banner84

Sönmez'den esnafa indirim sözü

Millet İttifakı Alanya Belediye Başkan Adayı Sönmez, Cikcilli, Güllerpınarı ve Cumhuriyet Mahallesi'ni ziyareti sırasında "Belediye tarafından alınan işgaliye parası ve eğlence vergilerinde büyük indirimler yaparak, esnafımızın yüzünü güldüreceğiz" dedi

Sönmez'den esnafa indirim sözü

Millet İttifakı'nın Alanya Belediye Başkan Adayı Abdullah Sönmez, İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve Belediye Meclis Üyesi Adayları ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Sırasıyla Cikcilli, Cumhuriyet ve Güllerpınarı esnaflarını ziyaret eden ekip, Alanya merkezdeki çalışmalarını da sürdürdü. 
'ESNAFLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ'
İlk olarak Cikcilli Mahallesi'ndeki esnafları ziyaret eden Sönmez, halkla birebir sohbet ederek vatandaşların sorunlarına çözüm olacak projelerinden bahsetti. Esnaflarla sohbetinde işgaliye parasında büyük indirime gidileceğinden bahseden Sönmez, “Yaşanılan ekonomik zorluklar içerisinde, ekmeğini taştan çıkaran, emek veren esnafımızın belini bizler bükmeyeceğiz.  Bir belediye şehrinin esnafını desteklemek zorundadır. Belediye tarafından alınan işgaliye parası ve eğlence vergilerinde büyük indirimler yaparak, esnafımızın yüzünü güldüreceğiz. Halkımızın duası ve desteği bizimle. Gönülden, samimi bir şekilde halkımızla buluşuyoruz ve kendimizi anlatıyoruz. Halkımızda bizlere gönülden duasını ve desteğini iletiyor. İnşallah 31 Mart 2019 akşamında halkın teveccühü ile Alanya İYİ olacak” dedi. 
'HAYVANCILIĞI DESTEKLEYECEĞİZ'
Cikcilli esnaf ziyaretinin ardından Güllerpınarı ve Cumhuriyet Mahallesi’nde ziyaretlerini gerçekleştiren ekibi iki mahallede de halk ilgi ile karşıladı. Esnafları rahatlatmak adına yapacağı projelerin yanı sıra vatandaşların ekonomisini rahatlatmak adına yapacağı projelerden de bahseden Millet İttifakı İYİ Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Sönmez, “Alanya’da hayvancılıkla uğraşan vatandaşımız oldukça fazla. Hayvancılığı destekleyerek halkımızı doğal Alanya ürünleri ile buluşturacağız. Süt üreten vatandaşımızın sütlerini belediye olarak satın alacağız. Kuracağımız halk süt büfelerinde günlük taze sütü vatandaşımızla buluşturacağız. Böylelikle hem hayvancımıza destek olacağız hem de vatandaşımızı günlük taze sütle buluşturacağız. Organik ürün pazarı kurarak köylerimizde kendi ürününü kendi üreten çiftçilerimize, ürünlerini halka buluşturma imkanı sunacağız. Böylelikle hem çiftçimizin, sütçümüzün ürünü satın alarak ekonomisine destek olacağız hem de Alanya halkını, Alanya’da yetişen, şehrimizin doğal ürünleriyle buluşturacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107