banner129

'Milli irade yok sayılamaz'

İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal Alanya İlçe teşkilatını ziyaret etti. Çokal, İstanbul’a kayyum atanması konusunda, “Milli irade yok sayılamaz” dedi.

'Milli irade yok sayılamaz'

-Özgür YILMAZ
İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın ziyaretleri için milletvekiline teşekkür ederek, yeni görevinde başarılar diledi. Apaydın, “Bizleri ziyaretleri için sayın vekilime öncelikle teşekkür ediyorum. Çalışmalarımızın başarı getireceğinin en güzel örneği Tuba Vural Çokal’dır. İlçe başkanlığı, milletvekilliği ve şu anda da gururumuz olarak Antalya'yı temsil eden genel başkan yardımcımız oldu. Kendisine görevinde başarılar diliyoruz. Kendisinin başarılı olacağına yürekten inanıyorum. Gerçekten sahada müthiş bir enerjisi ve motivasyonu ile çalışmaya devam ediyor. Takdirle izliyoruz, bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyorum” dedi.
'MİLLET CEVABI VERDİ'
Milletvekili Tuba Vural Çokal ise İstanbul Büyük Belediyesi’ne Pazartesi günü kayyum atanması kararının açıklanacağı konusunda ise, “Kayyum konusunda, özellikle İstanbul konusunda, 23 Haziran'da milli irade cevabını vermiştir. Sözün bittiği son yerdir. İstanbul için konuşuyorum, kayyum atamak milli iradeye yapılacak en büyük darbedir. Biz İYİ Parti olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bütünlüğü ve milletin bütünlüğünü her zaman için en büyük ilkemiz kabul ediyoruz. Özellikle doğu tarafında atanan kayyumlar ile ilgili konuşmak gerekirse, bu insanların daha öncesinde seçime girmeden önce bir yığın dosyaları vardı. Madem bu dosyalar varken bu insanlar neden belediye başkan adayı olarak gösterildi. Seçildikten neden 4 ay sonra görevden alınıp kayyum atandı. Terörün her türlüsüne karşıyız. İstanbul'a kayyum konusunda son olarak şunu söyleyebilirim, millet 23 Haziran'da en büyük cevabı vermiştir. Milli irade yok sayılamaz. Cevap bile verme gereği duymuyorum” dedi.
“İTTİFAK SÖZ KONUSU DEĞİL”
Siyasi kulislerde İYİ Parti AK Parti ittifakının konuşulduğunun hatırlatılması üzerine Çokal, “Genel başkanımızın külliye programında ben de yanındaydım. Tayyip bey normal bir el sıkışma gerçekleştirdi. Daha sonrasında da tamamen normal bir durumdu. Böyle bir ittifak konusu söz konusu dahi olamaz” diye konuştu. 
“TÜRKİYE’DE ADALET KALMADI”
Canan Kaftancıoğlu davası ve sünnet olan çocuklara erkeklik diploması verilmesi hakkında da konuşan Çokal, “Türkiye Cumhuriyeti'nde hak, hukuk, adalet maalesef kalmamış vaziyettedir. Ben gerçek adaletin yerini bulacağını düşünüyorum Canan Hanım konusunda. Ben Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'ndayım. Cinsiyet ayrımı diye bir şey olamaz. Erkeklik belgesi sünnet olunca verilmiyor. Ben böyle bir uygulamayı uygun görmüyorum. Erkeklik sadece sünnet olmakla olmuyor. Özellikle toplumumuzda kadınlara uygulanan cinayetleri, şiddeti gördüğümüzde anayı korumak gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107