banner84

Şahin'e çifte bakanlı tören

Litvanya’nın Fahri Konsolosu görevi layık görülen ALTSO Başkanı Şahin'in bugün gerçekleştirilecek Berat Töreni’ne Bakan Çavuşoğlu ile Litvanya Dışişleri Bakanı Linkevicius geliyor.

Şahin'e çifte bakanlı tören
Haber Merkezi

Litvanya’nın Fahri Konsolosu görevi layık görülen Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin'in  Berat Töreni’ne Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Litvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius geliyor. Şahin 8 Aralık Cumartesi (bugün) düzenlenecek açılış töreni ve resepsiyon hakkında önemli bilgiler verdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Litvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius’un da Konsolosluk Açılış Programına katılacağını aktaran Başkan Şahin, “Geçtiğimiz dönemde Litvanya’nın Alanya fahri konsolosluğu bize teklif edilmişti. Bizde Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na danışarak, onun onayıyla sürece başladık. Sağ olsun sürecin tamamlandığını da, yani konsolosluğun onaylandığını da geçtiğimiz günlerde bakanımız bana bildirdi. Biz de konsolosluk onaylandıktan sonra bir tören düzenleme kararı aldık” dedi.

'2 BAKAN GELECEK'

Törene, Litvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius’u da davet ettiklerini vurgulayan Başkan Şahin, “Alanya’mızın Gururu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve diğer protokol üyelerinin katılımıyla inşallah Cumartesi günü bir tören düzenleyeceğiz. Bu göreve beni layık gören başta Litvanya Cumhurbaşkanı’na, hükümetine tabii ki bu işin öncüsü olan Litvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius’a ve Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na çok teşekkür ederim. Tabii ki tüm bunlar yani fahri konsolosluk Cumhurbaşkanımızın onayıyla oluyor bizi bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da ayrıca çok teşekkür eder, şükranlarımı sunarım. Bugüne kadar üstlendiğimiz bütün görevleri layıkıyla yerine getirmeye çalıştık, mücadele ettik. Bu görevi de en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıp, Alanya’mızı temsil edeceğiz” diye konuştu.

'İKİ ÜLKE ARASINDAKİ İLİŞKİYE KATKI SAĞLAMAK BİZİ MEMNUN EDER'

Litvanya bölgesinde Türkiye’nin çok sevildiğini belirten Başkan Şahin, birkaç ay önce de konsolosluğun onaylanma sürecinde Litvanya’da fahri konsoloslar toplantısına katıldığını belirterek, “Orada gördüm ki Alanya’mızın Gururu Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Litvanya’daki diyalogları en üst seviyeye çıkarmış. O toplantıda Litvanya Dışişleri Bakanı Linkevicius, Bakanımız Çavuşoğlu’nu ne kadar sevdiğini anlatmıştı. İki ülke halkları arasında çok sevgi dostluk var. Lİtvan Halkı Alanya’mızı çok iyi tanıyor ve seviyor. İki ülke arasındaki bu güzel ilişkiyi de Alanya’mızın Gururu Sayın Bakanımız Çavuşoğlu ile Litvanyalı Sayın Bakanımız pekiştirmiş. Biz de bu ilişkilere bir nebze katkı sağlayabilirsek çok memnun oluruz.

'ALANYA'MIZI MAHÇUP ETMEYECEĞİZ'

Bunun yanında bizim fahri konsolosluğumuz sadece Alanya ile sınırlı değil. Bize bölge fahri konsolosluğu uygun görülmüş. Bunun içinde Manavgat, Gazipaşa, Gündoğmuş, Akseki ve İbradı’da var. Bizim görev alanımız tamamını kapsıyor. Ben tekrar bana bu görevi layık gören herkese çok teşekkür ederim. İnşallah Alanya’mızı bu konuda mahcup etmeyip en iyi şekilde hizmet edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 00:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner107