banner84

Subaşı'nın seçim otobüsüne saldırı

Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı'nın seçim otobüsünü Konyaaltı sahilinde taşlayan ve kimlikleri belirlenemeyen 3 genç kaçtı, otobüsün camları patladı.

Subaşı'nın seçim otobüsüne saldırı

Seçim çalışması yapan Bağımsız aday Hasan Subaşı'nın Hüseyin Çantay yönetimindeki 07.ACG.61 plakalı seçim otobüsüne sahil tarafından peş peşe taşlar atıldı. Olayı gören 3 çocuğun ifadelerine göre, denizden çıkan ve arkalarında kırmızı renkte sırt çantaları bulunan 3 genç,  daha sonra şehir istikametine koşmaya başladılar. O sırada sahilde cadde üzerinde devriye görevi yapan Yunus Polislerinin peşlerine takıldığı üç genç yakalanamadı. Taşların yan camlara isabet etmesi nedeniyle seçim otobüsünün camları patladı.
Adana ve Mersin'de bombalamalara kadar varan olaylarla seçim ortamını kirletmeye çalışan provokatörlere önce siyasi partilerin fırsat vermemesi gerektiğini  söyleyen ve olayı Elmalı'dan Antalya'ya dönerken duyan bağımsız Aday Hasan Subaşı, "Gerçekten provokasyona inanmak istemiyorum. Diliyorum böyle de olmasın. Ama görünen o ki, zaten kirli olan siyaseti iyiden iyiye kirletmeye çalışıyorlar. Hiç bir siyasi parti ile ya da siyasetçi ile benim sorunum yok. Olması da mümkün değil. Demokrasiye inanan her birey gibi protest bir tavırla bağımsız aday oldum. Bu kararı verirken de yalnız değildim. Polisimizin olaya sebep olanları kısa sürede yakalayıp adalete teslim edeceğine yürekten inanıyorum. Beni destekleyen gönül dostlarıma sabırlı olmalarını diliyorum" dedi.
 Öte yandan olay yerine gelen polis yetkilileri çevredeki Mobese kameralarının incelemeye alındığını, saldırıyı gerçekleştirenlerin kısa sürede yakalanacaklarını söyledi.

Subaşı, daha önce de Kaş'da kaza sonucu kaybettikleri İrfan Aydemir ile ilgili soruşturmanın hala tamamlanmamış olmasından da büyük üzüntü duyduklarını belirterek, "Bu kazaya sebep olanların  henüz ifadelerinin bile alınmamış olduğunu üzülerek duyuyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2015, 23:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107