banner84

Millet İttifakı’nda hummalı çalışma

Partilerin meclis listelerini İSK’ya sunması için beklenen süre hızla sona eriyor.

Millet İttifakı’nda hummalı çalışma
Partilerin  meclis  listelerini  İSK’ya  sunması  için beklenen süre hızla sona eriyor. Geri sayımda son 24 saate girilirken, parti  kulislerinde  listeler  konuşuluyor. İlçe Başkanları son saatleri il merkezi, ittifak ortakları ve başkan adayları ile görüşmeyle geçirdi. Süreçte Millet İttifakı’nın İYİ Parti cephesinde, Başkan Adayı Abdullah Sönmez’in istekleri, ittifak ortağı CHP’nin istekleri, listeye müdahil olmak isteyen gurupların temsili ve memnuniyetini oluşturma çabası yaşandı. İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, listeyi İSK’ya teslim edecek kişi olması nedeniyle son şeklin verilmesinde daha etkin olmayı isterken, Pazar günü partilileri CHP İlçe Başkanı Sefa  Çorbacı’ya uzun süre ulaşamadı. Kulislere göre İYİ Parti’de kısa süreli Meryem Aydoğan  krizi  yaşandı. Millet İttifakı’nın Başkan Adayı Abdullah  Sönmez’in  Eski  ANAP’lılardan bazı isimleri listesine yazma isteğine karşın, Yücel Apaydın’ın bu isimlere yönelik tavrı  parti kulislerine yansıdı. Millet İttifakı cephesinde sıralama krizinin ise aşıldığı, İSK’ya verilecek listede 1,3,5 ve 7.sıranın CHP’de olmasının kesinleştiği konuşuldu. 
'SEÇİM ODAKLI ÇALIŞMA YAPIYORUZ' 
Fermuar sistemi ile meclisi hazırlayacak  olan Millet İttifakı'nın listesi hakkında ser verip sır vermeyen İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, listeyi Salı günü teslim edeceklerini söyledi.  Millet İttifakı olarak en iyi liste ile seçime gireceklerini vurgulayan Apaydın "Alanya'yı kucaklayacak, seçimi kazanacak bir liste yapıyoruz. Kimin hangi partiden olduğunu bakmadan seçimi kazanmaya odaklı bir seçim yapıyoruz" dedi.
MİLLET  CEPHESİNDE ÖNE ÇIKAN İSİMLER 
CHP’li  Pınar  Vural,  Yılmaz  Bağışlar, Serkan Salvur, Aycan Fenercioğlu, Hüseyin Yaman, Erdoğan  Toktaş   ismi listenin ön sıralarında bekleniyor. Murat Can, Hüseyin Şahin, Ali Hancı, Ali Sönmez gibi isimlerde CHP kulislerinde ağırlık kazandı.  İYİ Parti  kontenjanından  Mevlüt  Zavlak’ın  listeye  girmesi  halinde  Nazmi  Zavlak’ın  listede yer almayacağı, aksi halde millet ittifakı  listesine  gireceği  de konuşuluyor.  İYİ  PARTİ’de  ise  Didem  Dim Özaltın  listede kesinlik kazanan tek isim.  Alper Kan, Şefik Bahçe  ve Mehmet  Arık  isminin de konuşulduğu  İYİ  Parti’de Fikret  Arık  isminin de geçmesi ‘İki kardeşten biri olacak’  beklentisini  gündeme getirdi. Öte yandan Nurettin Babaoğlu ismide İYİ Parti de öne çıkıyor.
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2019, 22:24
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107