banner84

‘Siyasi değil teknik yetersizlik’

Aysultan Kadınlar Plajı’nın kapatılması ile ilgili AK Parti Alanya İlçe Başkanı Toklu, Büyükşehir’in üzerine düşen görevi tam yerine getirmediğini ve eksik evrak gönderdiklerini söyledi.

‘Siyasi değil teknik yetersizlik’

Burcu MUTLU

Alanya Postası Gazetesi’nin gündeme taşıdığı Aysultan Kadınlar Plajı’nın kapatılması ile ilgili haberimizin ardından açıklama yapan Belediye meclis üyesi Erkan Demirci’nin ardından AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu da bir açıklama yayınladı. Açıklamasında “Alanya Aysultan Kadınlar Plajının kapatılması ve halen kapalı olması konusunda Sosyal Medya üzerine kamuoyunda oluşan bilgi kirliliğini ve kalabalığını giderme adına bu açıklamayı yapma zarureti doğmuştur” diye konuştu.

‘YAPILAN PROJELERR SİYASİ HIRSA KURBAN EDECEK ZİHNİYETTE DEĞİLİZ’

İlçe Başkanı Toklu, “Alanyamıza ve Alanya Halkımıza fayda sağlayacak her hizmette geçmişte olduğumuz gibi bugün de halkımızın hizmetkarıyız, emrindeyiz. Kamusal fayda, kamusal hizmet kim tarafından yapılırsa yapılsın destek olmaktan başka bir davranış içerisine girmeyiz. Milyonlarca Lira harcanarak halkımızın hizmetine sunulmuş, insanlara ekmek kapısı olmuş, siz kıymetli vatandaşlarımızın vergileri ile yapılmış değerli projeleri siyasi hırsı uğruna kurban edecek bir zihniyette olmadığımız ve olmayacağımız aşikardır” dedi.

‘BÜYÜKŞEHİR, ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ EKSİK YAPTI’

Alanya Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi CHP’li meclis üyesi Erkan Demirici’nin bu konu ile ilgili paylaşımı ile ilgili de konuşan Toklu, “Bugün; analarımıza, bacılarımıza, eşlerimize hizmet etmesi için inşa edilen bu hizmetin faal olmaması özellikle Alanyalı bir vatandaş olarak orda da projeyi kentimize kazandırmış bir Belediyenin Siyasi Temsilcisi olarak beni derinden üzmektedir.

Burada Antalya Büyükşehir Belediye Belediyesi tahsis dosyanın hazırlanması ve sunulması konusunda üzerine düşen vazifeyi eksik icra etmiştir. Sayın Erkan Demirci yazmış olduğu açıklamalarının bazı noktalarında her ne kadar doğru ifadelerde bulunmuş olsa da işin gerçek sebebi ve neticesi noktasında bilgilendirme yapmamıştır.

Çevre Şehircilik Müdürlüğü ile bizzat yapmış olduğum görüşmeler neticesinde; söz konusu plajın tahsisi konusunda yapılan başvuruda gerek evrak olarak gerekse de sunulması gereken evraklar olarak eksik hususların  olduğu tarafıma bildirilmiştir. Bu eksik evraklar tamamlanmadan sürecin tamamlanmasını bırakın devam etmesi dahi mümkün değildir” dedi.

‘MESELE ALANYA İSE VÜCUDUMUZU TAŞIN ALTINA KOYARIZ’

Alanya’ya hizmet için her zaman hazır olduklarının altını çizen Toklu, “Buradan tüm içtenliğimle ve samimiyetimle siz değerli hemşerilerim huzurunda açık ve net bir beyanda bulunmak istiyorum. Mesele Alanya ise, mesele Alanya halkına hizmet ise her zaman vücudumuzu taşın altına koymaya hazırız. Siz Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak öncelikle dosyayı eksiksiz ve usule uygun hale getirin bizlerin üzerine düşen veya yapmamız gereken bir işlem olursa her zaman hazırız.

Yeter ki samimi ve doğru olalım. Kendi eksikliklerimizin veya yetersizliklerimizin faturalarını başkalarına kesip kıymetli Alanya halkını yanıltmaya çalışmayalım” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107