banner84

Subaşı'na Korkuteli'de yoğun ilgi

Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, Korkuteli ilçesinde adeta gövde gösterisi yaptı.

Subaşı'na Korkuteli'de yoğun ilgi

Korkuteli pazaryerini gezen Subaşı, üretici ve tüketici ile buluşurken, kahve toplantılarında halkla sohbet etti. Subaşı, "Bir partiden milletvekili adayı olsaydım, 2 günde ihraç ederlerdi" dedi.

Korkuteli ilçe merkezinde ilçe Başkanı Ahmet Gökalp ve arkadaşları tarafından karşılanan Hasan Subaşı'na eski Milletvekili Ali Karataş ile ANAP eski il başkanları Fethi Avşar ve Servet Ünal ve çalışma arkadaşları eşlik etti. Subaşı, İlçe Başkanı Ahmet Gökalp, THK Başkanı Mehmet Karaca, Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal, Sulama Birliği Başkanı Kamil Öztepe, Kiremitli Mahallesi Muhtarı Osman Küçükkarasucu ve işadamları Osman Önal ve Ramazan Çetiner ile Korkutelilerin hazır olduğu kahvehane toplantısına katıldı. Burada kısa bir konuşma yapan Subaşı, gittiği her toplantıda, geçmişte siyaset yaptığı arkadaşlarının desteğinin ve beraberliklerin kendisini de heyecanlandırdığını belirterek, "Bir ülkede adalete güven yitirilmişse geleceğe nasıl güvenle bakılır. Adalet çökmüşse kimse önünü göremez. Korkutelili için tarım çok önemli ama tarımın geleceğine güvenle bakabiliyor musunuz? Siyasi partiler sorunlarımızı çözer bize yakın bizden vekillerimiz var diyebiliyor musunuz? Bu dönemde batı ilçelerinden " aday yok" dedi. 

Bir vatandaşın "sadece batı ilçelerinden sen varsın bir siyasi partiden neden aday olmadığınız merak ediliyor? sorusu üzerine, "Şayet ben bir siyasi partiden aday olup parlamentoya gitseydim konuşacağım için, doğruya doğru, eğriye eğri diyeceğim için 2 günde ihraç edilirdim. Ben parlamentoya halkın temsilcisi olarak gitmek istiyorum. Partilere tepki koymadan, eleştirmeden düzeltemeyiz. Halkın çok gerisinde kaldılar " diye konuştu. Aynı şahıs, "DP'nin başına geç" diye seslenince, Subaşı, "gücümüz neye yetiyorsa varız" dedi.

Lider sultası hoşlarına gitti

Türkiye'de parlamenter sistemi, siyasetçilerin işlemez hale getirdiğini, liderlerin tek başına karar vermeleri hoşlarına gittiği için de Siyasi Partiler ve seçim yasalarını değiştirmeye ihtiyaç duymadıklarını söyleyen Subaşı, aday belirleme sistemini de eleştirerek şöyle devam etti:

"Bir avukatı vekil tayin edeceğinizde kaç kişiye sorarsınız. Antalya’nın vekili olacak kişiler tepeden inme, çoğunu kimse tanımaz neden sizin vekiliniz bilinmez. Tepki koymadığınız zaman yanlış yaptıklarının farkına varmıyorlar. Kanal 7 TV'ye kendini borçlu hissediyorsan bu borcu niye Antalya halkı ödesin? Kızını Antalya’ya aday göstermek halka haksızlık değil mi? MHP'de bütün seçilecek sıradaki adaylarını Manavgat'tan yazıyor, buna Manavgatlılar bile sevinemiyor. Adaletsizlik olduğunu söylüyor"

Bu sırada Subaşı'nın konuşmalarından etkilenen Ahmet Yar adlı yurttaş, "Bizi bir simide muhtaç ettiler, oyun bağımsız aday Subaşı'na" diyerek bağırdı.

Daha sonra Ethem Şerife Kavukçu Anadolu Lisesi'nin okula bir sinema salonu kazandırmak amacıyla düzenledikleri kermesin açılışına katılan ve kordelayı kesen Hasan Subaşı, kapalı pazaryerini  ve ardından esnafı gezdi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2015, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107