banner84

Milli Mücadele ruhunu yaşattılar

Atatürk'ün Samsun’a çıkışının 100’üncü yıl dönümü anısına Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından organize edilen 3 Cumhuriyet Tırı tüm Türkiye’yi geziyor. Tırlardan biri ise Alanya’ya geldi.  

Milli Mücadele ruhunu yaşattılar

-Haber Merkezi
100’üncü yıl kutlamaları çerçevesinde Türkiye’yi gezen Cumhuriyet tırı Alanya’ya geldi. Belediye Binası arkasında düzenlenen alana gelen tır ziyaretçilere açıldı. 2 gün boyunca Alanya’da bulunan tırda Atatürk ile ilgili makale, fotoğraf ve eşyalar sergilenirken, hediyelik eşyalar da yer aldı.  
‘ÇOK MUTLU VE GURURLUYUZ’
Cumhuriyet Tırı’nın Alanya’da bulunmasından onur duyduklarını belirten Sosyal Demokrasi Derneği Alanya Temsilciliği ve ADD Başkanı Zuhal Sirkeli, “Milli Mücadele’nin 100’üncü yılındayız ayrıca Atatürkçü Düşünce Derneğimizin de 30’uncu kuruluş yılını kutluyoruz. Bu nedenli ADD Genel Merkezimiz müze olarak gördüğünüz bu Cumhuriyet Tırlarımızı hazırladı. 3 Adet tırımız var, 19 Mayıs 2019 günü Samsun’dan bu 3 tır hareket etti ve bütün ülkeyi dolaşıyorlar. Gençlerimize, çocuklarımıza milli mücadeleyi anlatıyorlar. Her kesimden insana milli mücadele coşkusunu tekrar tekrar yaşatmaya çalışıyorlar. Bundan sonra bir aracımız daha gelecek. Tırımızı Alanya’da ağırlamaktan çok mutluyuz, gururluyuz, onur duyuyoruz. Vatandaşlarımızın da çok yoğun ilgisi vardı. Gelen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Cumhuriyet Tırı bu akşam saat 23.00'a kadar Alanya'da bulunacak. 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107