banner84

Millet İttifakı adaylarını tanıttı

Millet İttifakı'nın Alanya Belediye Başkan Adayı Sönmez'in ilan edildiği aday tanıtım törenine katılan yüzlerce CHP'li ve İYİ Partili birlik mesajı verdi

Millet İttifakı adaylarını tanıttı
Mevlüt UYGUR
İYİ Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Abdullah Sönmez'in aday tanıtım töreni Cumartesi günü gerçekleştirildi. İYİ Parti İlçe Teşkilat Binası Önü'nde gerçekleştirilen törene İYİ Parti Antalya Milletvekilleri Hasan Subaşı ve Feridun Bahşi, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul,  İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, CHP Gazipaşa Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Yılmaz, İYİ Parti Gündoğmuş Belediye Başkan Adayı Sultan Çetin ile çok sayıda partili katılım sağladı. 
'ŞEFFAF BİR YÖNETİM İÇİN SÖZ VERİYORUZ'
Törenin açılış konuşmasını gerçekleştirilen İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, İYİ Parti İlçe Başkanlığı'na atanma sürecini anlatarak kendisine bu görevi layık gören büyüklerine teşekkür etti. Biz bir aileyiz. Çıktığımız bu yolda bizlere destek veren siz güzel yürekli insanlarla ve artık bu yolda yürüdüğümüz CHP'den aldığımız  güç ve destekle her daim daha iyisini gerçekleştirmek için buradayız.  Biz Alanya’yı Türkiye de bir ilçe olarak görmüyoruz, dünya şehri olarak görüyoruz. Herkesin bunu  bu şekilde görmesi için çalışıyoruz. Hiç kimse ile özel bir sorunumuz yok. Daha iyisini yapmak istiyoruz. Hazır ve dinamik bir kadroyla ilk günkü heyecanla çalışacağız. Çok büyük hayallerimiz var. Bunları gerçekleştirmek için geliyoruz. Bunun için desteğinizi istiyoruz. Planlı programlı sosyal bir belediyecilik ekip ruhuna önem veren esnafın ve çiftçinin sorunlarını bilen çözüm üreten bir Alanya'yı yönetmek istiyoruz. Bunun için Abdullah Sönmez diyoruz.  Şeffaf bir yönetim için söz veriyoruz. Alanya’nın kaynaklarını hortumlamayan, makam araçlarını çekiciler ile Antalya’ya götürmeyen kumsallarının caddelerinin ve taşınmazların gelirlerini Alanya Belediyesi'nin elinden almayan ortak bir akılla yönetilen büyükşehir belediyesi istiyoruz. Bunun için Muhittin Böcek diyoruz. Çok büyük hayallerimiz var. Bu hayallerimizi gerçekleştirmek için Alanya'da Abdullah Sönmez, büyükşehirde Muhittin Böcek diyoruz" dedi. 
'ARAMIZA NİFAK TOHUMLARININ SOKULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ'
CHP Alanya İlçe Başkanı Sefa Çorbacı ise, “Birlikte yaşadığımız bu güzel ülkede ortak paydalarımız olan kardeşlik, barış huzur, demokrasi ve adalet gibi ortak değerler etrafında birleşmemizi sağlayan, söz konusu vatan ise gerisi teferruattır sözüyle Millet İttifakı'nı kuran her 2 partimizin genel başkanlarıma şükranlarımı sunuyorum. Bizler gece gündüz çalışacağız, Alanya'da ve Antalya'da büyük bir zafer kazanacağız. Buna inancımız tamdır. İstekliyiz, arzuluyuz ve umutluyuz. Dikkatli ve uyanık olacağız. Aramıza nifak sokulmasına izin vermeyeceğiz. Yükümüz ağır ama gayemiz ortak. Birimiz sağdan birimiz soldan kucaklayarak taşıyacağız. Vatandaşımız caddelere bölünmemiş, yetki karmaşasından bir uzak bir belediyecilik istiyor.  Vatandaşımız, güler yüz istiyor, samimiyet istiyor. Bizde CHP olarak söz veriyoruz her şey güzel ve iyi olacak" diye konuştu.
'ALANYA'DA YÜZLER SÖNMEZ İLE GÜLECEK'
İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın ise, katılımcılara selamlayarak, "Burada  önemli olan adaylar, bu nedenle sözümü fazla uzatmak istemiyorum" diyerek konuşmasına başladı. İnşallah Abdullah Sönmez ile Alanya'da yüzler gülecek, büyükşehirde de Muhittin Böcek ile. Bizler Millet İttifakı olarak 19 ilçede ve büyükşehirde muazzam bir çalışma yürütüyoruz. Çok güzel bir birlikteliğimiz var. İnşallah 19 ilçede hep beraber zafere zafere ulaşmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.
'ANTALYA'DA BAŞARILI BİR İTTİFAK SAĞLADIK'
CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, ise, Biz bu yola çıkarken ittifak görüşmeleri İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın ile beni ve genel merkez yöneticilerimizi çok yordu. Fakat  biz  Antalya’da 19 ilçenin tamamında ve büyükşehirde ittifak yapmayı başardık. Birçok ilde ve ilçede ayrı ayrı CHP ve İYİ Parti adayları çıkmasına rağmen Antalya’da hiçbir ilçede hem CHP hem de İYİ Parti adaylar çıkmadı. Millet İttifakı olarak Antalya'da başarılı bir ittifak sağladık. Bu başarılı ittifak 31 Mart akşamı da başarıya ulaşacaktır. Bunu  hep beraber kazanacağız ve hep beraber yöneteceğiz" diye konuştu. 
'OFİSTE OTURARAK HİZMET OLMAZ'
Millet İttifakı'nın Alanya Belediye Başkan Adayı Abdullah Sönmez ise, “Sayın Muhittin Başkan ile birlikte hem Alanya’mızı hem Antalya’mızı şeffaf yöneteceğiz. Hizmet bizim işimiz. Biz her ne olursa olsun gece gündüz çalışmayı seven insanlarız. Sizler de buraya kadar yorulduz, sıcak güzel bir hava var. İnşallah 1 Nisan sabahı da bu şekilde bir bahar havası olacak. Bir çok insan beni  10 yıllık Konaklı Belediye Başkanlığımda bilir. Hizmet, söz kitapçığa basmakla olmaz, önemli olan bastığın şeyi icraata geçirmen olman. Her verdiğimiz sözü gününden önce yerine gelecek. Konaklı'da göreve geldiğimde insanların abdest alacak suyu dahi yoktu. Göreve gelince 6 ayda içme suyu verdim ama 3 ayda çözdük. Göreviz sürecinde hem suyumuzu temizledik, hem yolumuzu açtık hem eğitime önem verdik hem de hizmet ettik. Bütçemizin yüzde 70'ini alt yapıya harcadık. Eğitime çok önem verdik. Ben 2007 yılında bir okulda toplantıya gittim velilerle sohbet ettim. Toplantıda çocukları gördüm içim sızladı. Hemen telefonla meclis üyelerini toplayarak belediyede toplantı yaptım ihale yaptık. Tüm öğrencilere ücretsiz servis olacak dedim. Bu ücretsiz servis hizmeti  2014 yılına kadar devam etti. Bununla birlikte tüm kırtasiye giderlerini hiç ara vermeden karşıladık. İnsanlarla sohbet edersen insanlarla dertleşen sıkıntıyı o zaman görürsün. Ofiste oturarak hizmet yapılmaz. Biz sıkıntıları ve sorunları sizlerle sohbet ederek çözeceğiz. Muhittin başkanla bu şehire çok güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum" dedi.
'AYDA EN AZ 1 DEFA ALANYA'DA OLACAĞIM'
Son olarak konuşan CHP Antalya Büyükşehir Belediye  Başkan Adayı Muhittin Böcek, “Böylesine özel ve güzel bir günde Alanyalı hemşehrilerimle bir arada olmaktan mutluluk duydum. Bizi 25 yıldır yalnız bırakmayan sevgili Antalyalılara ve bizi Antalya'ya hizmet için görevlendiren İYİ Partii ve CHP genel başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Tarlada izin olmayanın harmanda yüzü olmaz dedikleri gibi, Gazipaşa'dan Kaş'a kadar bütün vatandaşlarımıza umut olmuşuz.  Geçmişte hangi partiye oy verirseniz verin, Alanya’daki sorunların hepsini biliyoruz. Benim bugün buraya gelişim 35'inci Alanya ziyaretimdir. Alanya'mızda, nasip olursa bu göreve sizlerin takdiri ile gelirsek kanalizasyon sıkıntıları, ulaşım sıkıntılarını, turizmdeki sıkıntılarını çözeceğiz. Burada bütün esnafın yüzünün güleceği, sadece yapabileceğimiz sözleri vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.  Abdullah Sönmez arkadaşımız ile işbirliği içerisinde, Alanya’mızın caddeleri alındı biliyorsunuz, Alanya’nın bu konularını da biliyorum. Alanya’yı Alanya’da yöneteceğiz. Ayda en az 1 defa bu 3 - 4 defa da olabilir. Alanyalı hemşirelerimizle, sivil toplum örgütleri ile birlikte olacağız. Sabahtan akşama kadar burada olacağım. Alanyalı hemşirelerimizin dertlerine derman olacağız. Bütün vatandaşlarımızın desteklerini alacağız. Hem Antalya kazanacak hem de Alanya kazanacak” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 23:49
banner140
YORUM EKLE
YORUMLAR
Journalistbaho
Journalistbaho - 2 yıl Önce

Yüzlerce derken, kaç yüz acaba. Kendine çok güvenen iki partinin ortak tanıtım toplantısında kaç kişi vardı. 500 olabilir mi?

SIRADAKİ HABER

banner107