banner84

Toklu, siyasi parti temsilcilerine sitem etti

AK Parti İlçe Başkanı Toklu, 15 Temmuz anma etkinliklerinde siyasi parti temsilcilerinin katılımının az olmasına sitem etti.

Toklu, siyasi parti temsilcilerine sitem etti

-Özgür YILMAZ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, yönetim toplantısı sonrasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz haftasonu geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden mimar Hasan Murat Diler'in vefatı sebebiyle üzücü bir haftasonu geçirdiklerini belirten Toklu, Diler'e Allah'tan rahmet ailesine başsağlığı diledi.

'SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİNİ GÖREMEDİK'

15 Temmuz darbe girişiminin 3. yıldönümü anma etkinliklerine tüm siyasi parti temsilcilerinin katılmasını beklediklerini belirten Toklu, "Dün 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3 yıl dönümüydü. 15 Temmuz'u tüm ülkede olduğu gibi Alanya'da da sivil toplum örgütleri ile siyasi partilerle birlikte andık. İnşallah bir daha 15 Temmuz gibi hain darbe girişimi ile ülkemiz karşı karşıya kalmaz ve bu tarz günlerle karşılaşmayız. Tabii dünkü demokrasi gününde gönül isterdi ki tüm siyasi partilerin temsilciler ve başkanları daha yoğun bir şekilde katılmasını isterdik. Ama maalesef alanda birçok siyasi partinin ilçe başkanlarını ve siyasi temsilcilerine şahsen görmedim. Bu birlik günü siyasi partiler üzeri bir gündür ve 2016 yılında hangi siyasi partiden oldukları gözetmeksizin sayın Cumhurbaşkanımızın da talimatıyla tüm vatandaşlarımız sokağa inmiş ve ülkesi, vatanı, milleti, bayrağı ve ezanı için terör örgütü karşısında dimdi, silahsız bir şekilde kendi imanları ve kendi vicdanlarıyla tanklara karşı bedenlerini siper etmişlerdir" dedi.

ULAŞIM BAKANA İLETİLDİ

Toklu 2. ettap çevreyolu ve Kuşyuvası yolu hakkında da gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade etti. Toklu, "Geçen hafta da ulaşımla ilgili kamuoyunu meşgul eden bir takım konular vardı. Geçtiğimiz hafta hem 2. etap olan çevre yolumuzun, hem de Kuşyuvası tünelleri ile ilgili dosyamızı bakanımıza ve milletvekillerimize ilettik. Ulaştırma Bakanımız iletilmesi ile birlikte inşallah önümüzdeki süreçte de bu ulaşımla ilgili çalışmalar daha da hızlanacak. Alanyamıza bugüne kadar nasıl hizmetleri kavuşturduysak, bundan sonra da geriye kalan kısımları tamamlamak için çalışmalarımız devam edecek" dedi.

ALANYASPOR'A DESTEK TALEBİ

Son günlerde fiyat tartışmasıyla gündemde olan Teleferik hakkında ise Toklu, Teleferik şirketinin Alanyaspor'a vermesi gereken 1 TL'nin verilmesi için talep ileteceklerini aktardı. Toklu, "Alanyaspor'a verilmesi gereken 1 TL ile ilgili talebimizi zaten biliyorsunuz. Alanyaspor bizim kırmızı çizgimiz ve bu taahhüdün yerine getirilmesi ve Alanyaspor'a tüm kesimine olduğu gibi destek verilmesini talep ediyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107