banner84

Sena Nur köşeyi döndü

Yeni seçilen milletvekilleri ilk maaşlarını 15 Temmuz’da alacak. Yeni vekiller, 8-30 Haziran dönemine ilave olarak üç aylık maaşlarının karşılığı yaklaşık 55 bin TL’yi peşin alacak.

Sena Nur köşeyi döndü

 Seçimin ardından il seçim kurullarından mazbatalarını alan milletvekilleri Meclis’te kayıtlarını yaptırmaya başladı. 25. Dönem’de Meclis’e 369 yeni milletvekili girecek. Milletvekillerinin aylık maaşları 15 bin lira dolayında. İlk maaşlarını 15 Temmuz’da alacak yeni milletvekilleri Temmuz, Ağustos ve Eylül aylıklarını peşin olarak alacak. Yeni vekiller 8-30 Haziran arasındaki döneme ilişkin maaşlarını da aynı tarihte topluca alacak. Böylece yeni seçilen vekillerin eline 15 Temmuz’da yaklaşık 55 bin TL geçecek.

ANTALYA’DAN 14 VEKİLİMİZ VAR

Geçen dönem Meclis’te olan 181 milletvekili Haziran ayı sonuna kadar olan maaşlarını 15 Nisan’da peşin aldıkları için onlar sadece gelecek üç ayın maaşını alacak. Erken seçim olması durumunda yeni seçilen milletvekillerinin emeklilik hakları bulunmuyor. Bunun için en az 2 yıl geçmesi gerekiyor. 14 vekil kontenjanı olan Antalya’da 7 Haziran Genel Seçimleri sonuçlarına göre AKP’den Lütfi Elvan, Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökçen Enç ve Sena Nur Çelik, CHP’den Niyazi Nefi Kara, Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın ve Devrim Kök, MHP’den Mehmet Günal, Ahmet Selim Yurdakul ve Tarkan Akıllı, HDP’den ise Saruhan Oluç milletvekili seçilmişti. İlgili Galeriler


 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107