banner84

Subaşı: "Ak Parti adalet sistemini çökertti"

Bağımsız Aday Hasan Subaşı aynı gün Korkuteli, Serik ve Alanya köylerini gezdi

Subaşı:

Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, aynı gün içinde Korkuteli, Serik ve Alanya ilçelerinde 10'un üzerinde köy ve mahalle gezerken, akşam haberlerinde de Kanal A'nın canlı yayın konuğu oldu. Kanal A'nın ana haber bülteninde sunucu Armağan İnan'ın sorularını cevaplandıran Subaşı, "Adında Adalet kelimesi bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) adalet sistemini çökertmiştir" dedi. Subaşı gençliğin siyasetten neden soğutulduğu konusunda da, "Gençlik gezi eylemlerin de örselendi ve siyasetten uzaklaştırıldı. Kadınların ve gençlerin siyasete ilgi duyması için çaba harcamak gerekir"  diye konuştu.

Antalya'nın Korkuteli  ilçesi Muhtarlar  Derneği tarafından düzenlenen "Karyağdı Armut Şenliği" ile güne başlayan Subaşı, burada Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal tarafından davul-zurna eşliğinde alışlarla karşılandı.  Halkı selamlayan ve meydanda açılan ve Taşkesik'de maden ocağı açılmasına tepki göstermek amacıyla hazırlanan stantta imza atarak kampanyaya katılan Subaşı, Maden Yasası ile ilgili şunları söyledi:

Doğa yok ediliyor, sedir ağaçları tehlikede

"Vahşi Maden Yasası ile Antalya dağlarında adeta vahşet yaşanıyor. Sayıları 3500'ü aşan maden ocakları sonunda dünyanın en kıymetli sedir ormanlarına kadar dayandı. Yasanın değiştirilmesine ve Antalya'da doğanın yok edilmesinin önüne geçilmesi konusunda da maalesef hiç bir çaba harcanmıyor. Ekmeğini turizmden kazanan bu kente yapılabilecek en büyük kötülük, maden ocakları ile doğanın yok edilme çabasıdır. Bu duruma hemen müdahale edilmesi gerekir"

Daha sonra Aksu ilçesine geçen ve  Boztepe'de düzenlenen "Köy Mevlidi"ne katılan Hasan Subaşı, bir süre önce eşini kaybeden ve rahatsız olduğunu duyduğu eski dostu, Antbirlik Yönetim Kurulu Başkanlarından İbrahim Kalaycıoğlu'nu evinde ziyaret etti. 
Abdurahmanlar'da eski başkanlar Şeref Aksu, Yusuf Gizli ve Ömer Ali Aksu ile sohbet eden Subaşı, burada çay molası verdi.  Kocayatak Kahvesinde üreticilerle sorunlarını konuşan Subaşı, Serik Kadriye'de, Mustafa Gök ve Güzel Can ile birlikte Cengiz Yıldırım'a taziye ziyaretinde bulundu. Muhtar Akif Ersoy, Ramazan Tilki ve Eski Başkan İsmail Şahin'le özlem giderdi.


Alanya'da Şenlik var

Alanya'da dün başlayan ve Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen Turizm, Kültür ve Sanat Festivali çarşısında stantları gezen Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, burada Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan ve Koordinatörü Faruk Koçak, Kadın Meclisi Başkanı Ümran Aykut  ve yönetimi ile sohbet etti. Türkiye Kent Konseyleri Dönem Başkanı olan Alanya Kent Konseyi'ni kutladı. Subaşı, Antalya'da kent konseyini kendisinin kurduğunu belirterek, "Çok önemli bir misyon üstlendiniz. Kentin gelişimi ve çok sesliliğin ve de katılımcılığın sağlanmasında Kent Konsey'lerinin önemi büyük" dedi.

Gençler siyasetten neden soğutuldu?

Hacet Mahallesinde her hafta kurulan Pazar Pazarı'na da katılan Hasan Subaşı burada esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra Saat 19.00'da Kanal A'nın canlı ana haber programına katılan Hasan Subaşı, sunucu Armağan İnan'ın sorularını yanıtladı.
Siyasetin ve beraberinde demokrasinin kuralları ve kurumları ile birlikte dibe vurduğunu söyleyen Hasan Subaşı, "Adında Adalet olan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) maalesef Adaleti çökertmiştir. Sonumuz Allah korusun Ortadoğu karanlığı, aklı eren herkesin ve özellikle siyasetçilerin bir şeyler yapması ve cesaretli olmaları lazım" dedi. 7 Haziran seçimlerinde halkın partileri hizaya sokacağına ve ayar vereceğine inandığını ve siyasetin tartışılacağına da dikkat ç.eken Subaşı, gençliğin siyasetten neden soğutulduğu konusundaki soruya da, gençlerin 12 eylül sonrası ve gezi olaylarında gerçek bir travma yaşadığını, adeta örselendiğini ve siyasetin gençlere kötü gösterildiğini belirterek, "Aileler de bu anlamda çocuklarını siyasetten uzak tutmaya çaba gösterdiler. Oysa siyaset gençlerin geleceğini belirleyen bir projedir.  O yüzden ki, gençler ve özellikle de kadınlarımızın siyasete ilgi duymaları için çaba harcanmalıdır" dedi.

Subaşı gece de, Oba Mahallesinde Esra Sönmez-Yılmaz Çetin çiftinin düğün törenlerine katıldı, çiftle birlikte oynayarak mutluluklarına ortak oldu.  Subaşı bugün de Alanya'nın Oba ve Mahmutlar mahallelerinde seçim gezisini sürdürdü.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107