banner84

Sönmez Konaklı'da halka seslendi

Millet İttifakı'nın Alanya Belediye Başkan Adayı Abdullah Sönmez, doğup büyüdüğü Konaklı'da geniş katılımla gerçekleştirdiği mitingde, vatandaşlara seslendi

Sönmez Konaklı'da halka seslendi

Mevlüt UYGUR
Millet İttifakı'nın Alanya Belediye Başkan Adayı Abdullah Sönmez, seçime bir hafta kala doğup büyüdüğü ve 10 yıl belediye başkanlığı yaptığı Konaklı'da büyük bir miting gerçekleştirdi. Mitinge Sönmez'in yanısıra İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın, CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, belediye meclis üyeleri ve binlerce vatandaş katılım sağladı. Alanı dolduran binlerce vatandaş büyük bir coşkuyla Sönmez'i karşıladı. 
'ÖNCE EĞİTİM'
Millet İttifakı'nın Alanya Belediye Başkan Adayı Abdullah Sönmez, "Bizim işimiz çalışmak, üretmek, hizmet yapmak. Bu şehir en iyi hizmeti alacak.  Bazı arkadaşlar diyor ki eğitimle bu adamın ne işi var. Eğitim olmazsa bir şey olmaz, önce eğitim.  Eğitim varsa her şey var. Konaklı’da 7 yıl boyunca ücretsiz servis hizmeti sunduk. Öğrencilerimizin kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladık. Alanya’da da yapacağız dediğimiz zaman dengeler değişti. Hesap yapmasını bilmiyor diyorlar. Merak etmeyin biz hesap yapmasını çok biliyoruz.  Üniversitemizin bir giriş kapısı dahi yok. Eğitime vereceğimiz destekler kapsamında bu kapıyı da yapacağız. Gelen insanlar hangi üniversiteye geldiğini bilecek." dedi. 
'ŞEHRİ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ'
'İşi bilene soracağız' diyen Sönmez, "Eğitim önemli, tarım önemli, turizm önemli. Üretim yapacağız, hazırı yemeyeceğiz.  Hazırı yemek kolaydır.  Ama biz üreterek istihdam sağacağız.  Biz yapamayacağımız işlerin sözünü vermeyiz. Söz veriyorsak da tutarız. Ben Konaklı belediye başkanlığı dönemimde kitapçığıma ne bastıysam hepsini gününden önce yaptım. Ekibimle birlikte yaptık. Hala da aynı ekiple birlikteyim. Arkamda dimdik duruyorlar.  Turizmde çalışanlarının derdini biliyoruz. Bunlara çözüm üreteceğiz.  Şehri tek başımıza yönetmeye kalkmayacağız. İşi bilene soracağız ve birlikte çalışacağız. Tarımla ilgili de, köylümüze ücretsiz tezgah açacağız. Akşam olduğunda satamadığı ürünlerini de belediye olarak biz satın alacağız ve şantiyelerimizde kullanacağız.  Hiçbir çiftçinin malı köye geri dönmeyecek. Benim pazarcıları duman edeceğim söyleniyor. Bakın arkadaşlar Abdullah Sönmez kimsenin ahını almaz. Aldığım olduysa da hakkını helal etsin, benimki helal. Bütün pazarlarda aynı rakam olacak. Hepsinde Cuma Pazarı’nın fiyatı uygulanacak. Dengeyi kurup artışları da tefe tüfeye göre yapacağız. Herkes rahat olsun" dedi.
'HEPİMİZ MUTLU OLACAĞIZ'
Sönmez, "5 yıl önce hep birlikte o şahsı destekledik. Ama maalesef bu arkadaş göreve geldikten sonra cesaretini koltuktan aldı. Bir insan koltuğa cesaret vermez de koltuktan cesaret alırsa korkun ondan. Bu şahıs o günden bugüne dek hep benden korktu. Ve belediye başkanlığı koltuğunu kullanarak benim önümü kesmeye çalıştı. Dedim ki sayın dostum bu seçimi kazandık. Sen bu görevi doğru götürdüğün sürece Abdullah Sönmez yanında olacaktır. Ama bu şehri doğru yönetmezsen karşında dururum dedim. Maalesef etrafını 8-10 kişi sardı, at gözlüğüyle baktı etrafına. Şehri bu hale getirdi.  Şehire fazla bir hizmet yapmadı. Oba’ya kız öğrenci yurdu yaptı, takdir ediyorum. Lakin yeri yanlış bir, ikincisi de 108 kişilik yapıyorsun. 14 katlı yeri şahsına yapıyor. Belediyeye devlete yaptığı 108 kişilik yapıyorsun. Belediyenin gelirleri doğru kullanılmadı. Yol yaptılarsa iki ay sonra bozuldu. Belediye binası yaptılar. Mecliste dedik ki bu iş yanlış. Bu şehirde 15 belediye binası var dedik. Her türlü hizmeti görecek şekilde. Yeni bir belediye binasına ihtiyaç yok. Zaten 47 trilyon borcu vardı. Alacağı da 67 trilyon civarındaydı. İnşaat yarım kaldı. Yazık değil mi? Harcanan para milletin parası, hepimizin parası. Bunları yaptılar. Allah nasip eder de bu göreve gelirsek bakın ne olacağına. 211 trilyon borcu var. 87-88 trilyon da alacağı var. Acı durumdayız. Biz doğru hizmetlerle herkesin fikrini alarak ne yapılması gerekiyorsa onları yapacağız. 8 günümüz kaldı. İnşallah 8 gün sonra hepimiz mutlu olacağız" şeklinde konuştu. Sönmez konuşmasının ardından belediye meclis üyeleri, ilçe başkanlarıyla sahnede ellerini kaldırarak gövde gösteri yaptı. Daha sonra alandaki vatandaşlara gül dağıttılar. 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2019, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107