banner129

'Önlemler alınmalı'

İYİ Parti İlçe Teşkilatı'nın yönetim kurulu toplantısında konuşan Apaydın, Thomas Cook'un iflasına ilişkin görüşlerini bildirdi. İflasın turizm sektörünü etkileyeceğini belirten Apaydın, "Umarız uzun vadede gereken önlemler alınıp Türk turizmi bu çalkantıdan en az zarar ile kurtulur" dedi

'Önlemler alınmalı'

-Özgür YILMAZ
İYİ Parti İlçe Teşkilatı, haftalık yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda gündeme ilişkin konular görüşüldü. İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, geçtiğimiz günlerde Antalya Kültür Merkezi'nde gerçekleşen İYİ Parti Antalya Buluşması'ndan söz ederek konuşmasına başladı. Apaydın, "Dün akşam Antalya Kültür Merkezi'nde gerçekleşen İYİ Parti Antalya Buluşması'na teşkilatımız ile birlikte katılım sağladık. Antalya'da bulunan tüm ilçe teşkilatlarımız, teşkilat başkanlarımız ve parti üyelerimizin katılım sağladığı bu buluşmada birliğimizin ve beraberliğimizin ne kadar güzel olduğunu bir kez daha görmüş olduk. İYİ' ler birlik oldukça Türkiye İYİ olacak" dedi.
'BİR ŞİRKET BATTI DİYE YORUMLAMAYIN'
Thomas Cook'un iflası değinen Apaydın, "Turizmin gözbebeği Alanya'mız, dün alınan bir haberle adeta derinden sarsıldı. Dünyanın en büyük Turizm şirketi Thomas Cook' un iflası büyük ölçekte işlerini yürüten turizmcilerimizin yanı sıra, esnaflarımızı da oldukça etkiledi. Bu iflası asla ve asla sadece bir şirket battı diye yorumlamamak gerekir. Umarız bu iflas bir domino etkisi yaratmaz ve zaten sezonu kötü bitiren esnaflarımıza bir darbe daha vurmaz. Thomas Cook' un iflası 'Her Şey Dahil Sistemi'nin kötü etkilerini bizlere bir kez daha gösterdi.
'OTELCİNİN DE ESNAFIN DA DÜŞÜNÜLMESİ GEREKİYOR'
Dünyanın en büyük tur şirketlerinden olan Thomas Cook'un batışı ülkemizin turizm sektörünü sarsıntılı bir şekilde etkileyecek elbette. 
Ama ilk başta yapılması gereken Alanya'da otellerde bulunan tatile gelmiş olan Thomas Cook misafirlerini uygun bir şekilde ülkelerine gönderebilmek. Otellerin bu konuda hassas davranmalarını bekliyoruz. Maalesef her zaman olduğu gibi hükümet turizm konusunda ilk iki günde gereken desteği sektöre göstermedi ve bu önemli olayın etkilerini azaltıcı önlemler henüz almadı. Türk turizmini korumak, otelci ve turizm esnafını korumakla başlar. Önlem planı oluşturulursa şayet büyük ölçekteki turizmcilerin yanı sıra turizm esnafını da düşünmeleri gerekmektedir. Umarız uzun vadede gereken önlemler alınıp Türk turizmi bu çalkantıdan en az zarar ile kurtulur" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2019, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107