banner84

'Tarihe kara bir leke olarak geçecek'

CHP İlçe Başkanı Çorbacı gazetecilere yaptığı açıklamada, Ergenekon davası üzerinden AK Parti hükümetine sert eleştirilerde bulunarak, "Bu tarihe kara bir leke olarak geçecektir" dedi.

'Tarihe kara bir leke olarak geçecek'

Mevlüt UYGUR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilatı haftalık olağan yönetim kurulunu gerçekleştirdi. Toplantıda İlçe Başkanı Sefa Çorbacı basın mensuplarına gündeme dair açıklamalarda bulundu. 5 Aralık Kadın Hakları Günü'nü kutlayarak konuşmasına başlayan Çorbacı, "Cumhuriyetin kurucusu, büyük devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bu devriminden dolayı bir kez daha kutluyorum. Umarım Türk kadını siyasette daha aktif olacağı, daha verimli olacağı ve bütün siyasi partilerde kadınlarımızın biraz daha ön planda olmasını yürekten istiyoruz" dedi.

ÇORBACI'DAN ERGENEKON DAVASINA SERT ELEŞTİRİ

Ergenekon davasına ilişkin AK Parti hükümetine sert eleştiride bulunan Çorbacı, "Geçtiğimiz hafta sonu yaklaşık 11 yıldır devam eden Ergenekon davasına ilişkin 648 sayfalık görüşünü özetleyen duruşma savcısı, 'Ergenekon silahlı terör örgütünün kesin ve inandırıcı deliller ile kanıtlanamadığı, bu nedenle de varlığı kanıtlanamayan örgütün liderliği, üyeliği ve örgüt adına suç işlenmesinin de söz konusu edilemeyeceği anlaşılmıştır' diyerek son noktayı koydu. FETÖ’nün iktidarı kullanarak başlattığı, vatansever subaylara, sivil toplum kuruluşlarına ve gazetelere yönelik kumpas tamamen çökmüş oldu. Ülkeyi 15 Temmuz şartlarına getiren 'Ergenekon, Balyoz, Sarıkız, Ayışığı' gibi çakma kodlarla düzenlenmiş vatanseverleri kafeslemek, Truva atlarını cumhuriyetin kalesine, devletin kalbine yerleştirme operasyonu bu kumpaslarla başlamıştı.

'DARBECİ SUBAYLAR YETİŞTİRİLDİ'

Atatürkçü, milliyetçi vatansever subayların çeşitli sahte delillerle, terör örgütü üyesi itirafçılarla silahlı kuvvetlerden tasfiye edilmiş ve yerlerine 15 Temmuz hain darbe girişimini yapan subayların yerleştirildiğini kaydeden Çorbacı,"2010 yılında yapılan ve terör örgütü başının 'Mezardaki ölülere dahi oy kullandırın' talimatı verdiği referandumla yargının yapısı değişmiş, bugün hala kaçak olan FETÖ savcıları kahraman edilmiş. Hatta tüm uyarılara rağmen dönemin siyasi figürü Bülent Arınç 'Türkiye Bağırsaklarını temizliyor” diyerek yapılan bu kumpaslara sahip çıkmıştı.Sonrasında kendisine suikast yapılacağı yalanlarıyla 'Kozmik Odaya' girilmiş, devletin tüm savaş planları ve gizli sırları terör örgütünün eline geçmişti. 20 Haziran 2007 tarihli gazeteler 'Ergenekon’un gizli kasası ve finansörü işadamı Kuddusi Okkır tutuklandı manşetleriyle çıktı. 6 Temmuz 2008 tarihli gazeteler ise Kuddusi Okkır vefat etti' başlığıyla çıkıyordu. Kuddusi Okkır’ın uzun süre tedavisine izin verilmemiş adeta ölüme gönderilmişti. Vefatından sonra beş kuruşunun olmadığı anlaşıldı ve cenazesini belediye kaldırdı.

'YÜZLERCE VATANDAŞIMIZIN HAYATINA MAL OLDU'

Mehmet Haberal’dan, Sinan Aygün’e- Fenerbahçe’den Cumhuriyet gazetesine, Generallerden eski MİT görevlilerine, iş dünyasından spora, sanata aslında nerede vatansever, milliyetçi birileri var oraya kadar uzanan bir iftira, yalan ve ihanet projesi yıllarca bu ülkede karşılık buldu.  Bu ihaneti göremeyen ya da görmeyenler muhalefetin tüm uyarlılarına bilerek ve isteyerek kulak tıkadı. Bu operasyonlar modern Türkiye Cumhuriyetini dönüştürme projesiydi, bu kumpaslar dışarıda hazırlanmış, içeride taraf bulmuş ve sonrasında kanlı bir darbe girişimine dönüşmüş ve yüzlerce vatandaşımızın hayatına mal olmuştu. Bir taraftan bu yapılanma hızla devam ederken diğer taraftan 'AKİL Adamlar' projesiyle askere de 'Kışlada kal' talimatı veriliyordu" dedi.

'ESKİ ORTAKLARINI BİZE PAS ETME GAYRETİ İÇERİSİNDE'

CHP'nin hiç bir zaman kirli örgütlerle iş tutmadığını vurgulayan Çorbacı, "Dolmabahçe ve Oslo arasında İmralı köprüsü kurulmuş heyetlerin biri gelir biri gider olmuştu. Bir taraftan kahraman Türk ordusu hapse tıkılıyor diğer taraftan Habur’da teröristler davul zurnayla karşılanıyordu. İki genel başkan arasında kıyasıya tartışmalar yaşanıyordu. Eski genel başkanımız Sayın Deniz Baykal bunun bir İhanet projesi olduğunu dile getirip “Ben bu davaların Avukatıyım” derken. AK Parti Genel Başkanı ise 'Ben bu davaların Savcısıyım' diyordu. Yine AK Parti Genel Başkanı geçtiğimiz hafta içerinde yaptığı açıklamada partimizi terör örgütleriyle yan yana gösterme ve eski ortaklarını bize pas etme gayreti içerisindeydi. CHP hiçbir dönem bu tip kirli örgütlerle iş tutmamıştır, tutması da mümkün değildir" ifadelerini kullandı.

'MEZARLARINA GİDEREK ÖZÜR DİLEMELİDİR'

Amaçlarının yerel seçim öncesi bir gerginlik yaratarak oy kapma çabasından başka bir şey olmadığını belirten Çorbacı, "Bu iktidar öncelikle, ivedilikle Türkan Saylan, Kuddusi Okkır, Yarbay Ali Tatar gibi kahramanların mezarlarına gidip özür dilemelidirler. Ve bugüne kadar buhar olan içlerinde ki siyasi ayakları bulup yasalar önünde hesap vermelerini sağlamalıdırlar. Genelkurmay başkanını terör örgütü kurmaktan tutuklayanların bize vereceği ne kahramanlık ne de vatanseverlik dersi olamaz" şeklinde konuştu.

'TARİHİ BİR NOT'

Bir gazetecinin yerel seçimlerde İYİ Parti ile yapılacak olan ittifakla ilgili bir gelişmenin olup olmadığı sorusunun üzerine, Çorbacı, henüz kendilerine genel merkezden ittifakla ilgili bir bilgi gelmediğini belirtip, Ergonokon davasından söz ederek, "Bunu yazın ya. Bu tarihi bir nottur. Bu tarihe kara bir leke olarak geçecektir. Boşverin belediye başkan adayını, meclis üyesini boşverin. Bu tarihi bir nottur, bu dediklerimi yazın. Burada yerel basın çok önemlidir. Ulusal basınının tamamı maalesef mevcut iktidarın eline geçmiş. Boşverin yerel seçimi, bu günlükte böyle olsun" Ak Parti hükümetini eleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107