banner129

'Sahaya İYİ Parti ile birlikte iniyoruz'

CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı ittifak kararının çıktığını belirterek, İYİ Parti ile birlikte sahaya ineceklerini söyledi

'Sahaya İYİ Parti ile birlikte iniyoruz'
Mevlüt UYGUR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilatı Haftalık Olağan Toplantısı'nı gerçekleştirdi. Toplantıda basın mensuplarına gündeme dair açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Sefa Çorbacı Alanya'da İYİ Parti'yi destekleyeceklerini belirterek sahaya ineceklerini söyledi. Çorbacı, "İYİ Parti ile yapılan ittifakla ilgili il başkanımız ile görüştüm. Kendisi 3-4 gündür Ankara’da. Bugün parti meclisi toplandı ve Alanya kararı verildi.  Yaklaşık 1,5 ay önce Antalya Büyükşehir Belediye'sine ittifak adayı olarak Muhittin Böcek açıklanmıştı. Alanya’da da aday İYİ Parti’den çıkacak.  Biz de destek vereceğiz. Aynı zamanda da yarından sabahtan itibaren İYİ Partili arkadaşlarımız ile birlikte sahalara ineceğiz. Belediye başkan yardımcılıkları meclis üyeleri birlikte hazırlanacak. Şuanda da resmi yazı gelmedi ama il başkanımız basına bilgi verebilirsiniz dedi" şeklinde konuştu. 

'İYİ PARTİ İLE BİRLİKTE BÜYÜK BİR TOPLANTI YAPACAĞIZ'

En yakın zamanda İYİ Partililerin de katılımlarıyla Antalya'da bir toplantı gerçekleştireceklerini belirten Çorbacı, "En kısa zamanda Antalya'da büyükşehir belediye başkan adayımız,  İYİ Parti il ve ilçe başkanlarımız, adaylarımız, milletvekillerimiz ile birlikte büyük bir toplantı yapacağız ve birlik beraberlik mesajı vereceğiz" dedi.

'HALKIN İKTİDARINI KURACAĞIZ'

Büyükşehirde önde olduklarını belirten Çorbacı, "Antalya’da çok öndeyiz.  Ama çok çalışacağız. Hiç bir şey garanti değil. Sonuçta  karar sandıktan çıkacak. Alanya’da içinde de ortak akılla hep birlikte halkın iktidarını 31 Mart'ta kuracağımıza  gönülden inanıyoruz" diye konuştu.Bir gazetecinin meclis üyelikleri listesinin nasıl şekilleneceği sorusuna da cevap veren Çorbacı, "Alanya'da ortak adayımız Abdullah Sönmez, İYİ Parti İlçe Başkanı, biz, il başkanlarımız fermuar sistemi istiyor. Tabi takdir genel merkezin" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 17:18
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107