banner84

'Simitçiye mi soracağız'

'Şehitlerimizin hesabını partime sormak insafsızlıktır" diyen AKP İl Başkanı Sümer'e yanıt veren MHP İl Başkanı Kaya, "Yaşanan terörün ve Şehitlerimizin hesabını İmralı'da, Oslo'da, Dolmabahçe'de ve Kandil'de terör örgütü ve yandaşları ile oynaşanlar değil de sokaktaki simitçi mi, çöpçü mü verecek? İktidardaysan tabi ki sen vereceksin" dedi.

'Simitçiye mi soracağız'

'Şehitlerimizin hesabını partime sormak insafsızlıktır" diyen AKP İl Başkanı Sümer'e yanıt veren MHP İl Başkanı Kaya, "Yaşanan terörün ve Şehitlerimizin hesabını İmralı'da, Oslo'da, Dolmabahçe'de ve Kandil'de terör örgütü ve yandaşları ile oynaşanlar değil de sokaktaki simitçi mi, çöpçü mü verecek. İktidardaysan tabi ki sen vereceksin" dedi

MHP Antalya İl Başkanı Ali Adnan Kaya'nın yaşanan terör olayları ve bir çok asker ve polisimizin şehit edilmesi ile ilgili olarak Hükümet'i istifaya davet eden açıklamasına cevap veren  AKP İl Başkanı Rıza Sümer "Şehitlerin hesabını partimize sormak insafsızlıktır" şeklindeki açıklamasına MHP'den cevap geldi. MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya yaptığı yazılı açıklama ile AKP İl Başkanı Rıza Sümer'i sert bir şekilde eleştirdi. Sümer'in il Başkanı olmasına rağmen siyaset yaptığı partinin politikalarını bilmediğini ve afaki sözlerle gündem saptırma peşinde olduğunu kaydeden Başkan Kaya " Hem 13 yıldır iktidarda olacaksınız, çözüm süreci adı altında terör örgütünün şehirlerde ve dağlarda güçlenmesine, yığınak yapmasına  göz yumacaksınız, hem de çıkıp pişkin pişkin "Şehitlerin hesabını bizden sormak insafsızlıktır" diyeceksiniz. Pes yani. Pişkinliğin bu kadarına gerçekten pes denir" dedi.


MHP'nin iktidarı teslim ettiği 2002 yılında terör örgütünün bitme noktasına geldiğini ve çözüm süreci safsatası olmamasına rağmen şehit haberlerinin gelmediğini ifade eden MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya " İmralı'dan emir al, Kandil'den emir al, Oslo'da pazarlık yap, Dolmabahçe'de terör örgütü uzantısı parti ile bildiri oku, teröre her türlü tavizi ver  bunun hesabını soranları da insafsızlıkla suçla. Peki Sayın Sümer;  bu şehitlerin hesabını bu millet sizden sormayacak ta sokakta simit satan, çöp toplayan, alın teri ile gündelik para kazanmaya çalışan gariban vatandaştan mı soracak? . Sen önce otur partinin geçmişten bu yana teröre nasıl taviz verdiğini, hainleri nasıl şımarttığını, büyütüp beslediğini öğren sonra da çık açıklama yap. Senin Bakanların, Başbakan Yardımcıların hatta Cumhurbaşkanın bile yaptığı yanlışı görürken sizlerin görmemesi olsa olsa izansızlıktır. Milletin aklı ile alay etmektir. Bırakın bu milletle alay etmeyi de becerebiliyorsanız terörle mücadele edin" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2015, 17:43
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107