banner84

'Parayı bırak hizmete bak'

MHP'li Er ve CHP'li Toktaş, "Türel'in ASAT'ı, Alanya'ya hizmet veremiyor. Tahsilat ofisi açmak yerine Alanya'nın su sorununu çözsünler" dediler.

'Parayı bırak hizmete bak'

BÜYÜKŞEHİR Kanunu ile Antalya'nın alt kademe belediyesi olan Alanya'da su sorunu yaşanıyor. Cumhuriyet tarihinde bile bu kadar susuzluk yaşamayan Alanya, yaz döneminde susuzluktan kavruluyor. Evlerdeki musluklardan su akmıyor, insanlar evinde duş alamıyor, bulaşık ve çamaşırlarını da yıkayamıyor. Vatandaşların şikayetlerini dinleyen ASAT ekipleri, arızalara da jet hızıyla müdahale edemiyor. Susuzluktan isyan eden vatandaşlar, "AKP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Büyükşehir Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, bu soruna bir çare bulsun. Bir su sorunu çözemiyorlarsa, onlara diyecek bir şeyimiz yok" dediler.

"MUHTARLIKTA DAHA İYİYDİ"

Büyükşehir Kanunu'ndan önce köylerde muhtarların bile vatandaşları su konusunda mağdur etmediğini ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Hilmi Er, "Köyün muhtarı bile kısıtlı imkanlara rağmen su problemine anında müdahale ediyor, vatandaşı susuz bırakmıyordu. Günümüzde Büyükşehir Kanunu ile su, ASAT'a geçti. ASAT, Alanya'da tahsilat bürosu açıp, para toplamakla meşgul olacağına vatandaşın derdini çözsün. Günde onlarca vatandaş, ASAT'ın hizmet veremediğini de bize şikayet ediyorlar. Bu konuoa ASAT, şehirdeki su sorununa bir çözüm bulsun" dedi.

"AKLI FİKRİ PARADA"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkan Yardımcısı ve Alanya Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Toktaş, ASAT'ın aklının fikrinin para da olduğunu ifade etti. Toktaş, "Menderes Türel, Alanya'ya iyi gelecek diyorlardı. Büyükşehir'in ilgili kişileri, sokaklardaki o tabelaları toplasın, Türel'e göndersin. Büyükşehir, Alanya'ya iyi gelmiyor, gelmedi. Bu kanun Alanya'ya uymadı. Bu yasa böyle devam ederse, Büyükşehir'de Türel başkan olursa, Alanya daha neler görecekler neler. Bu sorunlar bin kat artacak. ASAT hizmet veremiyor, sadece vatandaşın parasını topluyor. Koordinatör, tahsilat bürosu açtık diyor, o bürolara yaptıkları masrafla hizmet yapsalar, bir nebze de olsa Alanya'nın su problemi çözülür" diye konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2015, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107