banner84

Seçimi kazanacağız Antalya’yı alacağız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili ve adayları, Alanya İlçe Teşkilatını ziyaret ettiler. İlçe teşkilatında konuşan İl Başkanı Semih Esen, “İnancımız yerinde, gücümüz yerinde bu seçimi ne olursa olsun kazanacağız” dedi.

Seçimi kazanacağız Antalya’yı alacağız

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili ve adayları iktidar turuna çıktı. Gün içerisinde Antalya’daki birçok teşkilatı ziyaret eden Milletvekili ve adaylarının sondan bir önceki durağı Alanya oldu. Alanya İlçe Teşkilatına yapılan ziyarete Antalya Milletvekillerinden Niyazi Nefi Kara, Devrim Kök, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın, Rafet Zeybek, Sevindik Gizli, İl Başkanı Semih Esen katıldı. Antalya 2’inci sıra Milletvekili Deniz Baykal ve CHP’nin 6’ıncı sıra adayı Figen Çalıkuşu ise teşkilattaki toplantıya gelmediği gözlendi. İlk olarak sözü alan İlçe Başkanı Şengül Yeşildal, gelenlere çok teşekkür ederek sözü İl Başkanı Semih Esen bıraktı. ‘Tekrar seçim, erken seçim, keyfi seçim ne dersek diyelim’ diyen İl Başkanı Semih Esen netice olarak sandığın görüldüğünü söyleyerek partililere moral verdi. Esen, ”Keyfimiz yerinde, moralimiz yerinde, inancımız yerinde, gücümüz yerinde bu seçimde ne olursa olsun seçimi kazanacağız ve Antalya’yı alacağız. Buna çok inanıyorum. İmkansızlık, kadrosuzluk gibi hiçbir şikâyetimiz yok. Bugün parti teşkilatında gördüğüm tüm insanlar, Alanya’nın altını üstüne getirmeye yeterde artar bile” dedi.


SEÇMENLER CHP’YE YÖNELİYOR’


7 Haziran 2015 Genel Seçiminden sonra ülke yaşan tabloyu da iktidar turunda değerlendiren İl Başkanı Semih Esen, “7 Haziran seçiminden sonra yaşananlar nedeniyle seçmenlerin tercihinde önemli değişiklikler oldu. Kamuoyuna çok fazla yansımayan Antalya ile ilgili bazı anket bilgileri var. Antalya’da Ak Parti’nin (AKP) oyları ciddi düşüşte. Bu kesin bir şekilde tespit edilmiş durumda. Ve Antalya’da önceden başka partilere oy veren vatandaşların çoğu Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) yönelmiş durumda. Antalya’da ciddi bir yükseliş içindeyiz. 6’ıncı vekili Ankara’ya göndermemiz için hiçbir sebep yok” diye konuştu.


‘BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ’


 Bu seçimde partililerden kırsal kesimde yaşayan ve CHP’ye yönelen vatandaşlara ağırlık verilmesini isteyen Esen, “Eksik olduğumuz yerlerde hepimiz birlikte çalışacağız. Özellikle köyler ve kırsal bölgelere çok fazla eğilmemiz lazım. Zaten insanların bize yönelmiş eğilimlerini ve oyları katlayarak, 1 Kasım Genel Seçim’inde Antalya’da partimizi birinci parti olarak zaferle çıkaracağız. Bunu ne kendime ikiyüzlülük yapmak için ne de sizlere moral vermek için söylemiyorum. Samimi söylüyorum anketler Antalya’da birinci parti olduğumuzu söylüyor.


‘GELECEK SOSYAL DEMOKRASİDE’


Konuşmasında diğer siyasi partileri de sert sözlerle eleştiren Esen, Türkiye’nin geleceğinin artık sosyal demokraside olduğunu söyledi. Esen, “ Vatandaşlar, Türkiye’nin geleceği muhafazakâr demokraside olduğunu diyenler, milliyetçiyiz deyip de ırkçılık yapanlarda ve yahut da özgürlük ve hak savaşçısıyız deyip de terörle kol kola, ırkçı siyaset yapanlarda olmadığını gördü. Bu söylediklerimizin zararını Türkiye dibine kadar gördü. Türk siyasetinde bugün insanlara çare olacak söylemleri, huzur olacak söylemleri, barış olacak söylemleri politikaları söyleyen bir tek Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Ülke için doğru olanı söylemeye devam ediyoruz. Bunu vatandaşlarımız fark etmeye başladı” diyerek sözlerini noktaladı.  Konuşmanın ardından partililerle soru cevap kısmına geçilerek, partililerin sorunları ve fikirleri dinlendi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2015, 19:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107