banner84

Subaşı: "Liderlerin aklına güvenmiyorum"

Bağımsız Aday Hasan Subaşı, Emekli Astsubaylar ve Muharip Gaziler Derneklerini ziyaret etti.

Subaşı:

Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, seçim çalışmalarını kent merkezinde bazı STK'ları ziyaret ederek sürdürdü. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Antalya Şubesi ile  Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şubesini ayrı ayrı ziyaret eden Subaşı, destek istedi. Hiç bir siyasi partinin programına inanmadığını da dile getiren Subaşı, "Adalet çökmüş ve güven kalmamışsa programlar benim için hiç bir şey ifade etmez. Liderlerin aklına da güvenmiyorum" dedi.

Subaşı'nı Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte karşılayan Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı Mustafa Değirmenci, deneğin Türkiye genelinde 97 şubesi ve 127 bin üyesi olduğunu belirterek, Antalya'da ise yerleşik 9 bin emekli astsubaydan henüz 2500'ünün üyeleri olduğunu anlattı. Değirmenci, ziyaretten duydukları memnuniyeti anlatarak, "Sizin ülke ve yerel yönetimde yaptığınız görevlerde elde ettiğiniz başarıların bilincinde kişiler olarak emekleriniz için teşekkür ediyoruz. Ülke sorunlarına çözüm bulmak için göreve talip olmanız taktire şayan. Sorumluluk almak adına cesaretiniz nedeniyle de kutluyoruz. İnşallah başarırsınız, yolunuz açık olsun" dedi.

Sorunlarımızın çözümünü başkalarına havale edemeyiz

Hasan Subaşı da yaptığı konuşmasında, demokrasinin kuralları ve kurumları ile bir çöküntü yaşadığını,  siyasetin ve partilerin dibe vurduğunu belirterek, "Sorunlarımızın çözümünü başkalarına havale edemezdik.  'Gel ABD ya da AB bizi düze çıkar' diyemeyiz. Yararı da olmaz. Tecrübeli bir siyasetçi olarak, sorumluluk alma ihtiyacı duydum ve kolları sıvadım, yine siyasetçiler ve sivil toplum bunun üstesinden gelebilir" dedi. Siyasi partilerin toplumla hiç bir irtibatları kalmadığını anlatan bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, şöyle devam etti.

"Türkiye'de ekonomi dibe vurmuş. Yargı ve Adalet tartışılır ve güvenilmez hale gelmiş. Üniversite mezunları iş bulamıyor, işsizlik tavan yapmış dünyanın en büyük sarayını yapma peşindeyiz. Bu eksen kaymasını düzeltmek zorundayız. Yoksa sonumuz Allah korusun Ortadoğu. Bu sorunları yine tecrübeli siyasetçiler sorumluluk alırsa düzeltebiliriz. İşte bu nedenle sadece hükümeti değil, siyaseti ve partileri bu halk 7 haziran seçimlerinden sonra tartışacaktır"

Subaşı, seçilirseniz tavrınız ne olacak? şeklindeki bir soruya iki örnekle yanıt vererek, "Uygulamada bir maden Yasası var. Utanç verici. Turizmden ekmek yiyen bu kentte her yeri kazıp döküyoruz. Doğayı tahrip ediyoruz. Antalyalılar eylem yapıyor. Ama bir vekilimiz de çıkıp bu vahşi yasanın değiştirilmesi için teklif bile veremiyor. Aleviler yıllardır 'bizim ibadethanemiz Cemevidir' diyorlar onları kimse dinlemiyor. Sonunda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Türkiye'yi mahkum ederek bu kararı alıyor. Türkiye'de 'şurası yanlış, ya da doğru' diyebilecek objektif ve özgür vekillere ihtiyaç var. Hiç bir siyasi partinin programına inanmadığını da dile getiren Subaşı, "Adalet sıfır olmuşsa o programlar benim için hiç bir şey ifade etmiyor. Liderlerin aklına  güvenmiyorum" dedi.

Muharip Gaziler: "Adam gibi adama ihtiyaç var"

Subaşı daha sonra Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şubesi Başkanı Zeynel Abidin Sezer ve yönetimini ziyaret etti. Girişte tören kıtası oluşturan esas duruşta karşılayan gaziler, Subaşı'nı çok duygulandırdı.
Başkan Sezer, yaptığı konuşmada, 10 yıllık belediye başkanlığı dönemi ve sonrasında Subaşı'nı çok iyi tanıdıklarını belirterek, "Öyle bir dönem yaşıyoruz ki; adam gibi adama ihtiyaç var. Siz bu tarife çok uyuyorsunuz. Desteğimiz yanınızda. Bu seçim sıradan bir genel seçim değil, Türkiye'nin bekası ile ilgili bir seçim yapacağız" dedi.

Subaşı da yaptığı konuşmasında Türkiye'nin geçmişte yaşadıklarından koalisyonlardan korktuğunu hatırlatarak, "Türkiye'nin en büyük sıkıntısı ortak akıldan ve uzlaşmadan uzaklaşmasıdır. Koalisyonlar, uzlaşma kültürünü yeniden siyasetçilere öğretir. Birbirimize el uzatmaya ihtiyacımız var. Koalisyondan korkmamak gerek" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107