banner165

Toklu'dan Arıkan'a yanıt

İYİ Parti İlçe Başkanı Arıkan'ın ilçenin demografinin yapısının bozulmasındaki sebebi AK Parti hükümeti olarak göstermesinin ardından, Toklu'dan yanıt gecikmedi. Toklu, "Turizm sektörünü ayakta tutmak için gecesini gündüzüne katan Alanya'lı Dışişleri Bakanımıza ve dış politikaya yönelik bu eleştiri ağır bir vefasızlık ve samimiyetsizlik içermektedir" dedi

Toklu'dan Arıkan'a yanıt

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan'ın, tesislerin konuta çevrilmesinin önüne kesecek olan kararın büyükşehir meclisinde CHP ve İYİ Parti'li üyelerinin oylarıyla reddedilmesine tepki gösterdiği açıklamaya, İYİ Parti İlçe Başkanı Alper Arıkan'dan, "demografik yapının bozulmasının müsebbibi şuan ortak oldukları AKP hükümetinin yanlış uyguladığı dış politikalar, kontrolsüz sınır güvenliği, oy devşirmek için ülkemize soktuğunuz sözde “mülteci ve sığınmacılar” dır" demişti. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Başkanı Mustafa Toklu da, bu açıklamaların ardından, "Muhalefet partisi ortağı Sayın Alper Arıkan bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma alışkanlığını sürdürüyor. Mülteci, göçmen, geçici koruma kavramlarını dahi çok iyi bilip anlamadan, politik istismar sığlığında açıklamaların yapılması ülkemizin dirliğine ve kamu düzenine hizmet etmez. Asayiş nedeniyle sınır dışı edilenlerin sayısı 20.000'e yaklaşmışken, kendi rızalarıyla dönenlerin sayısı 500.000'e yaklaşmıştır. Sınırlarımızdaki bölücü örgüt tehlikesi ile mücadele son hızıyla sürerken, biriket evler projeleri sürdürülürken kimler bizim samimiyetimizi sorgulamaya kalkışmaktadır hayretle izliyoruz. 
'VEFASIZLIK VE SAMİMİYETSİZLİK İÇERİYOR'
Uluslararası ilişkiler, ittifaklar yeni bir denge üzerinde yeniden kurulurken, Türkiye dünyada önemli bir ağırlık merkezi olmayı sürdürmektedir. Bu durum Rusya-Ukrayna savaşında net bir şekilde ortaya çıkmıştır. Türk Dünyası Devletler Topluluğu kritik eşikleri geçmiş, Pakistan, Katar, Somali, Libya gibi islam ülkeleri ile çok önemli stratejik anlaşmalar imzalanmıştır. Gerginlik yaşanan Arap ülkeleri ile ilişkiler normalleşme sürecine girmiştir. Doğal Kaynakların Uluslararası ilişkileri yönlendirdiği bu günlerde Türkiye'nin enerji konusunda başta Doğu Akdeniz ve Karadeniz de attığı adımlar, diğer ülkelerle yaptığı gaz ve petrol nakil anlaşmalar yapması ise dış politikamızı bambaşka bir noktaya taşımaktadır. Her şey bir yana, yanıbaşımızda bir savaş sürerken Alanya için son derece önemli olan turizm sektörünü ayakta tutmak için gecesini gündüzüne katan Alanya'lı Dışişleri Bakanımıza ve dış politikaya yönelik bu eleştiri ağır bir vefasızlık ve samimiyetsizlik içermektedir. Rusya, Ukrayna, Yunanistan olmak üzere tüm dünya Türkiye’yi takdir edip saygı duyarken, şehrimizde ki siyasetçilerden bu tür eleştirilerin gelmesi aslında beklemediğimiz bir durum değil. Kısır siyasi anlayışınızın sebebi bu mesnetsiz eleştiriler ile bu şehre zarar vermenize müsade etmeyiz. Biz ülkemiz için, şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2022, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169