banner129

Sönmez'den 2200 TL maaş sözü

Geçtiğimiz hafta sonu seçim ofisinin açılışında personel değişikliği yapmayacağını söyleyen Millet İttifakı Başkan Adayı Sönmez, bu kez de göreve gelmeleri halinde belediye çalışanlarının en düşük maaşının 2 bin 200 TL olacağını söyledi. 

Sönmez'den 2200 TL maaş sözü

 Asiye ELİAÇIK
Projelerini detaylı olarak yapılan bir toplantıyla açıklaması beklenen ancak henüz böyle bir girişimde bulunmayan Millet İttifakı İYİ Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Abdullah Sönmez'in vaatleri her geçen gün ortaya çıkmaya devam ediyor. Oy potansiyeli olan birçok kitleye karşı projelerini anlatan Sönmez'in vaatleri arasında son günlerde en çok öne çıkan ise belediye personeliyle ilgili olanlar. Hafta sonu merkez seçim koordinasyon merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, "Sönmez gelirse, 'belediyedeki çalışanlar işsiz kalacakmış, herkesi işten çıkaracakmış' diye konuşuluyormuş. Gelen başkan geldiği anda ya şoförünü ya sekreterini değiştirir. Abdullah Sönmez başkan olduğunda ne şoförünü ne sekterini değiştirmedi" demişti. Sönmez 31 Mart yerel seçimlerinde göreve gelmesi halinde de belediye personelinde hiçbir değişiklik yapmayacağı vaadini vermişti. 
'ADALETSİZ MAAŞ SİSTEMİ DEĞİŞECEK'
Seçim merkezinin açılışında, belediye personellerinin adaletsiz maaş sisteminden şikayetçi olduğunu söyleyen Sönmez, "Tüm belediye personeli bilsin her personelin maaşı aynı olmak zorunda. Bunu çözüme kavuşturacağız. Herkesin alnının terinin hakkını vereceğiz. Eğer işçi evine ekmeğini götüremezse, işini yapamaz. Benim başkanlık dönemimde Konaklı'da en çok maaşı belediye personeli alırdı. Ama bu maaşı alırken benim personelim gece gündüz çalışırdı" diye konuşmuştu
'EN DÜŞÜK 2.200 TL OLACAK'
Tüm bu konuşmaların ardından Sönmez, başkan seçilmesi halinde belediye çalışanlarının maaşlarının da en az ne kadar yapacağını açıkladı. Sönmez'in bu vaadiyle ilgili hazırlanan afişte ise, "Abdullah Sönmez sözü. Fedakar belediye çalışanlarımızın sosyal yardımlar hariç en düşük net ücreti 2 bin 200 TL olacak" ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 18:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107