banner165

‘Sadece Alanya değil, tüm Türkiye kötü yönetiliyor’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal Alanya ziyaretleri kapsamında yaptığı konuşmada hükümetin sadece Alanya’yı değil tüm Türkiye’yi unuttuğunu dile getirdi.

‘Sadece Alanya değil, tüm Türkiye kötü yönetiliyor’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal Alanya’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Bu kapsamda sabah saatlerinde esnaflarla bir araya gelen Uysal,  Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, CHP Alanya İlçe Başkanlığı, İYİ Parti Alanya İlçe Başkanlığı ve Alanya Muhtarlar Derneği’ni de ziyaret etti.


 ‘HÜKÜMET TÜM TÜRKİYE’Yİ İYİ YÖNETMİYOR’
CHP İlçe Başkanlığı’nda basın açıklaması gerçekleştiren Uysal, geçtiğimiz gün CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ’ın hükümetin Alanya’yı unuttuğuna dair yaptığı açıklamaların ardından  gözlemlerini ise şöyle aktardı, “ Bu ülkeye çivi çakan herkese teşekkür ederiz. En küçük bir katkısı olan herekse teşekkür ederiz. Ama gördüğümüz resmi söylememiz lazım . Maalesef Türkiye’mizde hiçbir sahada, hiçbir alanda planlı, orta vadeli bir hareket içinde olduğunu söylemek mümkün değil.   Kendi haline giden bir iktisadi düzen var. Genişlemeci para politikları, enflasyon üreten, dar gelirliyi tamamen tasfiye eden,iş yapanı, kurgusu olanı, ticari mekanizması olanı her gün tehdit eden çok olumsuz iktisadi gelişmeler var.  Bence hükümetimiz sadece Alanya’yı değil tüm Türkiye’yi iyi yönetmiyor. Bunu söylememiz hiçbir şekilde anormal değil. Bir an önce Türkiye’yi, gelecek kuşaklarını toparlayacak şekilde inovativ, 30 yıl önceki ihracat kalemlerimizin dışına çıkan bir evrilmeye çok ihtiyaç var”dedi.
'GELİRLERİ 5 KAT ARTTIRMAK MÜMKÜN’
Uysal  turizm hakkında yaptığı değerlendirmede, Gazipaşa, Adanan Menderes ve Dalaman havalimanlarının turizm için büyük bir  fırsat olduğunu dile getirerek, “Direkt uçuş muhteşem bir şey ama tüketici bizim yolumuzda, sokağımızda yeterince güven bulmuyor. Rakiplerimizin köpürtmesiyle ortaya çıkmış algı tablosunun da payı var. Bize haksızlık da ediliyor. Olandan daha kötü bir algı var.   Öyle olunca bizim yolumuza, sokağımıza katma değeri yüksek alışveriş yapacak turist getirmekte zorlanıyoruz ama bu istikrarsız şartlara rağmen kitle turizmi yapan kuruluşlarımız, otelcilerimiz veya acentalarımız büyük bir mücadele ile kahramanca o turisti getirmeyi başarıyorlar. Kendi işletmelerini ayakta tutarken Türkiye’mize de 20’sidir. Planlı bir hükümetle, sistemli bir devlet şemasında  turizm gelirlerimizi 5 kat arttırmak çok mümkün bir şeydir.” Diye konuştu

Alanya’da CHP’nin önde gelen isimlerinden Mehmet Hacıkadiroğlu özel doktrıpu ipek şalı Uysal’a hediye etti.. - Özlem KAYGUSUZ

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2022, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169