banner84

Millet İttifakı'nda Alanya'da uzlaşı sağlandı

CHP ve İYİ Parti'nin müzakereleri sonucunda, Alanya'da uzlaşı sağlanarak, Alanya'da Sönmez, Antalya'da Böcek desteklenecek

Millet İttifakı'nda Alanya'da uzlaşı sağlandı
Haber Merkezi
24 Haziran Genel Seçimlerine ittifakla giren siyasi partiler 31 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek Yerel Seçimlerine de ittifakla girmeye karar verdi. Cumhur İttifakı'nı yerel seçimlerde de sürdüren MHP ile AK Parti'nin yanı sıra CHP ve İYİ Parti de kendi ortak adaylarını çıkaracak. Haber Türk Yazarı Muharrem Sarıkaya  bir süre önceki yazısında Alanya'nın MHP'ye bırakılacağını yazmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş katıldığı bir TV programında Alanya'nın MHP'ye bırakılacağını söyledi.
'CHP ALANYA'DA ADAY ÇIKARMAYACAK'
Sarıkaya bu sefer de CHP ve İYİ Parti ittifakını kalemine aldı.  Millet İttifakı'nın 21 büyükşehir, 15 il üzerinde mutabakata vardığını kalemine alan Sarıkaya CHP'nin Alanya'da aday çıkarmayacağı da yazdı.  İttifakı ilçeler üzerinde de değerlendiren Sarıkaya'nın yazısının bir kısmı, "Daha önce üzerinde uzlaşılan 21 büyükşehirin ilçelerinde ağırlıklı olarak mutabakata varılırken, bazı ilçelerdeki pürüzler henüz aşılamadı. Örneğin Antalya’da CHP’nin elinde olan Konyaaltı ve Muratpaşa’da İYİ Parti aday çıkarmazken, Alanya’da da CHP aday göstermeyecek. Ancak İYİ Parti’nin talep ettiği Kepez’de mutabakata varılamadı; İYİ Parti bu ilçeyi de talep etti, ancak ilerleme sağlanamadı."

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107