banner84

Otopark önergesi komisyonda

İYİ Parti'li Alanya Belediye Meclis Üyesi Arık, Alanya'daki otopark yetersizliğine dikkat çekti. Arık, sokak aralarına yapılan parkların otopark sorununu içinden çıkılamayacak bir hale sürüklediğini ve yeni otopark alanlarının yapılmasının şehre soluk kazandıracağını söyledi

Otopark önergesi komisyonda

İYİ Parti'li Alanya Belediye Meclis Üyesi ve Esnaf ve Ticaret Komisyon Üyesi Fikret Arık, Alanya'nın otopark sorununu gündeme getirdi. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Alanya Belediye Meclisi'nde de otopark sorununu gündeme getirdiklerini ve araçların sokak aralarına park etmesinin önüne geçmek için Aralık meclisine önerge sunduklarını söyleyen Arık, sorunun çözülmesi gerektiğini vurguladı. 
'SORUNU ÇEKİLMEZ HALE GETİRİYOR'
Arık, "Özelikle şehir merkezindeki trafik yoğunluğu ve otopark sorunları vatandaşlarımızı ve ticaret erbabını fazlası ile rahatsız etmeye devam ediyor.  Sokak aralarına cadde kenarlarına park eden otobüsler, kamyonlar, Rent a Car araçları, tur araçları otopark sorunumuzu daha çekilmez hale getiriyor. 
Yapılacak otopark alanlarında çay evi gibi, şöförlerin ihtiyaçılarını çözecek fiziki yapıların yapılması şöförlerin sağlıklı olarak trafiğe çıkmasına katkı yapacaktır. Bu uygulama bir nebzede olsun olan otobüs kazalarında sürücüden kaynaklanan hataları azaltacaktır.  
'ŞEHRE SOLUK ALDIRACAK'
İYİ Parti meclis grubu olarak bu soruna kesin çözüm üretmek için şehrimizin bir çok noktasına otopark alanları yapmak suretiyle bu araçların sokak aralarına park etmesinin önüne geçmek için Aralık meclisinde bir önerge verdik. Önergemiz Alanya Belediye Meclisi'nde görüşüldü. Esnaf ve ticaret komisyonuna havale edildi. Komisyonun olumlu bakması halinde yeni otopark park alanları yapılması şehrimize bir soluk aldıracaktır.  Şehrimizin marka değerini artırmak için iyi parti grubu olarak çalışmaya devam edeceğiz" dedi. -Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107