olarak vücut bulan Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun şekilde hareket ediyoruz.
Milliyetçi Hareket Partisi olarak bir yandan ülkemizin faydasına olan yasalara ve güvenliğimizi sağlayacak tezkerelere destek sağlarken diğer yandan vatandaşlarımızın güncel sorunlarını meclis gündeminde ifade ediyoruz. Dolayısıyla hem yasama çalışmalarının hem de denetim mekanizmasının sağlıklı işlemesine gayret gösteriyoruz. Çünkü bizim, sevdamız millet, gücümüz devlettir.
TERÖR ÖRGÜTÜ SÖKÜLÜP ATILACAK
Hatırlayınız; 15 Temmuz sonrası şöyle bir algı oluşturulmaya çalışılmıştı. 
Ordumuzda neredeyse asker kalmamış, F-16’larımızı kullanacak pilot kalmamış, ordumuzu komuta edecek komutan kalmamış diye bir kara propaganda yürütülmüştü.
Böylesi bir algı operasyonunun yapıldığı bir dönemde, şanlı Türk ordusu 24 Ağustos 2016’da Fırat Kalkanı Operasyonu’nu başlatmıştır.
Herkes iyi bilsin ki; ‘Kurt pusuya düştüğünde nasıl kurtulacağını değil, nasıl intikam alacağını düşünür.’
Yine hatırlatmak isterim ki; Afrin’de operasyon bölgesinde tankın üstündeki bir askerimize ‘istikamet neresi?’ diye sorulduğunda o kahraman askerimiz hiç düşünmeden ‘Kızılelmaya’ cevabını vermişti. 
Bu şuurla hareket eden bir orduyu değil algı operasyonları, hiçbir güç engelleyemez.
Hazırlıkları bitmek üzere olan ve bugün yarın şanlı Türk ordumuz tarafından icra edilecek Tel Rıfat ve Münbiç operasyonları ile terör örgütü Allah’ın izniyle Fırat’ın doğusundan da batısından da sökülüp atılacaktır.
OPERASYONLARDA İLK RAHATSIZ OLAN ABD
Tel Rıfat ve Münbiç yapılacak geniş kapsamlı bu operasyon ilk kimi rahatsız etti dersiniz?
İşte bu sorunun cevabı elbette ABD ve onun içeride ki iş birlikçileri olan HDP ve Kripto FETÖ üyelerini cevabını vermek en doğru cevap olur. Çünkü Pentagon sözcüsü Kirby, Türkiye'nin PKK terör örgütünün Suriye kolu YPG'ye yönelik olası operasyonundan endişe ettiklerini açık bir şekilde belirtmiştir.
Türkiye’nin bu kararlı duruşundan rahatsız olanlar hemen Yunanistan’ı piyon olarak sürme çabasın girmiştir. Burnumuzun dibinde bulunan adaları ziyaret ederek Türk Devletinin sinir uçlarına dokunarak tahrik etmek kalkan Miçotakis, silahlı bir çatışma ortamı yaratmak için sürekli bir kışkırtma halindedir.
Miçotakis unutmasın ki cenk meydanı kurulursa günü ve zamanı geldiği vakit tıpkı dedeleri gibi Ege’nin serin sularına tadına bakacaktır.
Çünkü Türk devleti ve milleti için, deniziyle, karasıyla hava sahasıyla vatan namustur.
CHP KENDİ TOPRAĞINA YABANCILAŞTI
Bizler Türk milletinin bekası için gazi meclisimizde kurucu unsura sadakatle koruyucu unsur olarak Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyin arkasında aynı kararlılıkla durmaya devam edeceğiz.
Bizler, Türk devletinin ortaya bir irade koyarak gerçekleştirdiği bu operasyonları, beka kavramının anlam derinliği ile destekledik.
Gelin görün ki bu sürece şahitlik eden CHP, ‘Afrin’de ne işimiz var?’ diyecek kadar ülkemizin dış politikası konusunda kendi toprağına yabancılaşmış, yabancı devletlerle fikren yakınlaşmıştır. 
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifadeleriyle 'Dalından kopan, kökünden savrulan CHP’nin hız ve yönünü bundan böyle Türkiye düşmanlarının estireceği rüzgâr belirleyecektir.'
Ülkemizin en kritik döneminde CHP kayıptır, diğer marjinal zillet partilerinin değirmenine su taşımaktadır.
ABD BÜYÜKELÇİSİ NE ÖDEV VERDİ?
Tam da bu nokta geçtiğimiz haftalarda ABD Ankara Büyükelçisi Jeffrey Flake’nin peş peşe önce İP Genel Başkanı Akşener, ardından HDP Genel Merkezi’nde Pervin Buldan ve Mithat Sancar’a ve oradan da adı Deva kendi veba olan Ali Babacan’a ziyaretini hatırlatmak istiyorum.
6+1 masanın ana gövdesi olan ABD’nin Ankara Büyükelçisi 6+1 lik masaya ne ödev verdi. Devletimize ve milletimize karşı hangi kumpasları ve hangi pusuları kurdurmaya niyetlendi. 
KILIÇDAROĞLU’NUN VAN’DAKİ SÖZLERİNİ HATIRLATTI
İktidar olduklarında Selahattin Demirtaş’ı serbest bırakacağını alenen ifade etmekten çekinmeyen Kılıçdaroğlu, partisinin Van’da gerçekleştirdiği programda ‘Selahattin Demirtaş'ın, Osman Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız’ ifadelerini kullanmaktan çekinmemiştir. 
Yine ‘Uygun zemin olduğunda Anayasanın ilk 4 maddesinin değiştirilmesi konuşulabilir’ diyen zihniyetle aynı masaya kurulan ve aynı fikirde olan Kılıçdaroğlu, 6’lı masanın altına sakladığı HDP ile kol kola girmesi bizleri hiç şaşırtmamıştır.
BAŞKENTİMİZ ANKARA DİLİMİZ TÜRKÇE
Burada sizlerin huzurunda bir kez daha söylüyorum. Bizim Başkentimizin Ankara, dilimizin Türkçe, bayrağımızın ay yıldızlı al bayrak, milli marşımızın İstiklal Marşı olduğu belirlenmiş ve Anayasamız tarafından da güvence altına alınmıştır. 
Zillet ittifakı bilsin ki Milliyetçi Hareket Partisi son nefesine son damla kanına kadar devletimizin bölünmez bütünlüğü için mücadelesine devam edecektir. 
CHP’nin ne Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le, ne cumhuriyetle ne de Türk milletinin değerleriyle bir bağı kalmamıştır.
Çünkü bugünün CHP’si, Türk devletine ‘Seri Katil’ diyen PKK’lı Sakine Cansız’ı terörist görmediğini dile getiren İstanbul İl Başkanını halen müdafaa ve muhafaza etmektedir. 
MİLLETİMİZİN GÖNÜL SOFRASINA HİÇBİR ŞEY SUNAMAZLAR
CHP’nin başını çektiği zillet ittifakı, 6’lı masa etrafında toplanmış, sözüm ona ülkeyi yönetmeye talip olmuştur. 
Daha şimdiden cumhurbaşkanı kim olacak kavgasına düşen bu 6’lı masa, Türk milletinin gönül sofrasına hiçbir şey sunamaz.
Günlük siyasi tartışmaların içinde debelenen zillet ittifakının her bir paydaşı ayrı telden çalmakta, ayrı söylemlerde bulunmaktadır.
Bu 6’lı masaya NATO, S-400, sığınmacılar, anayasa gibi belli başlı önemli konu başlıkları ile ilgili soru yönelttiğinizde altı farklı cevap alırsınız.
Hemen ifade etmeliyim ki özellikle CHP, İP ve HDP yabancı ülkelerin büyükelçileri ile görüşme sevdası anlamında tutarlı bir yol izlemektedir.
Altını bir defa daha çizerek ifade etmek isterim ki yabancı başkentlerin gölgesinde siyaset üretmeye çalışanların Türk milletinin geleceğine yön vermesi mümkün değildir.
ANKARA MERKEZLİ BİR SİYASET
Bu hususta Milliyetçi Hareket Partisi olarak tavrımız çok nettir. 
Biz her zaman Ankara merkezli bir siyasi anlayışı hâkim kılmayı savunur, Misak-ı Milli sınırlarımıza, cansiperane şekilde müdafaa edeceğimiz kutlu bir emanet olarak bakarız.
Bu nedenle 3 Ekim 2009'da Nahçıvan'da imzalanan Nahçıvan Anlaşması ile Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Türkiye arasında kurulmuş olan uluslararası ‘Türk Keneşi’ olarak kurulan Türk Konseyi, 12 Kasım 2021 tarihinde düzenlenen İstanbul Zirvesi sırasında ismi Türk Devletleri Teşkilatı olarak değiştirilmiştir.
Bu nedenle Batı Asya'da enerji kaynaklarına komşu olan Türkiye aynı zamanda Doğu Asya'nın güçlü imalat sanayii ülkeleriyle ticari ilişkiler geliştirmektedir. 
Sahip olduğu üretim kapasitesi, imalat sanayii altyapısı ve rekabet gücü, Türkiye'nin bölgesinde kritik aktörlerden biri olmasını sağlamıştır.
1,3 trilyon dolarlık milli gelir, 560 milyar dolarlık dış ticaret hacmi, 250 milyar dolarlık yurtiçi yatırım stoku ve üretim kapasiteleriyle Türk Devletleri Teşkilatı çok büyük bir ekonomik potansiyele sahiptir. 
21. yüzyılda Türk dünyası yılı olacağının her zaman bilincinde olan 
Milliyetçi Hareket Partisi’nde bu bilinç ve cesaret ezelden beri vardır. 
MHP’NİN HER KONUDA HAZIRLIĞI TAM
Milliyetçi Hareket Partisi savunduğu ya da gündeme getirdiği konulara hâkim ve her konuda hazırlığı tamdır. 
Yeri gelmişken vurgulamak isterim ki göç konusunda çalışma yapan ve bunu rapor haline getiren ilk siyasi parti Milliyetçi Hareket Partisi olmuştur. İşte bu inanç ve sorumluluk bilinci ile 2023 seçimlerine tüm gücümüzle hazırlanıyoruz.
Cumhur İttifakı olarak büyük Türk milletinin çelik iradesine güveniyor, kuruluş ilkelerimize bağlılığına sonuna kadar inanıyoruz.
Töremize sahip çıkacağız, Orhun Abidelerine kazınan ulu sözleri hafızamıza, Yunus’un sevgi, Yusuf Has Hacip’in erdem dilini gönlümüze nakşedeceğiz.
Kültürel belleğimizi zinde tutarak yalnızca siyasi gelişmelere değil, sosyolojik ve kültürel değişimlere karşı öz benliğimizle uyum sağlayacağız. 
Bunu yapmaya mecburuz! Değişen ve gelişen dünyaya karşı hazırlıklı olmak bunu gerektirmektedir. 
Kendi değerlerimizi korumak, geleceğimizi sağlam temeller üzerinde inşa etmenin en önemli gerekliliğidir. Türk milliyetçileri olarak gayemiz ve inancımız bu yöndedir. 
Türk kültürünü çocuklarımıza aktarmada öncülük etmeliyiz. 
Gençlerimizin karanlık siyasi söylemlerle kafa karışıklığına sürüklenmesine müsaade edemeyiz.
Sözlerime ‘Milliyetinden kopmuş, özünü yitirmiş, taklit için doğudan, batıdan garabetler arayan zavallılara, Türkiye'nin istikbalini bırakmamak gerekir’ sözüyle günümüze ışık tutan Büyük Türk Milliyetçisi devlet ve dava adamı merhum Dündar Taşer Ağabeyimizi vefatının 50. yıl dönümünde rahmet ve dua ile anarak son verirken, buraya kadar teşrif ederek bizleri bahtiyar kılan siz muhterem misafirlerimize saygılarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169