banner84

Millet İttifakı'nda listeler şekillendi

İYİ Parti liste tartışmalarının dışında bir siyaset gündemi ile medyanın karşısına geçti. İlçe Başkanı Apaydın, tanzim satışları eleştirdi 'Halk fakirleştirildi' dedi.

Millet İttifakı'nda listeler şekillendi
Mevlüt UYGUR
İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı Haftalık Olağan Toplantısı'nı gerçekleştirdi. Toplantıda basın mensuplarına gündeme dair açıklamada bulunan İlçe Başkanı Yücel Apaydın, tanzim satışları üzerinden hükümete yüklendi. AK Parti hükümetinin ülkeyi çağ atlatmak yerine geriye götürdüğünü söyleyen Apaydın, "40 yıl öncesinden bizlerin dahi hatırlamadığı çocukluk yıllarımızda ancak duyduğumuz kuyruklar, tanzim satışlar aracılıyla yeniden geldi. Ülkemizi uçuracağız diye iktidara gelenler sağ olsunlar ülkeyi 40 yıl geriye götürdüler. Tanzim satışlarda vergi yok, kira yok, çalışanlar da, kurumlarda çalışan insanlar, maliyet çok daha düşük, belki kar bile ediyorlar. Bunu insanlara yutturmaya çalışmasınlar. Fakat acı olan hükümetin  hiçbir şekilde üretime destek vermeden, üretimi teşvik etmeden ülkeyi kurtarmaya çalışması akla ziyan bir çalışma. Madem insanlara ucuz ürünler temin etmek istiyorlar, maliyeti düşürmek istiyorlar akaryakıtta da indirimli satışlar yapsınlar. Elektrikte teşvikler yapsınlar, kamu kurum ve kuruluşların hizmetlerinde indirimler yapılsın. Özellikle vergide indirimler yapılsın. İnsanları üretime ve çalışmaya teşvik etsinler. Ülkeyi getirdikleri bu durumdan kurtarmak için projelerini  ortaya koysunlar" diye konuştu. 
'İNSANLARI ŞEHİRLERE YIĞDILAR'
AK Parti hükümetinin insanları  köylerden uzaklaştırdığının altını çizen Apaydın, "Artık insanlar bunların yalanlarına doydu. 17 senedir vaat etmedikleri hiç bir şey kalmadı. Fakat gerçekleştirdikleri tek şey ülkenin kaynaklarını sömürmek, üretimden insanları uzaklaştırarak tüketime yöneltmek oldu. Köylere hizmet götüremedikleri için insanları şehirlere yığdılar. Çünkü onlar için alt yapı hizmetlerini köylere götürmek zordu. Öğrencileri dahi taşımalı eğitimlerle merkezlere taşıyarak insanların köyden şehirlere yığılmalarına neden oldular. Artık üretim noktasında kıt andık. Sonumuz hayır olsun diyoruz. Bu iktidardan bir an önce kurtulmak umuduyla" ifadelerini kullandı.
'CHP'NİN KURUMSAL KİMLİĞİNE SAYGI DUYACAĞIZ'
Belediye meclis üyelikleriyle ilgili soruyu da yanıtlayan Apaydın, "Biz 31 Mart'ta Alanya'yı İYİ Parti Belediyeciliği ile tanıştırmak için yola çıktık. Bu yolda bir saniye bile durmadık. Bunu yapmak için şuanda meclis üyeliği ile ilgili çalışıyoruz. Belediye meclis listesi kafamızda şekillenmiş durumda. Son ana kadar değişiklikler olabilir. CHP ile ortak liste yapacağız, onların desteğini alacağız. CHP'nin kurumsal kimliğine saygı duyarak onlarla çalışacağız. Onların önereceği isimleri de çok bariz bir eleştiri yoksa listemize yerleştireceğiz. Bu şekilde seçimi kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 11:31
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107