banner84

Millet İttifakı ilk toplantısını yaptı

Alanya'da ilk kez ortak bir toplantı gerçekleştiren İYİ Parti ve CHP, hem 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirdi hem de Millet İttifakı'nı masaya yatırdı

Millet İttifakı ilk toplantısını yaptı
İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilat yönetimleri, İYİ Parti binasında ortak bir toplantı yaptı. Millet İttifakı'nın ortak adayı olan Abdullah Sönmez'in de katıldığı  toplantıya, İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, CHP ilçe Başkanı Sefa Çorbacı ve yönetim kurulu üyeleri katılırken, CHP’nin mevcut dönem belediye meclis üyeleri Erkan Demirci, Mehmet Kural, Nefise Develioğlu, Eray Erdem, Hüseyin Yaman ve milletvekilliği aday adaylığı nedeniyle meclisten istifa eden Gökhan Sipahioğlu da toplantıya katıldılar.
'BAŞARANA KADAR DURMAYACAĞIZ'
 31 Mart yerel seçim sürecinin ve Millet İttifakı'nın masaya yatırıldığı toplantıda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan  İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, "Alanya Belediye Başkanlığı'nı kazanmak için oluşturduğumuz bu ittifakın birlikte yaptığı ilk toplantı. İnşallah bugün buradan başlattığımız heyecanlı yürüyüşümüz 31 Mart 2019'da Alanya Belediye Başkanlığı'nı alana kadar birlik beraberlik ve enerjik olarak çalışmaya devam edeceğiz. Başarana kadar durmadan, duraklamadan hep birlikte çalışacağız. Bugün burada alacağımız kararlar Alanyamız için inşallah hayırlı olur" dedi.
'YÜZDE YÜZ DESTEK VERECEĞİZ'
CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı ise, "Bilindiği üzere Haziran seçimlerinde biz ortak akılla, İYİ Parti ile ittifak yapmıştık. Alanya ilçe teşkilatları olarak hem Yücel başkanımız hem de yönetimiyle koordineli bir şekilde, hiçbir problem yaşamadan, birbirimize girmeden, hiçbir eksi durum olmadan beraber bir seçim atlattık. Ama yılmadık, iki teşkilatımız da önümüzde bir yerel seçim olduğunu ve bu yerel seçimin hani her zaman diyoruz ya, 'Bu seçim önemli' diye, evet 31 Mart seçimleri gerçekten çok önemli. İki teşkilatımız da bunu çok iyi biliyor. Bizim ortak adayımız Abdullah Sönmez'dir. Yılbaşından önce de sayın Muhittin Böcek nasıl Antalya için ortak adayımızsa Alanya için de adayımız sayın Abdullah Sönmez'dir. Tam anlamıyla yüzde yüz destek vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107