banner84

Paralelle suçlanan Güngör; 'Tek devlet fikrinin savunucusuyum'

Alanya İşletme Fakültesi Dekanı Güngör, "Bu mesnetsiz, seviyesiz ve hayal ürünü iddiaları kesin bir dil ile reddediyorum" dedi.

Paralelle suçlanan Güngör; 'Tek devlet fikrinin savunucusuyum'

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi Dekanı Prof Dr. İbrahim Güngör, kendisi hakkında ortaya atılan iddialara dün yazılı bir açıklama yaparak, yanıt verdi.

İşte Güngör'ün o sözleri:

"Bazı basın organlarında “Akdeniz Üniversitesi Rektörüne paralel kumpası” başlığıyla çıkan yazının bir yerinde benim adım da geçmekte ve “Göreve gelen Güngör ilk iş olarak eski kadroyu birer birer tasfiye ederek, yerine Paralel'den onlarca isim getirdi”şeklinde iddia yer almaktadır. Bu mesnetsiz, seviyesiz ve hayal ürünü iddiaları kesin bir dil ile reddediyorum. İlk olarak eski kadroları tasfiye ettiğim iddiası yalandır. Çünkü, 2009 da göreve geldiğimde fakültemizde 6 öğretim üyesi bulunmakta idi ve bu arkadaşlarımın tümü hala fakültemizde çalışmaya devam etmektedir. Sadece bir hoca kendi isteği ile ve ailevi sebeplerden dolayı İstanbul’daki bir üniversiteye gitmiştir. Bu hocamıza da her zaman geri gelebileceği söylenmiştir. İkinci olarak, görevde olduğum dönemde göreve başlayan “onlarca” öğretim üyesinin paralel yapı mensubu olduğu iddiaları da yalandır. Dekan olarak çalıştığım altı yıllık süre içinde dışarıdan yeni alınan doçent ve yardımcı doçent sayısı sadece dokuz kişidir ve bu hocalar da sadece bilimsel kriterlere göre alınmıştır. Tek devlet fikrinin amansız ve bilimsel savunucusu olan bir kişi olarak, paralel devlet mantıklı kişilerle yan yana olmam ve onlarla birlikte çalışmam mümkün değildir. Yüksek Öğretim Kurumu tarafından Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi kurucu rektörünün atanması sürecinin sadece iki önce başlamasına rağmen, puslu bir ortam yaratarak hakkımda karanlık ve provakatif bir karalama kampanyası oluşturmak isteyen kişileri esefle kınıyorum. Kamuoyuna saygıyla sunarım."

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2015, 19:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
as
as - 7 yıl Önce

aldığın insanlar bilimsel mi.iyi incelemeni tavsiye ederim. aldığın doktora öğrencilerini bir incelet. derse bile gelmiyorlar. sınavlarda belirlediğin komisyon üyelerini neye göre seçiyon. uzmanlık alanlarını niye dikkaete almıyon. alıyorsan da neden alımların mahkemelere düştü. manise ve ispartada neler yaptığını herkes biliyor. neden alanyalı akademisyenlere kadro vermedin. ona cevap ver. bunada mı yalan diyorsun. peeees dersin sen.

kimseyi kandırma
kimseyi kandırma - 6 yıl Önce

hakkında karanlık ya da provakatif bir karalama yapılması için öncelikle senin aydınlık-temiz ve net bir kişi olman gerekiyor i̇brahim hoca. önce paralelci sonra korkup ak partili ardından yakın çevrene bizim kökenimiz mhp li diye yalan beyanda bulunacağına adına yakışır bilim adamı olmaya çalışmalısın. konuşulanlar sadece alanya işletme fakültesi değil ki, akdeniz iibf dekanının arkasında gölge dekan değil misin sen? aldıklarının doktora jürilerinde sen yok muydun?
herkese rektor ben olacağım diye algı yönetimi yapacağına ellerini başına koy da biraz düşün neden bunlar oldu diye. senin tek düşüncen makam ve para hırsı, insanları kandırabilirsin ama elbet yaradanın adaleti tecelli edecektir.

sen yokmusun
sen yokmusun - 6 yıl Önce

aldığın öğretim elemanlarının içinde kendini milliyetçi veya atatürkçü olarak tanımlayan varmı.
kahvaltıları yaparken iyi idi abilerinizle şimdi ne oldu. geçmişine bak. orda kendini görürsün

Alanyanın Has Evladı
Alanyanın Has Evladı - 6 yıl Önce

Yukarıdaki 3 yorumu yazan kişiler Süleyman Demirel Üniversitesinden olup, Güngör hocanın Dekan olmasını sindiremeyen kalitesiz, kıskanç öğretim elemanlarıdır.

SIRADAKİ HABER

banner107