banner84

'Tavrımız net'

CHP haftalık olağan toplantısında İlçe Başkanı Karadağ yayla şenliği, teleferik ve terör konularına değindi. Karadağ '' Parlemento bu terör örgütünün siyasi ayağını çıkartmak, bulmak,deşifre etmek zorunda. Bizim tavrımız nettir'' dedi

'Tavrımız net'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı haftalık olağan yönetim toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda İlçe Başkanı Coşkun Karadağ FETÖ'nün siyasi ayağının bulunması için yetkilileri göreve davet etti. Karadağ, ''Ben tekrar üzerine basarak sivil ve askeri darbelere Cumhuriyet Halk Partisi olarak karşı olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bu zamana kadar geçen toplantıda yine izah ettiğimiz gibi bu tür darbeler, hain saldırılar her zaman devrimci, ilerici, Atatürkçü, laik kesime çok zarar vermiştir. 251 vatandaşımız şehit olmuştur. Onlara da rahmet diliyorum. Biz her zaman FETÖ'nün ülkemizde bir tehdit olma imkanının sona ermesi taraftarıyız. Geçen salı günü sayın genel başkanımız bu konuda çok doyurucu ve açıklayıcı bilgiler verdi. Alanya teşkilatı olarak da gene bu FETÖ'nün siyasi ayağı çözülmediği müddetçe ülkemizde bir tehdit olarak duracağı kanısındayız. Bu konuda yetkilileri ve parlamentoyu göreve davet ediyoruz'' dedi.
'DOĞRU BULMUYORUZ'
Son günlerde Alanya gündemini meşgul eden teleferik fiyatlarıyla ilgili de konuşan Karadağ, teleferikte farklı tarifelerin uygulanmasının doğru olmağını belirtti. Karadağ, ''Alanya'mızı çok yakından ilgilendiren bir teleferik olayı var biliyorsunuz. Biz teleferik olayında da görüşümüzü bildirdik. Bu konuda ilk önce şunu söyledik. Kesinlikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin teleferikten eşit ücrette faydalanması gerekir. Bunun sadece Alanya'da ikamet eden kişilere farklı olmasına şiddetle karşıyız. Bu hem insan haklarına aykırı hem de yüz kızartıcı bir olay olarak görüyoruz" dedi.
'DETAYLI AÇIKLAMA BEKLİYORUZ'
Karadağ, ''Bunu teklif etmek bize çok doğru  gelmiyor. Popülist bir teklif, popülist bir davranış. Bu teleferik olayında daha önce 2012 yılındaki hazırlanan bir ihale dosyası ile birlikte teleferik yap sat devret modeli ile yapılmıştır. Orada 2012 yılında hazırlanan bir dosya vardır ihale dosyası bu dosya ile birlikte bu gerçekleşmiştir. Hizmete açıldıktan sonra bu ihale dosyası tekliflerinin değiştirilmesi doğru bir yaklaşım değil. Eşitlik ilkesine aykırı olarak görüyoruz. Dolayısıyla 2012 yılında hazırlanan bu dosyadaki tekliflerin yerinde durması gerekiyor. 6. maddenin değiştirilmesi yani gruplara indirim yapılmasının kaldırılması işletici firmaya bir artı kazandıracak ama bu daha önceden tespit edilmiş veya belirtilmiş olsaydı belki bir kişi değil birçok kişi kazanacaktı. Çok daha farklı yüksek rakamlarla Alanya'ya artı rakamlarla bu iş verilecekti. Burada da bir haksız bir durum var. Bu kanıdayız teleferik ücretlerinin tespiti yine 2012 yılında hazırlanan bir ihale dosyasında net olarak tespit edilmiştir. Yani orada tespit bildiğimiz kadarıyla şu şekildedir .Toplu taşıma ücretlerinin 6 katı  buna ilave olarak ALTAV ve Alanyaspor bağışları ile birlikte 28 lira tespit edilmiş. Önce  24 lira civarında olması gerekirken 28 liraya çıkartılmıştır. Bu da gene dediğimiz gibi baştan ihale dosyasına aykırı bir tekliftir.  Alanyaspor Tabii ki bizim yüz akımızdır. Alanyaspor'a biz her zaman her yerde destek olmuşuzdur. Olmaya devam edeceğiz. Ama bu olaylarda Alanyaspor'a ve ALTAV'a yapılacak olan yardım belki bir bandrol şeklinde veya ilave pul bir ücret şeklinde halkın takdirine sunulması  gerekiyordu. Bu fiyatın içerisine enjekte etmek bence çok doğru bir davranış değil. Dolayısıyla biz yetkililerden bu konuda detaylı bir açıklama bekliyoruz'' dedi.
'ARZUMUZ KÜLTÜRLERİ YANSITACAK ETKİNLİKLERİN OLMASI'
Açıklamasının devamında Karadağ, son dönemlerde sıkça yapılan Yayla Şenlikleri hakkında konuştu. Karadağ, ''Son günlere doğru biliyorsunuz Alanya'da Yörük kültürünün devamı olarak bir kültürel etkinlik olarak yayla şenlikleri yapılıyor.Önümüzdeki cumartesi ve pazar günü de Gökbel Yayla Şenliği yapacağız. Biz Parti olarak geniş bir katılım göstereceğiz. Büyük bir ihtimalle bir aksilik olmazsa Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Muhittin Böcek de bu şenliklere katılacak.Kendilerini karşılayarak  şenliğin çok iyi  geçmesini sağlayacağız. Ancak bu şenliklerde bizim şu şekilde bir eleştirimiz var. Birincisi bir çok mahallenin tek tek böyle bir şenlik yapması kendilerine maddi bir külfet getiriyor. Tokar, Gökbel gibi veya  Batı veya Doğu yöresinde şenlik şeklinde olması halkımızı çok daha ilgilendirecek ve halkımızın geniş katılım sağlayacağı görüşündeyiz. Aynı zamanda bu şenliklerin bir kültür şenliğine  dönüşmesi taraftarıyız. Yaylalarda tavuk döner ve paket ayranla şenlikler geçiştirilmemeli. Özellikle yörük kültürünün canlandırılması, farklı animasyonların yapılması, belki halk oyunları, belki daha farklı bir takım etkinliklerle bu kültürün canlandırılmasında da fayda var. Bu düşüncemizi organizasyonu yapan kişilere, derneklere mahalle muhtarlarına bunu ilettik.Önümüzdeki yıllarda hem folklorik hem yemek kültürü olabilir hem yaşam kültürü olabilir bir kültürü yansıtacak etkinliklerin olması bizim arzumuzdur'' dedi
'TERÖRÜ LANETLİYORUZ'
Açıklamasının sonunda terör örgütün lanetleyen Karadağ, ''Tabii terörü lanetlemeden de geçemeyeceğim. Geçtiğimiz günlerde 2 tane bebeğimiz malesef mayınlara basarak can vermiştir. Gene yüreğimiz yanmıştır. Bir kere daha terörü lanetliyoruz.İnşallah ülkemiz bu beladan da çok kısa zaman içerisinde kurtulur" diye konuştu. 
'BİZİM GÖRÜŞÜMÜZ AÇIK VE NET'
Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu'nun 15 Temmuz milli birlik yürüyüşüne siyasi parti  ilçe başkanları ve yönetimlerinin yeterli katılım göstermemesini belirterek sitem etmesi hakkında konuşan  CHP İlçe Başkanı Karadağ, ''Bu konuda bizim görüşümüz açık ve net. Biz FETÖ terör örgütüne karşıyız. Biz Türkiye çapında bunu lanetledik. Ancak bunun farklı bir siyasi ayağı çözülmediği müddetçe terör örgütünün ülkemizde tehlike olmaktan çıkmayacağını hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla yani bu tür toplantılarda kesinlikle önce parlemento bu terör örgütünün siyasi ayağını çıkartmak, bulmak,deşifre etmek zorunda. Bugün hala terör örgütünün siyasi ayağı parlemento içerisinde ve toplum içerisinde hala kendisini korumaktadır. Bizim kişisel görüşümüz bu terör örgütünün siyasi ayağının bir an önce ülkemizde bulunması bu tehlikenin ortadan kalkmasıdır. Bu konuda görüşlerimiz dediğim gibi nettir.Bu konuda da genel başkanımız salı günü yaptığı toplantıda açık ve net bir şekilde söylemiştir. Bu tür toplantılarda işi siyasi farklı boyutlara getirip orada Genel Başkanımıza ve partimize yapılan birtakım saldırıları da karşıyız'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107