banner84

'Tepeden tırnağa değişim olacak'

AK Parti MKYK'da seçim sonuçlarıyla ilgili yapılan değerlendirmede parti içerisinde köklü değişimler yapacağının sinyalini, parti yönetimi ve teşkilatlar için "tepeden tırnağa değişim" mesajı veren Erdoğan, "Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağım" dedi.

'Tepeden tırnağa değişim olacak'

Figen YAYLA
MUHTARLIK SEÇİMİ İLLERİN KAYBEDİLMESİNDE ETKİLİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan AK Parti MKYK'da, seçim sonuçları değerlendirilirken, birçok ilin kaybedilmesinde muhtarlık seçimi nedeniyle yüz binlerce seçmenin taşınmasının da etkili olduğu belirtildi. Toplantıda, muhtarlık seçimlerinin belediye başkanlığı seçiminden ayrılması için düzenleme yapılması eğilimi ortaya çıktı. İstanbul'dan Anadolu'ya 300 bin seçmenin gittiği vurgulanırken, muhtarlık seçiminin belediye başkanlığı seçiminden 6 ay önce yapılabileceği önerisi getirildi.
 "KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYACAĞIM"
Erdoğan, İstanbul seçimine yönelik tartışmalarla ilgili olarak, "Sonuç ne olursa olsun biz YSK ne karar verirse bunu kabul edeceğiz. Her türlü olasılığa hazır olmamız gerekiyor" dedi. Parti içindeki muhalifleri sert bir dille eleştiren Erdoğan, "Trenin içinde olup ya da görünüp partiye muhalefet etmek ihanettir" diye konuştu. Partide değişim olacağının net mesajlarını veren Erdoğan, "Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağım, tepeden tırnağa değişim olacak. Ama bunu gazete köşelerinde yazanlarla, troller istedi diye değil vatandaşın mesajı doğrultusunda gerçekleştireceğiz" dedi.
TEŞKİLATLARDA DEĞİŞİM OLABİLİR
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasıyla AK Parti teşkilatının seçimi kaybettiği Antalya, Manavgat ve Gazipaşa gibi il ve ilçelerde  teşkilatlarda değişim olabileceğinin sinyallerini verdi

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107