banner84

Özcan: Hodri meydan

Partisinde aday adaylığını ilan eden CHP'li Özcan, "Artık gençti, yaşlıydı, şu mezheptendi, bu mezheptendi demek yok. Adayların içinde gençte var. Çalışacaklar, sırayı alacaklar. Biz çekilirsek, gençler oturur. Liste sandıktan çıkacak" dedi

Özcan: Hodri meydan

 CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Aday Adayı Osman Özcan dün parti binasında düzenlenen törenle aday adaylığını ilan etti. Öğleden önce Gazipaşa'da, öğleden sonra Alanya'da aday adaylığını açıklayan Özcan, 29 Mart'ta yapılacak olan ön seçim öncesi partilileri uyardı. Partililere, 'Alanya'nın adaylarına oy verin' diye çağrıda bulunan Özcan, "Kısır çekişmelere gerek yok, buranın adaylarına oy verin. Yanlış yapanlara, buranın adaylarına oy vermeyin diyenlere de oy vermeyin. İç kavgalara girmeyin, bazı ilçelerde bu var, iki kutpa ayırmışlar, o bakımdan böyle kısır çekişmelerden uzak durun. Yani burada darılmaya ve gücenmeye gerek yok. Birlik ve beraberlik ruhunu kendimize de alışamalıyız. Biz onu sevmiyoruz, bunu sevmiyoruz demeyin. Hiç bir adayın arkasından aleyhte konuşmalayım" dedi.  

"ONLAR DEĞİL BEN GELECEĞİM"
'BEN kendimi sizlere emanet ediyorum' diyen Özcan, "Bana ister oy verin, ister oy vermeyin. 29 Mart'tan sonra o telefonlar, o mesajlar, o güzel yüzler, o gezmeler bitecek. Yine Osman Özcan gelecek yanınıza. Göreceksiniz, o telefon etmek, gezmek önemli değil. Günde 200 kişiye telefon açtığınızda evin içinde yürüyemiyorsunuz. Ben yine de telefon ediyorum, telefon geldiği zaman onların sizi karşılayışı varya, 5-6 araç konvoyla gidiyorsun bir yerlere" diye konuştu. 
"İŞTE ÖN SEÇİM BU"
Bir partilinin, 'Siz bu yaşta çekilseniz de, çocuklarınız aday olsaydı, olmaz mıydı?' yönündeki bir soruya Özcan, "Çocuklarım da aday olabilirdi, bir başkası da. Bizde demokrasi var. Şimdi zaten genç adaylar var, onlar bizden daha hızlı gider, daha çok gezer. Şimdi bu geçen gün liderlerden birisi de konuştu. Yani, bu yaşlıydı, bu gençti, o şu mezheptendi, bu şu mezheptendi diyorlar. Artık CHP'de bunların konuşulma devri bitmiştir. Oyu siz vereceksiniz, sandığa da onlar da girecek. Biz çekilirsek, gençler de bir yerde oturur, neden bizi seçmediniz der. Ön seçim bu. Hodri meydan. 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2015, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107