banner84

Toklu açıkladı! Proje 2021'de bitecek

Alanya Postası Gazetesi'nin 'Çevreyolu neyi bekliyor?' haberinin ardından, AK Parti İlçe Başkanı Toklu'dan yanıt geldi. Toklu, projenin 2021 yılı sonuna kadar tamamlanmasını hedeflediklerini söyledi

Toklu açıkladı! Proje 2021'de bitecek

-Haber Merkezi
Alanya'da araç sayısının artması ve şehirler arası geçiş için planlanan çevreyolunun yetersiz kalması ile trafik en önemli sorunlardan biri oldu. Alternatif yollara ihtiyaç duyulan ilçede yeni çevreyolunun Kargıcak geçişine kadar henüz açılmamış olması, ağır tonajlı araçları bir anlamda şehir içinde bıraktı.  Alternatif yeni Çevreyolu Projesi'nin durma noktasına gelmesi, Oba-Kestel-Kargıcak geçişinde ciddi bir araç yoğunluğu yarattı.  2018 yılı Aralık ayına kadar tamamlanacağı açıklanan yol projesinin Dinek’ten başlayıp Oba’ya kadar uzanan 3.5 km’lik kısmında iki adet kavşak tamamlandı ve Oba’ya kadar olan kısmı da açıldı. Ancak 12.5 km’lik Kestel-Kargıcak geçişini sağlayan bölüm durdu. Yaklaşık 1 yıldır somut bir gelişmenin yaşanmadığı yolda çalışmaların yeniden ne zaman başlayacağı merak konusu olurken, proje ile ilgili ilk açıklama da geldi. 
HEDEF 2021
Alanya Postası Gazetesi'nin bu haberinin ardından Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Başkanı Mustafa Toklu'dan konuya ilişkin açıklama geldi. Toklu açıklamasında, "Projenin uzunluğu 18 km'dir. Hasbahçe-Kargıcak arasında mevcut sahil yolunun kuzeyinden geçiş sağlayacak, toplam uzunlukları 2x2.683 (5.366 m olan 3 adet çift tüp tünel (Dim, Oba, Mahmutlar Tünelleri) ve Dimçayı geçişinde 400 m uzunluğunda 7 açıklıklı (ardgerme ve eğik askılı) ekstradouze köprü ile birlikte 15 km bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol olarak projelendirilmiştir.400 metre uzunluğunda 7 açıklıklı (ardgerme ve eğik askılı) Dim Koprüsü ve 4 km'lik kesim BSK kaplamalı bölünmüş yol olarak tamamlanmıştır. 2x1.633 m uzunluğunda (toplam 3.265 m) çift tüp Dim Tünelinde çalışmalar devam etmektedir. İş akışında aksamalara sebep olan diğer kurumlara ait enerji ve su isale deplasmanları kamulaştırma ve imar problemlerinin çözümlenmesi durumunda çalışmalar hızlandırılacaktır. Bu aksaklıkların yıl sonuna kadar çözümlenmesi için calışmalar devam etmektedir. Projenin 2021 yılı sonuna kadar tamamlanması hedeflenmektedir" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107