banner129

'Pazara kadar değil, mezara kadar'

Partisinin aday tanıtım toplantısında Cumhur İttifakı'nın Alanya adayı olan MHP'li Yücel'e destek isteyen Başkan Erdoğan, "Cumhur İttifakı pazara kadar değil inşallah mezara kadar devam edecek. Dolayısıyla oyları verirken 'acaba' diye bir soruyu sormak yok" dedi

'Pazara kadar değil, mezara kadar'
Mevlüt UYGUR

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)  Antalya belediye başkan adayları tanıtım toplantısını bugün gerçekleştirdi.  Antalya 100. Yıl'da bulunan Antalya Spor Salonu’nda gerçekleştirilen proğramda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'nin adayları yanısıra Cumhur İttifakı kapsamında MHP'nin de adaylarını kamuoyuna ilan etti. Antalya'nın 19 ilçesinin 15'inde kendi adayını çıkaran AK Parti, Cumhur İttifakı kapsamında ise Alanya, Kemer, Kortukeli, Finike ilçelerinde aday çıkarmadı. Bu ilçelerde MHP'nin adayını destekleyeceklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın ortak adayı olan MHP'li Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'i sahneye davet ederek partililerinden destek istedi. Yücel'e yakınlığı dikkat çeken Erdoğan'ın, Alanya vurgusu da dikkatler kaçmadı.

'OY VERİRKEN 'ACABA' DEMEK YOK'

AK Parti olarak Alanya'da aday çıkarmayarak, MHP'nin adayını destekleyeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Antalya'nın en büyük ilçelerinden birisi ki belki de en büyüğü Alanya.  AK Parti olarak Alanya'da aday çıkarmıyoruz. Cumhur İttifakı kapsamında MHP'nin adayı Adem Murat Yücel'i destekliyoruz. Değerli kardeşlerime şunu özellikle söylemek istiyorum. 'Cumhur İttifakı' dediğimiz bu bütünleşme, pazara kadar değil, inşallah mezara kadar bir yolculuk olacak. Dolayısıyla oyları verirken 'acaba' diye bir soruyu sormak yok" dedi.

 YARIN SAHAYA İNECEK

Cumhur İttifakı'nın ortak adayı olarak yarından itibaren sahaya tam anlamıyla ineceğini belirten Yücel, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle, Cumhur İttifakı'nın ortak adayı olarak takdim edildiğim, Ak Parti Belediye Başkan Adayları Tanıtım Programı'na katıldık. Alanya'dan gelerek bizleri yalnız bırakmayan bütün vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.  5 yıldan beri sahadayız, meydanlardayız. Halkımızla bütünleşerek çalışmalarımıza devam ediyoruz.  5 yıl boyunca yerel yönetim olarak hizmetlerimiz olduğu gibi Pazartesi gününden itibaren de siyasi olarak sahalarda olacağız. Dün vardık, bugün varız, yarında olacağız” ifadelerini kullandı.

'ALANYA'MIZIN HİZMET GELECEĞİNİ İNŞA EDECEĞİZ'

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu ise, "Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle aday tanıtım toplantımızı büyük bir heyecan ve coşkuyla gerçekleştirdik. Şimdi samimiyet ve gayret ile Antalya’mızın ve Alanya’mızın hizmet, geleceğini inşa etme vakti. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Menderes Türel ve Alanya Belediye Başkan Adayımız Adem Murat Yücel şehrimize hayırlı olsun" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2019, 19:28
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107