banner84

Millet İttifakı'ndan ortak açıklama

CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın, CHP Alanya İlçe Başkanlığı’nda ortak basın açıklaması gerçekleştirdi. İlçe başkanlarının gündeminde, Koronavirüs ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yardım kampanyaları vardı.

Millet İttifakı'ndan ortak açıklama

-Rayıf DOĞRULU
Covid-19 salgını nedeniyle siyasi partiler gerekli tedbirleri almak şartıyla çalışmalarını sürdürüyor. Millet İttifakı ortağı, CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın, dün ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
'DOĞRU BİR TAVIR DEĞİL'
Açıklamada ilk söz alan CHP İlçe Başkanı Karadağ, uyulması gereken 14 kurala dikkat çekti ve İçişleri Bakanlığı’nın belediyelerin başlattığı kampanyaları durdurmasını eleştirdi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e, sürdürülen çalışmalar adına teşekkür eden CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, "Ülkemizin ve dünyanın başına bela olan bu Koronavirüs, ne yazık ki, bizleri de, ülkemizi de tehdit eder vaziyettedir. Biz bu zamana kadar, Büyükşehir Belediyesi olarak ve özellikle Cumhuriyet Halk Partisi olarak, her türlü tedbiri, ülkemizdeki bu virüsü atlatana kadar almaya mecburuz. Özellikle Sağlık Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu 14 maddelik korunma tedbirlerini mutlaka hayata geçirmeliyiz. Kısaca Şundan bahsetmek istiyorum, özellikle Büyükşehir Belediyeleri’nin ülkemize yapacak olduğu hizmetlerin engellenmesini doğru bir tavır olarak görmüyorum. 
Çünkü belediyelerimiz halkımızın teveccühüyle, halkımızın oylarıyla iktidara gelmiş ve halkımıza hizmet etmek isteyen kuruluşlardır. Dolayısıyla bunların bu tür yardımlarını, bu tür eylemlerini engellemek, bence Koronavirüs ile alakalı yapacağımız çalışmanın, bir kısmını yarım bırakmak demektir. 
Özellikle Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek’in tüm ilçelerde almış olduğu tedbirleri, çok büyük bir takdirle karşılıyorum ve buradan başta sağlık çalışanları olmak üzere, tüm Büyükşehir belediye çalışanlarımızı, Alanya’da çalışan tüm emekçi kardeşlerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Kendilerini korumak için de, gerekli tedbirleri almalarını öneriyorum.
'SOKAĞA ÇIKMAYIN'
Özellikle söylediğim gibi, sağlık çalışanlarını canı yürekten,  birkez daha kutluyorum. Bu bir Milli mücadeledir. Bu Milli mücadelede siyaset gütmeksizin, hep beraber bununla mücadele etmek, bu illeti de ülkemizden ve Dünyadan silmek için, hep beraber çalışma mecburiyetindeyiz. Özellikle ben emeğiyle geçinen ve turizm işçisi olan tüm kardeşlerimin, merkezi hükümet tarafından desteklenerek, hiç olmazsa bu süreç içerisinde sigortalarının yatırılmasını talep ediyorum.  Tüm Alanya’nın dikkat etmesini, kurallara uyulmasını, maskesiz sokağa çıkılmamasını öneriyorum" dedi.
'TOPLUMSAL TEDBİRLERİMİZİ ALMAKLA MÜKELLEFİZ'
İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın açıklamasında, ilk olarak sosyal mesafeye ve tedbirlere dikkat çekti. Apaydın, devlete ve yetkililere geçirilen süreçte büyük görevler düştüğünü aktardı. Apaydın son olarak, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, ATASEM merkezleri kapsamında başlatmış olduğu yardım kampanyasına, vatandaşların desteğini istedi.  ve sürecin sona ermesi için temennisinden bulundu. Apaydın, "İçinde bulunduğumuz olağanüstü durum nedeniyle, toplantılarımızı gerçekleştiremiyoruz. Biz de hem kendi sağlığımızı, hem halkımızın sağlığını korumak için, kişisel tedbirlerimizin yanında, toplumsal tedbirlerimizi almakla mükellefiz.  Bu doğrultuda, hem sosyal mesafeyi korumak, hem de aldığımız tedbirleri hayata geçirmek için, toplantılarımızı belli bir süre erteledik. Çalışmalarımızı sosyal medya aracılığıyla sürdürmeye çalışıyoruz. 
'HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPSIN'
Bu doğrultuda, devletimizin yapacağı birçok görev var. Halkımızın hayatını kolaylaştırmak ve hayatını idame ettirmeleri için. Bunun yanında belediyelerimiz de, yardımlarını esirgemeden her geçen gün arttırarak devam ettiriyor. Antalya Büyükşehir Belediyemiz ATASEM ile yardımlarını sürdürüyor. Sizden beklentimiz, ricamız, imkanı olan vatandaşlarımızın, ATASEM eliyle yapacağınız yardımlarla katkıda bulunması ve ihtiyaç sahiplerinin de ihtiyaçları doğrultusunda, ATASEM’e müracaat etmeleri. Ben buradan, halkımızın içinde bulunduğu durumdan bir an önce çıkmasını temenni ediyorum. Bu noktada herkesin üzerine düşen görevi yapmasını diliyorum" diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 22:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107