banner84

SP'den yardımların engellenmesine eleştiri

SP Alanya İlçe Başkanı Sarıca, belediyelerin yardım kampanyası yapmasını önemsediklerini ifade ederek, bunun İçişleri Bakanlığı tarafından engellenmesini ise partizanlık olarak değerlendirdi.

SP'den yardımların engellenmesine eleştiri

-Özgür YILMAZ
Saadet Partisi (SP) Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Sarıca, İçişleri Bakanlığı tarafından bazı belediyelerin başlatmış olduğu yardım kampanyalarının engellenmesine yönelik değerlendirmede bulundu.  'İnşallah Rabb'im en kısa zamanda Cuma namazı kılmayı bizlere nasip eder, öncelikle Koronavirüs salgınında vefat edenlere Allah'tan rahmet, tedavi görenlere acil şifalar diliyoruz' diyerek sosyal medyadan bir video paylaşan Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Sarıca, “Virüs ile birlikte sosyal ve ekonomik anlamda ciddi tehditlerle karşı karşıya bulunuyoruz daha fazla birlik ve beraberlik, istişare ve diyaloğa ihtiyacımız var herkes elini taşın altına koymalı” dedi.
'DOĞRU BULMUYORUZ'
'Bugün hayırda yarış zamanıdır, herkesin elini taşın altına koyma zamanıdır' diyen Sarıca, “Siyasi kaygılardan uzak durma zamanı. Bu çerçevede belediyelerin yardım kampanyalarını parti ayrımı gözetmeksizin önemsiyoruz. Yardım kampanyaları İçişleri Bakanlığı genelgesi ile engellenmesini, devlet içinde devlet oluşturma mantığı ile engellemenin asla doğru bulmuyoruz” diyerek tenkitte bulundu.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2020, 19:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107