banner165

Tepkiler giderek büyüyor

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in Başdanışmanı olarak görev yapan emekli Albay Esap Yaşar Yılmaz'ın sosyal medya hesabından paylaştığı karikatüre tepkiler büyüyor. Alanya'da özellikle millet ittifakı başkan Yücel'e göreve buna rağmen devam edecek mi diye sordu. CHP seçmeni ayrıca savcılığa Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu.

Tepkiler giderek büyüyor

CHP Alanya İlçe Başkanlığı, CHP seçmenine hakaret ederek terör ile ilişkilendiren paylaşım sebebiyle Alanya Belediye Başkan Adem Murat Yücel'in başdanışmanı emekli albay olan Esap Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu. CHP’nin dilekçesinde şüpheli olarak belirtilen Yılmaz hakkında “Hakaret, Halkı Kin Ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama” suçundan dolayı şikayetçi olundu.
CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ’ın CHP ve yönetim kurulu adına müşteki sıfatı ile şikayetçi oldu. Şikayet dilekçesinde özetle şu ifadelere yer verildi; 
“Alanya Belediye Başkanı Sayın Adem Murat Yücel’in başdanışmanı olduğunu öğrendiğimiz Esap Yaşar Yılmaz isimli kişi “Ancak bu kadar güzel anlatılır” başlığı ile kamuoyuna açık sosyal medya hesabından karikatür paylaşmıştır. Paylaşımdaki karikatür incelendiğinde şüphelinin halkın bir kesimini sırf siyasi düşünceleri nedeni ile aşağılayarak hakaretler etme kastı ile hareket ettiği ve benim de üyesi ve yöneticisi bulunduğum siyasi partiye ve seçmenlerimize ağır şekilde hakaret ettiği görülmektedir. 
Karikatürde yerde eşek şeklinde elleri ve dizleri üzerinde yatan ve CHP seçmeni olarak işaretlenmiş bir kişinin üzerine binen birisinin elinde bir Atatürk posteri kafasında da CHP’nin simgesi olan altı ok çizili şapka olan diğerinin elinde de kaleşnikof silah ve HDP yazılı bayrak olan poşulu bir terörist sıfatında çizilen iki kişinin bindiği, eşek benzetmesi yapılan CHP seçmeni olarak yerde yatan kişiye Atatürk posteri gösterildiği görülmektedir. Şüphelinin çok açık şekilde paylaştığı karikatürle, partimizin kurumsal kimliğini temsil ettirdiği altı oklu şapkalı kişinin kaleşnikoflu HDP taraftarı olarak çizilen bir terörist ile işbirliği yaptığı ve CHP seçmeninin üzerine bindirerek tabiri caizse seçmenimize eşek yakıştırması yaptığı çok açıktır. Hem partimizin tüzel kişiliğinin teröristler ile işbirliği yaptığını ima eden hem de CHP seçmenini hem teröristleri hem de CHP’yi taşıyan ve kendisine gösterilen Atatürk ile kandırılan bir eşeğe benzettiği bu paçavrayı kabul etmemiz asla mümkün değildir.” İfadeleri kullanıldı.
 Şüphelinin 5237 sayılı TCK 216/2. Maddesine göre “ Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Müftü
Hasan Müftü - 2 hafta Önce

Atatürkün itleri lafınada bu kadar tepki göstereydiniz ozaman samimi olduğunuza inanacaktık

SIRADAKİ HABER

banner107

banner169