banner165

Subaşı'dan İl mesajı

Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Subaşı, "Büyükşehir Belediyesi 65 kilometre ekseni olan Alanya'nın bu yasa ile idare edilmesi mümkün değildir."

Subaşı'dan İl mesajı

Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Subaşı, "Büyükşehir Belediyesi 65 kilometre ekseni olan Alanya'nın bu yasa ile idare edilmesi mümkün değildir. Alanya'nın il olmasını sadece Alanyalılar değil, yükü hafifleyecek Antalya'da, hatta il konusunda yarışan Manavgat'ta isteyecektir" dedi

Seçim çalışmalarını Alanya'da sürdüren Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, Cuma Pazarı gezisi öncesi, Alanyalı gazetecilerle bir araya geldi. Subaşı, "Adında Adalet olan AK Partinin adaletten uzaklaşması sonucu her alanda güvence sarsılmıştır. Türkiye önce hukuk güvencesi ve adaletteki düzensizliği gidermelidir. Türkiye'nin yeni bir yapılanmaya ve restorasyona ihtiyacı var" dedi.

Alanya'nın Avsallar ve Mahmutlar bölgesinde toptancı halleri ve esnafı ziyaret eden Hasan Subaşı, turizm esnafı ile sohbet etti. Subaşı'na turizmin iyi gitmediğini söyleyen esnaf, otellerdeki doluluk oranının ortalama yüzde 25 civarında olmasının esnafı da olumsuz etkilediğini dile getirdiler. Sabah da Cuma Pazarı gezisi öncesi eski partili arkadaşları ve Alanyalı gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Subaşı, Alanya'nın kendisine gösterdiği teveccühe teşekkür ederek, "Alanya esnafının her ziyaretimde bana gösterdiği teveccüh beni mutlu ediyor. Alanyalı bu seçim döneminde beklentisini bulamadı" dedi.

Partilerin içinde bulunduğu durum nedeniyle bağımsız adaylığı tercih ettiğini açıklayan Subaşı, "Partilerin içinde bulunduğu durum gerçekten çok sorunlu. Sistemde arıza var. Benim  hiç bir parti ya da hiç bir siyasetçi ile sorunum yok, olamaz. 7 Haziran'dan sonra Türkiye'de partiler ve siyaset tartışılacak, kartlar yeniden karılıp dağıtılacaktır" dedi.

Partilerin bugüne kadar halkı dizayn etmeye çalıştığını, ancak başaramadığını dile getiren Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, "7 haziran'dan sonra belki de ilk kez bu halk partileri ve siyaseti hizaya sokacak" diye konuştu.
Türkiye güven veren bir ülke olmaktan uzaklaştı
Türkiye'nin güven veren bir ülke olmaktan çıktığını, bu durumun da Türk turizmini olumsuz etkilediğini söyleyen Hasan Subaşı, şöyle devam etti:

" Türkiye’nin bu sorununu süratle çözmesi gerekir. Her şeyden önce Türkiye'nin güven veren bir ülke haline gelmesi lazım. Ancak adında 'Adalet' olan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) adaletten uzaklaşması nedeniyle her alanda Türkiye'ye güven azalmıştır. Türkiye önce hukuk güvencesi ve adaletteki  düzensizliği halletmelidir. Türkiye'nin yeniden bir restorasyona ve yapılanmaya ihtiyacı var"

"İL TALEBİNİ GÖREV SAYARIM"

Bir gazetecinin Alanya'nın il olmasına bakışının ne olduğu sorusuna  Subaşı, "Alanya'nın il olması konusunda çok şey söylendi. Popülist görünmemek için çok tekrar etmek istemiyorum. Fakat bu konudaki duyarlılığı ve önemini de biliyorum. Ancak 640 kilometre uzunluğunda bir sahil şeridine hükmeden bir Büyükşehir Belediyesi 65 kilometre ekseni olan Alanya'nın bu yasa ile idare edilmesi mümkün değildir. Alanya'nın il olmasını sadece Alanyalılar değil, yükü hafifleyecek Antalya'da,  hatta il konusunda yarışan Manavgat'ta  isteyecektir. Ben bunun takipçisi olmayı görev sayarım"

Subaşı Alanya gezisini Cuma pazarı ziyaretinden sonra bazı mahallelerde esnaf gezisi ile sürdürdü.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2015, 00:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169