banner84

'Ortak aday olsun'

CHP'de adaylığını açıklayan 3'üncü isim olan Coşkun Karadağ, "Tek aday fikrine açığım, gelsinler görüşelim" dedi.

'Ortak aday olsun'
 20 Aralık'ta yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi olağan üstü kongresinde ilçe başkanı olduğunu açıklayan Coşkun Karadağ, Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Hancı'da basın toplantısı düzenledi. Toplantıdan önce basın mensupları ile bir kahvaltı yapılırken, toplantıya, CHP'nin Geçici Heyet Başkanı Mevlüt Güven, Bülent Kandemir, Ali Hancı ve çok sayıda basın mensubu katıldı.
"TÜM AİLEM SİYASETİN İÇİNDE"
TOPLANTIYA kendini tanıtarak başlayan Karadağ şu ifadeleri kullandı. "1954 doğumluyum. Gazi Üniversitesi inşaat bölümünden mezunum. Müteakip hizmetleri yapıyorum. İki çocuk babasıyım. Eşim öğretmen. Çocuklarım; daha önce mağlumunuz Çağrı Karadağ Atatürkçü Düşünce Derneği'nin başkanlığını yaptı. Eşim Çağdaş Yaşam'da yönetim kurulu üyeliği yapıyor. Küçük oğlum da avukat olarak İstanbul'da, partinin çeşitli görevlerinde çalışmaktadır."
"HİÇ BİR GRUBA DAHİL DEĞİLİM"
NEDEN aday olduğunu merak edenler olduğu için bu konuya açıklık getirmek istediğini belirten Karadağ, "Parti bilincinin vermiş olduğu mantıkla aday oldum" dedi. 2015 yılında yapılacak olan Genel seçimleri hatırlatan Karadağ, "Bu seçimde partimizi en iyi şekilde temsil etme, sıkılmadık el bırakmama ve Alanya'da partiyi birinci parti yapmak için arkadaşlarımızla yola çıktık. Kesinlikle herhangi bir gruba, herhangi bir kişiye karşı değil, partimizi daha ileriye götürme bilincinden kaynaklanmaktadır. Hiç bir grubun da temsilcisi değilim, ama bu zaman kadar da çok olumlu tepki aldım. Tüm arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
"PARTİLİLERDEN DESTEK ALDIM"
ESKİ ve CHP'de söz sahibi isimlerin ikna etmesi ile partiye aday olduğu söylentilerine açıklık getiren Karadağ, "Tabi ki bu süreçte herkes bana destek oldu. 8 yıl boyunca partide yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundum. Burada partili arkadaşlarımızla çok iyi bir dostluk, arkadaşlık ilişkilerimiz var. Adaylığım her zaman için söz konusu. Çünkü bir partili, her zaman, var olduğu sürece adaydır. Her şeye adaydır. Cumhurbaşkanlığı'ndan tutun, ilçe başkanlığına kadar. Bu anlamda biz partimizin vermiş olduğu her türlü görevi yaparız. Tabi ki arkadaşlarımızla da istişare de bulunduk. Sağ olsunlar onların da desteğiyle aday olduk" dedi.
"YÖNETİM KURULU İÇİN İLGİ YOĞUN"
OLUŞTURULACAK olan yönetim listesi konusunda da açıklama yapan Karadağ, "Nasıl bir yönetim derseniz; yönetim mantığımız tamamen demokratik usullerle, partimizin tüzüğüne ve görüşlerine katılarak bir yönetim oluşturmaya çalışıyoruz. Kesinlikle parti disiplininden kopmayan, hiyerarşiyi belirleyen, hiyerarşiden kopmayan bir disiplin içerisinde, parti içerisinde ki tüm arkadaşlarımızın ve tüm partililerimizin demokratik haklarını çok rahat bir şekilde kullanabileceği bir yönetim anlayışına sahibiz" dedi.
"KONGRE ÇOK ZOR GEÇECEK"
Karadağ yönetim de ki isimleri önümüzde ki günler de yapılacak olan çalışma ile belirleyeceğini ve bunu kamuoyuna açıklayacağını söyledi. Karadağ, "Önümüzde ki seçim, çok zor geçecek. Hatta Cumhuriyet karşıtları ve Cumhuriyetçiler şeklinde olacak. Onun için bütün örgütlenmemizi, bütün yönetim kurulunda ki arkadaşlarımızı nasıl başarılı oluruz? Kimlerle nasıl götürürüz? Derdindeyiz. Beldelerde, köylerde ve ilçemizde ki halkımızın tamamını kucaklayabilecek bir yönetim anlayışı güdüyoruz. Bu anlamda çalışmalarımız devam ediyor. Yoğun da bir ilgi var bu konuda. En iyisini yapacağımızı, 2015 seçimlerinde partimizi en iyi şekilde temsil edeceğimizi, hatta Alanya'da partimizi birinci parti yapmanın mücadelesi içerisindeyiz" diye konuştu.
"GELSİNLER TEK ADAYI GÖRÜŞELİM"
GEÇİCİ Heyet Başkanı Mevlüt Güven'in "Tek aday daha sağlıklı olur" söylemi üzerine CHP'nin kongreye tek adayla gideceği konusu gündeme gelmişti. Bu konu hakkında da konuşan Karadağ, "Tek aday fikrine açığım, gelin konuşalım. Mutlaka tek aday olabilir. Her iki arkadaşımızda çok değerli arkadaşlar. Her ikisiyle de yönetimlerde birlikte çalıştık. İkisi de ter döktüler. Mutlaka hakları var. Ortak bir aday konusuna her zaman açığım. Birlikte değerlendirebiliriz. Bir tek amacımız var. Partimizi 2015 seçimlerinde Alanya'da birinci parti yapmak. Bütün düşüncemiz bu yönde" dedi.
"BUNDAN ÖNCESİ YÖNETİMİN KATKISI BÜYÜK"
AÇIKLAMALARININ son kısmında parti içi dengelere dikkat çeken Karadağ, "Partimiz içerisinde kesinlikle kötü niyet yok. Yani şunu söyleyeyim bu zamana kadar ki bütün partili arkadaşlarımız, bütün başkanlarımız ve yönetim de çalışan üyelerimiz ve destek veren herkes, bu bayrağı bir yerden almış, bir yere götürmüştür. Çok büyük katkıları vardır. Bundan önceki yönetimin de, bundan çok daha önceki edebi yete intihal etmiş arkadaşlarımızın da çok büyük katkıları vardır" diyerek sözlerini noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107